PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=95311}

Kodeks 46

Code 46
6,2 3 760
ocen
6,2 10 1 3760
6,3 3
oceny krytyków
Kodeks 46
powrót do forum filmu Kodeks 46

Niestety, wiele osób nie docenia tego pięknego filmu... szkoda. Ja siedziałem w kinie nie mysląc o niczym - patrzyłem tylko na obraz z podziwem. Polecam tym, którzy widzą coś więcej w filmie - coś co jest poza namacalnym i tym co się widzi na codzień!

ocenił(a) film na 9
tHE_oNE

Dla mnie film co najmniej na miarę odyseji kosmicznej - choć rżne to łączy je pewien klimat - nie dziania się niczego specjalnego, a pomimo to, nie pozwalającego oderwać oczu. Masz rację, że mało osób go docenia, choć to może być też dla niego plus, bo dla mas to jest Matrix. Mnie użekł w tym filmire klimat, i przyszłość, która jest tak realnie odzwierciedlona, a już szczególnie to, ze ukazana z perpektywy zwyczajntych ludzi. I to aktorstwo - takie zwyczajne, a niezwyczajne bo piękne. Genialna muzyczny motyw przewodni... Jeden z najlepszych spagetti SF.
PS. W dodatku film do głębokiej refleksji. Mniam Mniam

użytkownik usunięty
herbatkaherbatnik

Jesli odpowiada komus tego rodzaju gra skojarzen obazow i dzwiekow, to poza Kubrickiem warto obejrzec również 'Solaris' Soderbergha (2002 rok) i tematycznie zupełnie odległy ale podobnie bazujący na wizualnym odwzorowaniu przebiegu myśli i pamięci - "The Limey" (1999 r) tegoz rezysera

ocenił(a) film na 10
tHE_oNE

Ja normalnie kocham ten film, a kupiłam go zupełnie przypadkowo, bo był tani, a obsada zachęcająca. Od tamtej pory oglądałam go już tyle razy, że trudno mi oszacować liczbę. Po prostu doskonały.

Eleonora

Ode mnie ma mocne 9/10, bije go tylko "Zycie ukryte w słowach", który ma 10/10 i jest moim ukochanym filmem.

ocenił(a) film na 8
Eleonora

Dziękuję Eleonora za niego....To było ciekawe doświadczenie.....Muszę za jakiś czas wrócic do niego.

użytkownik usunięty
tHE_oNE

Dokładnie tak samo to odebrałem-po prostu patrzeć i nie oceniać czy dopasowywać do jakiegoś schematu...
Świetne połączenie swobodnej gry aktorskiej i klimatycznej muzyki na tle orientalnych pejzaży.

ocenił(a) film na 10

Perła na morzu miliardów filmów , Samanta Morton przyćmiła Robbinsa !

ocenił(a) film na 7
tHE_oNE

Zgadzam się w 100%. Właśnie obejrzałem ten majstersztyk na AleKino, i jestem pod olbrzymim wrażeniem. Klimat, klimat tak gęsty że można go żreć łyżką. ŚWIETNE zdjęcia. I przejmujące zakończenie. Co prawda łatwe do przewidzenia, ale przejmujące.
Obejrzałem również rozmowę krytyków (czy kim oni tam byli, nie wiem) przed filmem, i zauważyłem to samo co oni. "Paragraf 46" - tak się nazywał na AleKino, moim zdaniem lepsza nazwa - jest filmem bardziej wiarygodnym od innych dzieł z gatunku sci-fi. Głównie przez realistyczną scenografię. Nie ma żadnych wymyślnych maszyn (jak np. w Star Wars, lub 5th element). Są co prawda elementy futurystycznej technologii, ale tak łatwo w to uwierzyć, zaakceptować. Film uświadamia nas również o tym, że systemy (jakże częste i wszechobecne) działają. Działają wszędzie dookoła, a my jesteśmy ich częścią, często nawet nieświadomie.
Polecam, polecam, i jeszcze raz - P O L E C A M !!!

myszur

Oglądałem wczoraj. Bardzo dobry, aczkolwiek oszczędny w formie. Ocena stanowczo za niska. Film zasługuje na noty od 7 w górę.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones