znowu o Żydach !!!

Rumuński odpowiednik Hollandowej, wsio o Żydach i nominacje gotowe. Oczywiście film
może być niezły.

1
  • Hmmm... czy my oglądaliśmy ten sam film?

• Eeee... jak wyrozumuję z twojego postu ("...film MOŻE być niezły.") wypowiadasz się, nie zobaczywszy tego filmu w ogóle. Nic dziwnego, że piszesz pierdoły. Film wcale nie jest (znowu) o Żydach! Film jest o Rosjanach, Żydach, Cyganach, Francuzach, komunistach a nawet, jakby się uprzeć, o Arabach. A w pierwszym rzędzie o muzyce.

• Aż pół europy trzeba było zebrać by ten film nakręcić !!!? - film o rosyjskiej orkiestrze ze znakomitego moskiewskiego teatru baletu i opery zwanego WIELKIM no bo i wielki budowlą i jej pięknem jak i WIELKĄ SZTUKĄ na jego scenie wykonywaną. Rosjanie to, muzycznie, wykształcony naród - zajęcia z muzyki rozpoczynają się już od przedszkola. Skąd inąd zastanawia mnie jak to się stało, że w wielomilionowej Moskwie, w najważniejszym obiekcie kultury Rosji skompletowano orkiestrę zdominowaną przez Rosjan pochodzenia żydowskiego, zupełnie jakby rdzenni Rosjanie byli w mniejszości. Nigdy się nad tym nie zastanawiałem i dopiero ten film unaocznił mi wielkość tego problemu. Nie czułem atmosfery rosyjskości, w końcu tak ważnej w tym filmie z racji samego tematu - no i na dodatek orkiestra symfoniczna z Budapesztu. Czajkowski jest WIELKI a film przeciętny CZYLI 5/10 !

Zgłoś nadużycie

Opisz, dlaczego uważasz, że ten wpis nie jest zgodny z regulaminem serwisu:
Ostatnio odwiedzone
wyczyść historię