PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=849}

Kolekcjoner kości

The Bone Collector
7,5 185 490
ocen
7,5 10 1 185490
5,9 15
ocen krytyków
Kolekcjoner kości
powrót do forum filmu Kolekcjoner kości

Głupiutki

ocenił(a) film na 6

Po obejrzeniu tego filmu odnoszę wrażenie jakby twórcy traktowali mnie jak gówniarza. Już sam
początek filmu, kiedy to Andzia robi fotki na miejscu zbrodni i zatrzymuje pociąg, tak oczarowuje
doświadczonego detektywa swoimi poczynaniami, że z drogówki zostaje przydzielona do
dochodzeniówki. Żółtodziób pierwszy wchodzi na miejsca zbrodni, bez uprzedniego rozpoznania
terenu. W pościg za mordercą rusza z latarką i krótkofalówką. No i ten naćpany kapitan. Od samego
początku nasuwa się myśl, że może on jest sprawcą, ale nie. Kolejny idiota na komisariacie. Jak tak
się pracuje w USA to się nie dziwię że tam tyle przestępstw. 15 lat temu miałem inne zdanie. Do Siedem czy Milczenie Owiec niestety ma daleko

ocenił(a) film na 10
rib1983

Akurat na Siedem się zawiodłem, niby miało być jakieś zaskakujące zaskoczenie a tu lipa. Nic konkretnego. A Kolekcjoner kości ma przynajmniej zajebisty klimat, taki jak przystało na thriller kryminalny. Oczywiście oba filmy mają u mnie 10\10 ale Siedem ma tylko i wyłącznie taką ocenę bo uwielbiam ten gatunek filmów.

ocenił(a) film na 7
mat161

"Siedem" nie jest filmem z zaskakującym zakończeniem i wcale nie miało takie być , film ten jest dogłębną analizą umysłu seryjnego mordercy i za to jest uznawany za arcydzieło .

ocenił(a) film na 10
SlasherManiak

Teraz już to wiem. Tylko, że zanim oglądnąłem ten film to naczytałem się na forach internetowych i nie tylko, że ten film ma jedno z najbardziej zaskakujących zakończeń dlatego spodziewałem się odwrócenia fabuły do "góry nogami" czy coś w tym stylu.

ocenił(a) film na 7
mat161

Jeżeli chodzi o zaskakujące zaskoczenia to "Fight Club" ma takie , które wywraca fabułę do góry nogami , ale chyba wszyscy już widzieli ten film .

ocenił(a) film na 7
rib1983

Tak, tylko sobie zobacz świetne seriale policyjne "The wire" oraz "The Shield" i porównaj sobie jaka tam jest przestępczość, a jaka u nas.
Łatwy dostęp do broni, na dużo większą skalę handel narkotykami i prostytucja, czyli rzeczy na których robi się w krótkim czasie duże pieniądze.

ocenił(a) film na 7
rib1983

Głupiutki, owszem, ale klimatyczny i uroczy.

kosobi

i uroda Angeliny w najwyższej formie.

ocenił(a) film na 7
rib1983

"Kolekcjoner kości" nie jest filmem który bym odradzał by obejrzeć, nie jest też takim który specjalnie bym polecał - dobry film jakich wielu. Mi osobiście Angelina Jolie kompletnie się nie podoba, ma przysłowiowo wary jak kopary. Jest wiele ładniejszych aktorek.

ocenił(a) film na 6
alfabecik123

No nareszcie! Nie czuję się odosobniona w swojej opinii.

ocenił(a) film na 7
alfabecik123

Ale najbrzydsza też nie jest.

ocenił(a) film na 7
Blue1

No nie, tylko widzę wiele postów w których userzy się zachwycają jej urodą. Jestem w stanie wymienić 100 ładniejszych aktorek :).

ocenił(a) film na 6
rib1983

Spodziewałam się czegoś lepszego. Może trochę trzyma w napięciu, ale tak, jak powiedziałeś - głupota aż bije po oczach. Jeżeli ten kaleka byłby choć trochę inteligentny (a charakteryzowano go wręcz na geniusza), to absolutnie nie zachwyciłby się główną bohaterką. A nawet jeśli - absolutnie nie chciałby, by prowadziła to śledztwo. Osoba niekompetentna nie powinna odgrywać znaczącej roli w sprawach, w których chodzi o ludzkie życie. Tym się zajmują specjaliści, a nie policjanci z drogówki. Jakkolwiek "błyskotliwi" by nie byli.

ocenił(a) film na 6
MsChocolate_2

Ale polegało to przecież na tym, że w osobie z drogówki dostrzegł coś więcej, nie wiem co tu jest do tłumaczenia? :-) Natomiast zupełnie nic w filmie postać Angeliny genialnego nie zrobiła, więc nie wiem skąd zachwyt naszego niepełnosprawnego nad nią.

ocenił(a) film na 7
rib1983

Mnie nurtuje jedno, zasadnicze pytanie: po kiego grzyba morderca odgrywał tę całą szopkę, skoro motywowala go wyłącznie chęć zemsty na sparaliżowanym eksdetektywie? Mógł go po prostu od razu zabić; nawet w równie wymyślny sposób, co jego poprzednie ofiary.
Zapewne książka daje odpowiedź, ale w filmie było to po prostu bezsensowne.

ocenił(a) film na 7
Brehen

Może chciał go przed śmiercią dodatkowo upokorzyć - człowiek uznawany za geniusza nie jest w stanie rozwiązać zagadki i uratować ofiar.

ocenił(a) film na 7
kavasake

Być może masz rację, i w związku z tym chyba sięgnę po książkowy oryginał. Jeśli natomiast chodzi o film, chciałbym, by cała sytuacja była przedstawiona, jak w "Czerwonym smoku", a więc także z perspektywy mordercy.

ocenił(a) film na 6
rib1983

Mi się podobała jeszcze scena jak pokazują opiekunkę murzyna jak układa puzzle a potem pomaga mu ułożyć te skrawki papieru. Fajnie to pokazali, że ona w wolnych chwilach lubi układać puzzle i potem ta umiejętność się przydała przy rozwiązywaniu zagadki heh

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones