PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=418967}
7,3 192 880
ocen
7,3 10 1 192880
6,6 19
ocen krytyków
Kod nieśmiertelności
powrót do forum filmu Kod nieśmiertelności

Doktor Rutledge mówil, że można zmienić tylko alternatywny świat. Ale takowy może nie istnieć, okazuje się, że zmienili bieg wydarzeń cofając się w czasie.
Dlatego końcówka filmu może wyglądać jak dopiero akcja, która miała miejsce przed rozpoczęciem filmu. Dlatego Goodwin pomogła później Colterovi, dlatego go później posłuchała i odłączyła. Bo ją o to prosił w wiadomości, którą wysłał po cofnięciu się w czasie.

Brzmi to bardzo dziwnie, ale to jest ta rzecz, którą naukowcy nazywają zmienianiem biegu historii przez możliwą podróż w czasie.
Może się zgadzacie, może nie, ja to sobie tak tłumaczę. Dla mnie nie było alternatywnej rzeczywistości.

Hastia

To chyba kwestia tego, w którą teorię się wierzy. Do wyboru jest albo ta o "zmienianiu biegu historii przez możliwą podróż w czasie" albo ta, która zakłada istnienie rzeczywistości alternatywnych, wykluczająca możliwość zmieniania przeszłości. Ja osobiście chyba wolę tę drugą ;)

ocenił(a) film na 7
Hastia

Właśnie była alternatywna rzeczywistość, w tej w której uratował pociąg, nie było całej akcji z drugim zamachem. SMSa odczytała w alternatywnej rzeczywistości, gdyby to była ta sama rzeczywistość, to musieliby go tam wysłać jeszcze raz, bo by nie uratował pociągu. Wybuch musiałby się zdarzyć, żeby cała późniejsza akcja miała się wydarzyć i doprowadzić do tego, że Goodwin go odłączyła. Każda zmiana w przeszłosci tworzyła nowe alternatywne linie czasowe.

użytkownik usunięty
Hastia

No i wszystko się plącze. Jest tyle możliwości, i tyle alternatyw :) A najgorsze, że każda nowa koncepcja wyklucza jakiś wcześniejszy pewnik. Tego się nie da pogodzić. Pewnych skutków nie da się pogodzić nawet przy dopuszczeniu istnienia rzeczywistości alternatywnych. Dlatego ja osobiście, pomimo tego, iż oglądam pewne produkcje - lepsze lub gorsze - skłaniam się ku opinii iż podróże w czasie są możliwe tylko do przodu, i to już bez powrotu, ale na pewno nie do tyłu. I wtedy nie martwi mnie to, co jest możliwe, a co nie :)

Wiem, wiem.... To pójście po najmniejszej linii oporu. Ale jakie wygodne - nie muszę kombinować, czy to, co widziałam, jest realne ;)

Ale danie możliwości głównemu bohaterowi kontynuacji życia było wzruszającym zabiegiem :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones