PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=624525}

Koneser

La migliore offerta
7,9 151 813
ocen
7,9 10 1 151813
6,7 25
ocen krytyków
Koneser
powrót do forum filmu Koneser

Wspaniałe zakończenie zupełnie zmieniające odbiór całego filmu. Takiej intrygi by się nawet sam Hitchcock nie powstydził.

malysz369

Mianowicie?

ocenił(a) film na 7
zweistein

[SPOJLER] Pomijając zakończenie cały film wygląda jak typowy melodramat opowiadający o miłości która pokona wszystkie przeszkody nawet te związane z odizolowaniem Claire i stylem życia lub bardziej osobowością Virgila Oldmana itd. Zakończenie zupełnie to zmienia. Z pozoru nieistotne elementy filmu, które wcześniej mogły być traktowane jak dodatek (np. staruszka w oknie baru, która później okazuje się właścicielką pałacu) wraz z ostatnimi scenami filmu stają się ważnymi, żeby nie powiedzieć kluczowymi puzzlami kryminalnej układanki. W ten sposób melodramat staje się filmem przedstawiającym plan doskonały wielkiego skoku/rabunku. Oczywiście dalej pozostaje historia miłosna, ale już zupełnie inaczej się na nią patrzy, bo jednak nie była to prawdziwa miłość.

malysz369

" W ten sposób melodramat staje się filmem przedstawiającym plan doskonały wielkiego skoku/rabunku...."

A co jeśli widz - taki jak ja - już w trakcie trwania filmu, coraz bardziej nabiera przeświadczenia, że ogląda historię przekrętu i oszustwa, zaś ta "miłość" jest jedynie lepem na muchy?

ocenił(a) film na 7
zweistein

W takim razie zmienia to postać rzeczy. Ja się tego nie spodziewałem :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones