Code 46

1 godz. 32 min.
6,2 3 722
oceny
6,2 10 3722
1 836
chce zobaczyć
{"rate":4.0,"count":1}
{"type":"film","id":95311,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Code+46-2003-95311/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Kodeks 46
 • Niestety, wiele osób nie docenia tego pięknego filmu... szkoda. Ja siedziałem w kinie nie mysląc o niczym - patrzyłem tylko na obraz z podziwem. Polecam tym, którzy widzą coś więcej w filmie - coś co jest poza namacalnym i tym co się widzi na codzień!

 • herbatkaherbatnik ocenił(a) ten film na: 9

  tHE_oNE Dla mnie film co najmniej na miarę odyseji kosmicznej - choć rżne to łączy je pewien klimat - nie dziania się niczego specjalnego, a pomimo to, nie pozwalającego oderwać oczu. Masz rację, że mało osób go docenia, choć to może być też dla niego plus, bo dla mas to jest Matrix. Mnie użekł w tym filmire klimat, i przyszłość, która jest tak realnie odzwierciedlona, a już szczególnie to, ze ukazana z perpektywy zwyczajntych ludzi. I to aktorstwo - takie zwyczajne, a niezwyczajne bo piękne. Genialna muzyczny motyw przewodni... Jeden z najlepszych spagetti SF.
  PS. W dodatku film do głębokiej refleksji. Mniam Mniam

 • użytkownik usunięty ocenił(a) ten film na: 9

  herbatkaherbatnik Jesli odpowiada komus tego rodzaju gra skojarzen obazow i dzwiekow, to poza Kubrickiem warto obejrzec również 'Solaris' Soderbergha (2002 rok) i tematycznie zupełnie odległy ale podobnie bazujący na wizualnym odwzorowaniu przebiegu myśli i pamięci - "The Limey" (1999 r) tegoz rezysera

 • Eleonora ocenił(a) ten film na: 10

  tHE_oNE Ja normalnie kocham ten film, a kupiłam go zupełnie przypadkowo, bo był tani, a obsada zachęcająca. Od tamtej pory oglądałam go już tyle razy, że trudno mi oszacować liczbę. Po prostu doskonały.

 • Eleonora Ode mnie ma mocne 9/10, bije go tylko "Zycie ukryte w słowach", który ma 10/10 i jest moim ukochanym filmem.

 • pery1 ocenił(a) ten film na: 8

  Eleonora Dziękuję Eleonora za niego....To było ciekawe doświadczenie.....Muszę za jakiś czas wrócic do niego.

 • tHE_oNE Dokładnie tak samo to odebrałem-po prostu patrzeć i nie oceniać czy dopasowywać do jakiegoś schematu...
  Świetne połączenie swobodnej gry aktorskiej i klimatycznej muzyki na tle orientalnych pejzaży.

 • radekchytla ocenił(a) ten film na: 10

  TheSpiritOfVodka Perła na morzu miliardów filmów , Samanta Morton przyćmiła Robbinsa !

 • myszur ocenił(a) ten film na: 7

  tHE_oNE Zgadzam się w 100%. Właśnie obejrzałem ten majstersztyk na AleKino, i jestem pod olbrzymim wrażeniem. Klimat, klimat tak gęsty że można go żreć łyżką. ŚWIETNE zdjęcia. I przejmujące zakończenie. Co prawda łatwe do przewidzenia, ale przejmujące.
  Obejrzałem również rozmowę krytyków (czy kim oni tam byli, nie wiem) przed filmem, i zauważyłem to samo co oni. "Paragraf 46" - tak się nazywał na AleKino, moim zdaniem lepsza nazwa - jest filmem bardziej wiarygodnym od innych dzieł z gatunku sci-fi. Głównie przez realistyczną scenografię. Nie ma żadnych wymyślnych maszyn (jak np. w Star Wars, lub 5th element). Są co prawda elementy futurystycznej technologii, ale tak łatwo w to uwierzyć, zaakceptować. Film uświadamia nas również o tym, że systemy (jakże częste i wszechobecne) działają. Działają wszędzie dookoła, a my jesteśmy ich częścią, często nawet nieświadomie.
  Polecam, polecam, i jeszcze raz - P O L E C A M !!!

 • myszur Oglądałem wczoraj. Bardzo dobry, aczkolwiek oszczędny w formie. Ocena stanowczo za niska. Film zasługuje na noty od 7 w górę.