PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=757320}

Kołysanka do bolesnej tajemnicy

Hele Sa Hiwagang Hapis
7,4 83
oceny
7,4 10 1 83
Kołysanka do bolesnej tajemnicy
powrót do forum filmu Kołysanka do bolesnej tajemnicy

Film w konkursie głównym Berlinale 2016. Ciekawe ile trwa.. wie ktoś?

ponad 8h!! :D

ocenił(a) film na 8

Dokładnie 482 minuty :)

Niewątpliwie też się na tegorocznym NH wybiere na niego.

użytkownik usunięty
Sqrchybyk

Szykuje się jakiś opus magnum Diaza :)

ocenił(a) film na 8

Może... Na razie to najdłuższy film w historii konkursu berlińskiego. Zapewne z tego powodu w konkursie jest wyjątkowo mało, bo tylko 18, filmów.

użytkownik usunięty
Sqrchybyk

"Gatunek: fantasy, przygodowy"- jestem jeszcze bardziej zaintrygowany...

Premiera już jutro... czekam na wstępne opinie.

ocenił(a) film na 8

No i jakie te wstępne opinie? Bo ja wiem tylko, że Felisowi się nie podobał... Przy czym on przyznaje, że generalnie Diaza nie lubi.

użytkownik usunięty
Sqrchybyk

Wiem że film się spodobał Sebastianowi Smolińskiemu... "..że widziałem w Berlinie nowy, ośmiogodzinny film Filipińczyka Lava Diaza i męczyłem się dużo mniej niż na połowie pozostałych filmów konkursowych. Powiem wręcz, że polecam.." http://www.dwabrzegi.pl/berlinale-2016-kino-ekstremalne/

Po za tym- zawiodłem się bo w nowym movie się, ani słowem o tej produkcji nie wspomnieli. Ciekawe co będzie jak film wygra złotego niedźwiedzia.. co wtedy wy filmwebowi recenzenci!

ocenił(a) film na 8

OK, najważniejsze, że, jak widać, spodobał się jury. Zatem lecimy na niego na NH :)

użytkownik usunięty
Sqrchybyk

Dokładnie. :) (w sumie- godzinna przerwa pomiędzy 8-godzinnym filmem idealnie mi pasuje- o ile na nh też tak puszczą)

ocenił(a) film na 8

No i jak na razie ani widu ani słychu, żeby miał być na NH... Zaczynam się niepokoić :(

użytkownik usunięty
Sqrchybyk

"{ { { NOWOŚĆ! } } }
Najnowszy film LAVA DIAZA - ośmiogodzinna "KOŁYSANKA DLA BOLESNEJ TAJEMNICY" - znalazł się w Panoramie 16.NH!
Filipiński reżyser, dobrze znany nowohoryzontowej publiczności ("Z tego, co było, po tym, co było"- 15.NH, "Norte, koniec historii"- 13.NH, "Florentina Hubaldo, CTE"- 12.NH, "Century of Birthing"- 12.NH), po raz kolejny zgłębia historię swojej ojczyzny... Na tegorocznym Berlinale film wyróżniono Nagrodą Alfreda Bauera (za nowe horyzonty sztuki filmowej). Lav Diaz był naszym gościem podczas 12.NH."

Nowe Horyzonty na Facebooku; post z wczoraj. Nowy Diaz będzie, luzik!

ocenił(a) film na 8

Tak, słyszałem już. To jesteśmy umówieni :)

Głupia sprawa z karnetami w tym roku, pierwszy raz skończyły się przed terminem (i to całe 3 tygodnie przed nim). Niewykluczone, że kupiłem ostatni, bo raptem dzień czy dwa po tym dowiedziałem się, że wyszły...

ocenił(a) film na 8

I co, na który seans się wybierasz? Ja idę na pierwszy, tj. w sobotę 23.

Szkoda, że podczas obu seansów odbywają się też ciekawe masterclassy: 23 jest Saura, a 30 - Zelenka. Wybrałem tego drugiego.

użytkownik usunięty
Sqrchybyk

spotykamy się w sobotę. ;)

i tak wbijam na od 21 do 27 lipca, więc się nawet nie zastanawiam. dziś bilet kupię, to dla mnie jeden z priorytetów, tak jak Lost Highway(a bo kocham ten film. a na dużym ekranie, ależ, to będzie genialne!), Duch Roju, W pionie, Piękna praca czy Toni Erdmann. niby obowiązkowo Refn w dniu otwarcia, ale kurcze - przecież i tak będą w kinach grali.. :p choć dla znajomych pewnie się wybiorę.

ocenił(a) film na 8

To miło :)

Na "Ducha roju" i "Toniego Erdmanna" też idę, na "Piękną pracę" być może, ale raczej masterclass Mungiu wybiorę, na "W pionie" chciałem, ale ostatecznie wywaliłem z planu prawie wszystkie filmy z cyklu "Ale Kino+", bo przecież obecność w tym cyklu oznacza, że za kilka miesięcy będą na tym kanale... Zostawiłem sobie tylko filmy Weerasethakula i Daviesa, bo mam słabość do tych twórców.

To do zobaczenia! :) Na plakietce z karnetem mam swoją ksywkę, więc mnie znajdziesz :)

ocenił(a) film na 8

No i śmy się w końcu nie zobaczyli...

To był największy kinowy hardkor jaki przeżyłem :) I w dodatku obyło się bez przerw na siku :) Oceny dać nie mam siły, potrzebuję browara...

ocenił(a) film na 7
Sqrchybyk

Kuba wyszedł po 2 godzinach :D Ciężkie kinowe doznanie...

użytkownik usunięty
rotusek

po trzech! ;) 1/3 wytrzymałem.. polityczne, a mało anagazujace, najgorzej że się spodziewałem czegoś bardziej mhm metafizycznego. całe szczęście - dostałem następnego dnia genialny "cmentarz wspaniałości".

skurczybyku, musim się spotkać na czymś innym! na prive ogarnę z tobą

ocenił(a) film na 8

Polityczne, owszem, ale nieangażujące? Polemizowałbym... Dla mnie nierówne, ale są tu momenty wspaniałe.

Tylko jakie ma to znaczenie? Choćby cztery pierwsze godziny przedstawiały rosnącą trawę, a cztery kolejne schnącą farbę, prawdziwy dzik by wysiedział ;) Obowiązkowo masz nadrobić!!!

Sqrchybyk

Każdy film Diaza jest trochę polityczny, więc nie wiem czemu Griffin narzeka skoro widział poprzedni. Poza tym później ta polityka się przeniosła na relacje między bohaterami, więc początkowe godziny były ważne.

Griffin to o Tobie?;)
http:// cojestgrane24.wyborcza.p l/cjg24/1,338,20466455,0,-bdquo-Kolysanka-do-bolesnej-tajemnicy-rdquo---mgl.html ?disableRedirects=true

ocenił(a) film na 8
krysiron

O, ciekawe... Ja słyszałem, że wyszły (i nie wróciły) 3 osoby.

ocenił(a) film na 8

Hej, wybierasz się na "Kobietę, która odeszła" na NH? Ja spróbuję na seans otwarcia się wbić...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones