PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=754545}
6,2 40 199
ocen
6,2 10 1 40199
5,1 17
ocen krytyków
Konwój
powrót do forum filmu Konwój

Nastawienie na co?

użytkownik usunięty

Nie było do tej pory filmu o polskim więziennictwie zbliżonego do realiów.
Z tym nie będzie inaczej. Chwytliwy temat i nic więcej.

ocenił(a) film na 8

O Symetrii kolega zapomniał ?

mocherman

Symetria była spoko.

użytkownik usunięty
mocherman

Symetria? Dla laików może i dobra - z rzeczywistością się jednak rozmija.

Siedziałeś, że wysuwasz takie wnioski?

ruffio_filmaniak

Też mi się wydaje, że Symetria, nawet jesli nieco naciągana, to lepiej oddaje rzeczywistość niż dużo innych filmów. Konwój może być tylko lepszy.

użytkownik usunięty
ruffio_filmaniak

Cóż ruffio, muszę Cię rozczarować, nie siedziałem.
Wnioski wysuwam jednak poprzez pryzmat kilkunastu lat pracy (do chwili obecnej) w dziale ochrony w jednym z Polskich zakładów karnych i doświadczenie na różnych stanowiskach w tym dziale. Miałem okazję obserwować zmiany systemowe i mentalne po obu stronach "barykady".
Ja nie siedziałem, a Ty pomyślałeś zanim wyklikałeś swoje infantylne pytanie?

Dla chcących poznać kawałek realiów polecam książkę "Kariera klawisza" Andrzeja Dembińskiego. Napisana została przez zwykłego klawisza, prostym językiem. Prawda jest jednak taka, że nikt, kto tam nie pracuje nie zrozumie klawiszy, pewnych zachowań, sytuacji i reakcji. Ta robota jest naprawdę specyficzna.

Nie rozczarowałeś mnie. To jednak jest kino. Jak w każdym filmie jest ziarnko prawdy i fikcja. Nie dogodzić każdemu. Gdybyśmy opierali się wyłącznie na faktach to w niejednym filmie bohater ginąłby po 5min.

użytkownik usunięty
ruffio_filmaniak

Problemem w tej kwestii jest to, że Służba Więzienna jest zamknięta za murem i niewidoczna dla osób postronnych. Osoby te oglądają "Symetrię", "Konwój" i wyrabiają sobie fałszywe zdanie na temat więzienia ogólnie pojętego.

mocherman

Ale jednak Symetria nie była o postępowaniu służby więziennej wobec groźnych przestępców. Wydaje mi się, że tutaj jednak poruszony będzie troszkę inny temat

ocenił(a) film na 8
markiz_85

Tak ale autor wątku stiwerdził "Nie było do tej pory filmu o polskim więziennictwie".....

mocherman

Wiem wiem, to była tylko kwestia wyklarowania tematu ;)

użytkownik usunięty
mocherman

Jeśli cytujesz, to cytuj całość, bo cześć wypowiedzi, a tym bardziej cześć zdania ma zupełnie inny kontekst.
Napisałem "Nie było do tej pory filmu o polskim więziennictwie ZBLIŻONEGO DO REALIÓW.".

Popieram kodipar78.

ocenił(a) film na 8

No to w sumie prawda, moja siostra pracująca w SW stwierdziła, że chętnie się wybierze na Konwój do kina bo jej zdaniem to będzie bardzo dobry film, pójdę, to się dowiem, czy warto było.

ocenił(a) film na 7

To praktycznie jak z tym kolesiem co zabił a potem dał w długą na Maltę

ocenił(a) film na 5

Niestety, mimo bardzo dobrej obsady film ledwie przeciętny. Cała akcja tak wydumana i tak pozbawiona sensu że nie ma szansy się obronić. Już nie wspominam o błędach leżących w samej koncepcji filmu.

ocenił(a) film na 5

Niestety, mimo bardzo dobrej obsady film ledwie przeciętny. Cała akcja tak wydumana i tak pozbawiona sensu że nie ma szansy się obronić. Już nie wspominam o błędach leżących w samej koncepcji filmu.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones