PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=535786}
6,4 88 032
oceny
6,4 10 1 88032
5,9 19
ocen krytyków
Kołysanka
powrót do forum filmu Kołysanka

Nie obejrzałam go w kinie (żałuję), dopiero wczoraj zobaczyłam w tv. I zaśmiewałam się do łez. Listonosz, policjanci, wampiry i osoby porwane stworzyli piękny surrealistyczny obraz. Humor nie jest nachalny, gry słowne, inteligencja - świetna zabawa :)
Myślę, że niskie oceny biorą się z tego, że niektórzy chcą ten film odczytywać wprost, a humor ma być bezpośredni jak np. w Kilerze. Ja się śmiałam z niektórych tekstów kilerowych, ale zdecydowanie bardziej do mnie przemawia humor z Kołysanki. Ironiczny, wysmakowany.... Na każdą kolejną scenę czekałam z niecierpliwością, bo wiedziałam że przyniesie zabawną niespodziankę i się nie zawodziłam. Śmiałam się w głos. No i końcowa metafora - krwiopijcy siedzą w pałacu prezydenckim :)

ocenił(a) film na 8
flajek

Dużo jest takich samozwańczych, śmiesznie poważnych krytyków, którzy po prostu nie potrafią patrzeć na filmy przez różne pryzmaty. Mają jeden szablon i tyle :)
Mnie się film bardzo podobał; niekonwencjonalny, ciekawy, wizualnie atrakcyjny, po prostu na plus (w dodatku polski...).

ocenił(a) film na 6
flajek

Przepraszam najmocniej,ale z której sceny kolega zaśmiewał się do łez,bo ja chyba ją przeoczyłem.Jak dla mnie ostatnim filmem Machulskiego na którym się śmiałem był Pieniądze to nie wszystko,późniejsze produkcje ,to już równia pochyła.Kołysance dałem jedynie 6 za muzykę,kostiumy i dobór aktorów.

ocenił(a) film na 8
darago_film

Koleżanka... I chyba jest dość wrażliwa, bo ja nie płakałem. Ale jeśli tak oglądałeś, jak czytasz, to się nie dziwię, jeśli nie wychwyciłeś. Np. "zawołaj dziadka" i reakcja Ministranta. U policji "Gdzieś ty się podziewał, ja już figurkę zacząłem lepić." I wiele innych wcześniej, które naprawdę bawiły.

ocenił(a) film na 6
Forrest_Monk

Najmocniej przepraszam ,rzeczywiście coś mnie zamuliło,A Ty Forrest co brałeś żeby nie płakać?

ocenił(a) film na 7
flajek

A ja mysle, ze niskie oceny biora sie z tego, ze niektorym ten film sie nie podobal

ocenił(a) film na 6
jarek_kriukow

Bardzo logiczne rozumowanie

jarek_kriukow

Myślę, że coś w tym jest.

ocenił(a) film na 6
flajek

Bardzo ciekawa propozycja, niestety niedopracowana scenariuszowo, za mało humoru ala Rodzina Adamsów, generalnie dość nużąco. Nie powiem, że humoru ie było. Był, ale rzadko. Całe szczęście, że jak zaznaczyłaś zdięcia bardzo dobre, muzyka Lorenca bajeczna, no i gra aktorska super. Chabior przeszedł sam siebie.

ocenił(a) film na 6
flajek

Eee tam
Niezły film ale ocena 10 to gruba przesada
Stelmaszczyk jak zwykle mnie bawił naj

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones