PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=742425}
7,4 1 185
ocen
7,4 10 1 1185
Kokoro ga Sakebitagatterun Da
powrót do forum filmu Kokoro ga Sakebitagatterun Da

Piękny film

ocenił(a) film na 8

Raczej prosta historia, ale genialna reżyseria oraz cudowna oprawa graficzna spowodowały, że oglądało się go naprawdę przyjemnie.
Ocena 9/10 może pod wpływem chwili, ale ... no cóż :)
https://rascal.pl/anime-manga-japonia/kokoro-ga-sakebitagatterunda-2015/
Trochę więcej z mojej strony + zrzuty ekranu.

ocenił(a) film na 9
rascal0pl

Gdzie można obejrzeć?
Pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 8
Izabelka84

Jeśli chodzi o oglądanie online, nie pomogę, ponieważ nigdy nie korzystałem z takich usług (i raczej nie zamierzam) :)
Ale na nyaa jest dostępne. Ja oglądałem wydanie od [UCCUSS] (nie chcę tutaj bezpośrednio linkować)

ocenił(a) film na 9
rascal0pl

Wiem, wiem i miałam raczej nadzieję, że ktoś inny poda mi jakieś namiary na wersję online, więc jeśli pod jakimś Twoim postem będzie takie zapytanie z mojej strony to nie musisz odpowiadać, ponieważ Twoją wersję już znam :), ale może ktoś inny coś napisze, tak jak c0I0rfvI w tym przypadku. Ale dzięki :)

ocenił(a) film na 9
rascal0pl

A zapytania takie z mojej strony padają pod Twoimi postami, dlatego, że wiem, że masz dobry gust :)

ocenił(a) film na 8
Izabelka84

Spoko, ale jeśli chodzi o mnie, to nigdy nie polecę żadnych polskich tłumaczeń (chyba, że sam się wezmę za to :P), ponieważ mamy chyba najgorszych "tłumaczy" we wszechświecie :)
Uważam się raczej za bardziej inteligentnego człowieka niż idiotę, dlatego jak widzę coś takiego:
https://www.facebook.com/Magia-polskich-sub%C3%B3w-594450637325002/?fref=ts
To mam ochotę rąbnąć takich "tłumaczy" młotkiem w głowę :) Niestety tak wygląda zdecydowana większość polskich subów :/ Całkowicie zmienione dialogi, wycięte aspekty kulturowe, zmienione żarty na jakieś głupie polskie odpowiedniki. To całkowicie zmienia odbiór danej serii/filmu/samych postaci.Nie wspominając już o fakcie, że praktycznie żadna grupa nie tłumaczy bezpośrednio z japońskiego. A tłumaczenie z Japoński->Angielski (gdzie często tez wiele rzeczy jest upraszczanych, a jeśli źle dobierze się napisy to i zmienianych) -> Polski (gdzie nasi "tłumacze" dodają pełno swoich wstawek itd) ma taki sens, że nie ma go wcale :) Z oryginału w najlepszym przypadku zostaje 30%.
Dobór tłumaczenia to arcyważna sprawa, która często może zadecydować dość znacznie o ocenie końcowej (zwłaszcza jeśli nie zna się japońskiego i napisy nie służą tylko do ewentualnego doczytania, gdy niedosłyszy się samemu z dialogów).
I powtórzę to jeszcze raz, polskie tłumaczenia są o wiele gorsze niż wszystkie razem wzięte denne zagraniczne grupy. To się po prostu w pale nie mieści jakiego dna sięgnęła polska scena fansuberska.

ocenił(a) film na 9
rascal0pl

Pewnie masz rację, ale ja nie znam japońskiego (z angielskim sobie radzę, ale i tak wolę czytać po polsku, jeśli mam wybór, bo z angielskim przy trudniejszych zwrotach słownik jest niezbędny, a to odbiera przyjemność z oglądania niestety :P) W moim przypadku często musiałabym rezygnować z oglądania, a tego "nie zniesę"! Ale może powinieneś się wziąć za tłumaczenia, w takim razie :)
Pozdrawiam :)

ocenił(a) film na 8
Izabelka84

Wersja online z polskimi napisami jest też na shinden .pl :)

ocenił(a) film na 9
c0l0rfvl

Dziękuję bardzo :)

ocenił(a) film na 10
c0l0rfvl

Jakby ktoś jeszcze szukał. Jest dostępne na:
https://a-o.ninja/anime/kokoro-ga-sakebitagatterunda/1

ocenił(a) film na 3
rascal0pl

Mi akurat strasznie nie podobało się zakończenie które moim zdaniem popsuło całą fabułę. Liczyłam na coś więcej.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones