Cameron Diaz 

Cameron Michelle Diaz

7,6
29 402 oceny gry aktorskiej
Cameron Diaz
Ta blondwłosa, niebieskooka córka emigrantów podbiła Hollywood swoją pierwszą rolą, którą zagrała w "Masce" u boku Jima Carreya. W wieku 16 lat podjęła pracę jako modelka. Występowała w reklamach tak znanych firm jak Calvin Klein, Coca-Cola czy Levis, zanim jej agent nie zaproponował, by zajęła się aktorstwem. Oferowano jej udział w "Kruku" Alexa Proyasa, kiedy jednak zapoznała się ze scenariuszem, odrzuciła propozycję.

Po spektakularnym debiucie kinowym zaczęli o nią zabiegać liczni producenci. W 1995 r. zagrała w czarnej komedii "Kolacja z arszenikiem", rok później na ekrany weszły kolejne filmy z jej udziałem, m.in.: "Ta jedyna (1996)Ta jedyna", "Feeling Minnesota", gdzie partnerowała Keanu Reevesowi, oraz "Urwanie głowy", w którym wystąpił też Harvey Keitel. Ogromną popularność przyniosły jej dwie komedie: "Mój chłopak się żeni" oraz "Sposób na blondynkę", za rolę w której została uhonorowana nominacją do Złotego Globu.

więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 30 sierpnia 1972

miejsce urodzenia: San Diego, Kalifornia, USA

wzrost: 174 cm

Złota Malina
Zdobyła 2 nagrody Złota Malina, 7 innych nagród oraz 60 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
mąż Benji Madden (od 05.01.2015), córka Raddix Chloe Wildflower (ur. 30.12.2019)
W 1995 roku miała zagrać Sonię Blade w "Mortal Kombat", ale uległa kontuzji podczas treningu. Zastąpiła ją Bridgette Wilson.
Wygrała casting do filmu "Kruk" Alexa Proyasa, ale potem zrezygnowała z roli w filmie.
W 2001 roku nagrała piosenkę "I Fall Apart" do filmu "Vanilla Sky".
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych