Koncert (2009)

Le Concert

plakat - Koncert (2009)

opisy filmu

(3)
  • Trzydzieści lat temu Andrei Filipov był cudownym dzieckiem teatru Bolszoj. Jako dyrygent kierował orkiestrą największego teatru Rosji. Stracił stanowisko z powodów politycznych. Obecnie, jako zwykły człowiek, sprząta w swoim dawnym teatrze. Pewnego dnia, przypadkiem dowiaduje się, że paryski teatr Châtelet zaprasza orkiestrę Bolszoj na uroczysty koncert. Postanawia zebrać swoich byłych muzyków i udać się do Francji w miejsce prawdziwego zespołu. Ma na to dwa tygodnie.

  • Trzydzieści lat temu Andrei Filipov (Aleksei Guskov), znany dyrygent orkiestry Teatru Bolszoj, został zwolniony przez władze komunistyczne za zdradę ojczyzny, a wraz z nim wszyscy jego muzycy. Teraz, pracując w teatrze jako sprzątacz, dowiaduje się przypadkiem, że orkiestra Bolszoj została zaproszona przez Teatr Châtelet, aby wystąpić w Paryżu. Filipov postanawia zebrać swój stary zespół i wraz z młodą skrzypaczką, Anne-Marie Jacquet (Mélanie Laurent), jako solistką, zagrać w Châtelet, zamiast prawdziwej orkiestry Bolszoj. Jeżeli jego plan się powiedzie, ten wyjątkowy koncert może być ogromnym triumfem dla każdej ze stron.

  • Andriej Filipow (Aleksiej Guskow) miał marzenie o stworzeniu wraz ze swoją orkiestrą idealnej harmonii grając koncert Czajkowskiego. W koncert został jednak w przerwany z pobudek politycznych, a wszyscy członkowie orkiestry, z dyrygentem Filipowem na czele, zwolnieni. Trzydzieści lat później Andriej Filipow zamiast dyrygować, jest tylko woźnym, który swojej pasji może się oddawać jedynie w wyobraźni. Pewnego dnia, czyszcząc biuro dyrektora teatru, odczytuje faks z zaproszeniem dla orkiestry od prestiżowego teatru w Paryżu. Filipow bez wahania postanawia wykorzystać tę okazję na dokończenie swego przerwanego przed laty koncertu, zwołując byłych muzyków, szukając menadżera i sponsora. Wkrótce jednak dowie się, że realizacja starego marzenia, przysporzy mu więcej zmartwień niż radości.

opinie i nagrody
multimedia
pozostałe
Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię