PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=1178}
7,2 134 624
oceny
7,2 10 1 134624
5,6 14
ocen krytyków
Kogel mogel
powrót do forum filmu Kogel-mogel

pamietacie to ?????????????????????????????????????????

ocenił(a) film na 10
reniaaaa

no pewnie :D
a to:
"on ma horyzont, holcwagen i motor mzete O co on ma"

ocenił(a) film na 8
wesola

A jak tak sobie wykalkulujesz to jeszcze lepsza kalkulacja będzie

ocenił(a) film na 10
giovanni50

no genialne teksty. Tą komedie mogę godzinami oglądać ze względu na Kasię, jej rodziców , Wolańskiego, babcię Wolańską i Piotrusia.

ocenił(a) film na 8
kinomanka_13

Babciu babciu zobacz jak się ładnie Pusia z Azorem bawi :)
--
Pusia to złota mendalistka :)

giovanni50

-Cielęcina zadnia...(babcia)
-buhahahahahahahaha...(towarzyszki)

kinomanka_13

Dla mnie na równi z Misiem, Samymi swoimi, Seksmisją i kilkoma innymi klasykami.

kinomanka_13

Cóż Polska czasów transformacji skupiona w tym filmie jak w soczewce.

ocenił(a) film na 9
wesola

Teksty niezapomniane, film, który można oglądać wiele razy

reniaaaa

"Marian!!! - Tu jest tak jakby luksusowo!" :D

ocenił(a) film na 10
peterson78

"Jak mówię to mówię, a jak mówię to wiem" -Solski
"Ja tam jestem za równouprawnieniem, ale kobieta ma słuchac męża"
"Zawsze lubiłem uległe kobiety, a mówiłes, że inteligentne"

ocenił(a) film na 8
reniaaaa

"gdzie wódka?!?!?!"

Valtara

Tyle ojcu nie starczy?? Przecież tym można upić stado koni :). Boski kawałek z filmu

ocenił(a) film na 8
slawek80_2

To na twoje zaręczyny ze Staszkiem Kolasą

ocenił(a) film na 10
giovanni50

Jakie zaręczyny? :o

ocenił(a) film na 8
Lindu

Dla pewności trzeba skrzynke dokupić

reniaaaa

I mąz kuzynki mojego taty, czyli córka Jadwigi jest moja kuzynka!!!

ocenił(a) film na 10
reniaaaa

Taaaaaakkkk . I nie tylko ten tekst . "gdzie tutaj krol chodzi piechotą ?" . W ogole babcia Bunia i jej punia sa nieodzownym elementem tej klasyki :-) . Smuci mnie tylko fakt ze są plany krecenia kontynuacji. A przeciez to zakrawa o profanacje i prokurature .

ocenił(a) film na 8
maciekb80

Trójkę to powinni kręcić na początku lat 90 a nie teraz kiedy już troje aktorów nie zyje (Siatkowski ,Turek i Lorentowicz)

ocenił(a) film na 10
giovanni50

To po pierwsze a po drugie chocby zyli to robienie tego w dzisiejszych czasach na dzisiejszym sprzecie itd odbiera totalnie urok . Takich wpadek juz pare bylo . Szkoda ze filmowcy nie uczą sie na bledach . No ale mniemam ze chodzi tu o kase . Producenci zapewne liczą ze na kontynuacje kultowego filmu do kin woarują masy pogrubiajac ich portfele . Ja tej kontynuacji wroze porazke roku . Bedzie kogo nagradzac na gali wężów .

ocenił(a) film na 7
giovanni50

Zastąpią ich odpowiednio: Karolak, Adamczyk i Kurdej-Szatan ;P

ocenił(a) film na 10
reniaaaa

Wojt to Franka Kolasy mowi "spirytus movens" na co teb : jaki spirytus ja dzis nic ... po czym chucha sobie w dlon a mina wsjazuje ze jednak cos bylo . No chyba ze to wyziewy po wczorajszym :)

ocenił(a) film na 9
reniaaaa

Co tu dużo mówić - nieśmiertelny film i teksty:)

reniaaaa

Czyli mama Marianka,miała dwóch mężów?Nic dziwnego,że uciekli albo wyciągnęli kopyta,a biedny Marian w matce szukał ojca,co mu na zdrowie i szczęście nie wyszło/żona,bezradność wobec Piotrusia/.A mama Wolańska zostawszy sama, poświeciła się "wychowaniu" rasowych psów.Ba odniosła na tym polu nawet jakiś sukces.Wnuczkiem niestety zająć się nie miała ochoty.No cóż tu nasuwa się cytat z innego filmu:"Wyście już zupełnie sfiksowały!Chłopa wam trza!"

ocenił(a) film na 6
reniaaaa

A propos Reni:-)
Podobny temat podejmuje norweski film "NAJGORSZY CZŁOWIEK NA ŚWIECIE" z Renatą Reinswe:
https://www.filmweb.pl/film/Najgorszy+cz%C5%82owiek+na+%C5%9Bwiecie-2021-874065

Tytułowa bohaterka poszukuje swego miejsca poprzez... wiązanie się z samcem z jednoczesną obawą "zajść, czy nie zajść". Zgoda - płytkie. I to akurat nie wymaga wielkiej filozofii - przecież wystarczy spirala (wazektomia jednak trochę kosztuje i jest ryzyko, że może być nieodwracalna).

Polski "Kogiel-mogiel" jest jednakże ze skrajnie patriarchalną wymową: kobieta ma mieć jednego seksualnego partnera, rodzić mu dzieci i trwać przy mężu, a nie uczyć się i nie daj Boże samorealizować.
https://www.youtube.com/watch?v=ieRakyrrYrQ

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones