1 godz. 35 min.
6,4 83 415
ocen
6,4 10 83415
11 358
chce zobaczyć
6,3 9
ocen krytyków
{"rate":6.3333335,"count":9}
{"type":"film","id":535786,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Ko%C5%82ysanka-2010-535786/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Kołysanka
 • flajek ocenił(a) ten film na: 8

  Nie obejrzałam go w kinie (żałuję), dopiero wczoraj zobaczyłam w tv. I zaśmiewałam się do łez. Listonosz, policjanci, wampiry i osoby porwane stworzyli piękny surrealistyczny obraz. Humor nie jest nachalny, gry słowne, inteligencja - świetna zabawa :)
  Myślę, że niskie oceny biorą się z tego, że niektórzy chcą ten film odczytywać wprost, a humor ma być bezpośredni jak np. w Kilerze. Ja się śmiałam z niektórych tekstów kilerowych, ale zdecydowanie bardziej do mnie przemawia humor z Kołysanki. Ironiczny, wysmakowany.... Na każdą kolejną scenę czekałam z niecierpliwością, bo wiedziałam że przyniesie zabawną niespodziankę i się nie zawodziłam. Śmiałam się w głos. No i końcowa metafora - krwiopijcy siedzą w pałacu prezydenckim :)

 • SylviaBlack ocenił(a) ten film na: 8

  flajek Dużo jest takich samozwańczych, śmiesznie poważnych krytyków, którzy po prostu nie potrafią patrzeć na filmy przez różne pryzmaty. Mają jeden szablon i tyle :)
  Mnie się film bardzo podobał; niekonwencjonalny, ciekawy, wizualnie atrakcyjny, po prostu na plus (w dodatku polski...).

 • darago_film ocenił(a) ten film na: 6

  flajek Przepraszam najmocniej,ale z której sceny kolega zaśmiewał się do łez,bo ja chyba ją przeoczyłem.Jak dla mnie ostatnim filmem Machulskiego na którym się śmiałem był Pieniądze to nie wszystko,późniejsze produkcje ,to już równia pochyła.Kołysance dałem jedynie 6 za muzykę,kostiumy i dobór aktorów.

 • Forrest_Monk ocenił(a) ten film na: 8

  darago_film Koleżanka... I chyba jest dość wrażliwa, bo ja nie płakałem. Ale jeśli tak oglądałeś, jak czytasz, to się nie dziwię, jeśli nie wychwyciłeś. Np. "zawołaj dziadka" i reakcja Ministranta. U policji "Gdzieś ty się podziewał, ja już figurkę zacząłem lepić." I wiele innych wcześniej, które naprawdę bawiły.

 • darago_film ocenił(a) ten film na: 6

  Forrest_Monk Najmocniej przepraszam ,rzeczywiście coś mnie zamuliło,A Ty Forrest co brałeś żeby nie płakać?

 • jarek_kriukow ocenił(a) ten film na: 7

  flajek A ja mysle, ze niskie oceny biora sie z tego, ze niektorym ten film sie nie podobal

 • chemas ocenił(a) ten film na: 6

  jarek_kriukow Bardzo logiczne rozumowanie

 • jarek_kriukow Myślę, że coś w tym jest.

 • chemas ocenił(a) ten film na: 6

  flajek Bardzo ciekawa propozycja, niestety niedopracowana scenariuszowo, za mało humoru ala Rodzina Adamsów, generalnie dość nużąco. Nie powiem, że humoru ie było. Był, ale rzadko. Całe szczęście, że jak zaznaczyłaś zdięcia bardzo dobre, muzyka Lorenca bajeczna, no i gra aktorska super. Chabior przeszedł sam siebie.

 • michalsmm ocenił(a) ten film na: 6

  flajek Eee tam
  Niezły film ale ocena 10 to gruba przesada
  Stelmaszczyk jak zwykle mnie bawił naj