Film

Kolacja z arszenikiem

The Last Supper
1995
1 godz. 32 min.
7,0 3 303
oceny
7,0 10 1 3303
2 258
chce zobaczyć
Grupa bezkrytycznych, aczkolwiek sfrustrowanych liberalistów, zaczyna mordować prawicowych ekspertów w imię własnych poglądów politycznych. Więcej Mniej
Kolacja z arszenikiem zobacz gdzie obejrzeć online

reżyseria

scenariusz

gatunek

produkcja

premiera

Kiedy Pete zaprasza na kolację Zacka, przypadkowego kierowcę, który podrzucił go do domu nic nie zapowiada nadchodzącej tragedii. Jednak w trakcie kolacji, na którą kierowca zostaje zaproszony, dochodzi do kłótni pomiędzy nim i Petem, po której współlokatorzy Pete'a mordują Zacka. Później postanawiają, że co niedzielę będą zapraszali na kolację jednego złego człowieka i będą go zabijali.

dystrybucja
Warner Home Video
studio
Columbia Pictures Corporation / Vault, The / WF/X
tytuł oryg.
The Last Supper
inne tytuły
The Last Supper Holandia
Więcej...
Rolę Normana Arbuthnota miał początkowo zagrać Beau Bridges, ale aktor odrzucił propozycję zagrania w filmie. Ostatecznie rola przypadła Ronowi Perlmanowi.
Zdjęcia kręcono w Los Angeles (Kalifornia, USA).
Zaraz po skończeniu zdjęć dom, w którym działa się akcja filmu doszczętnie spłonął.
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Czy zabiłbyś Hitlera? Nie powinno się go zabijać - zabiłbyś Hitlera to do władzy doszedłby ktoś inny np. 30 lat później czy to w Niemczech czy to w USA, a może dojście Adolfa do władzy było czymś w rozrachunku lepszym dla świata? Może właśnie po II Wojnie Światowej ludzie ... więcej

 • Bardzo dobry film!

  Julie94 ocenił(a) film na 6

  Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

  6
  • Ale też bardzoooo dobrze nakręcony. Scena z lodem - piękna wizualnie ;) No i ścieżka dźwiękowa- za nią jedną gwiazdkę dodałam. Ten film jest jakoś tak starannie zrobiony, dopracowany w każdym szczególe- to rzadkość.

   2
   • Świetny film

    ChrisKrasz ocenił(a) film na 8

    Dobre psychologiczne kino , utrzywane w konwencji sztuki teatralnej . Doskonałe kreacje aktorskie . Co ciekawe .... film z 1995 roku , a poruszne problemy jakby z naszych czasów . To znaczy że .. nic tak naprawde sie nie zmienia .

    1
    • Film w przewrotny i dowcipny sposób pokazuje jak niby tolerancyjny człowiek może zmienić się w żądną ofiar bestię, jak łatwo można przekroczyć granicę obrony własnych "słusznych" przekonań i przesuwać ją coraz dalej.

     3