PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=754545}
6,2 40 151
ocen
6,2 10 1 40151
5,1 17
ocen krytyków
Konwój
powrót do forum filmu Konwój

Z punktu widzenia SW

ocenił(a) film na 5

To taka sytuacja jest nierealna. Także jak robią film o SW to może przynajmniej by sie postarali, żeby to było choć w 1% prawdziwe i wiarygodne.

ocenił(a) film na 7
Motor

jeśli jesteś w temacie to może opowiedz coś więcej

ocenił(a) film na 3
Rales

od kiedy to wiezniarka moze sie zatrzymywac gdzie chce i kiedy chce ( na siku, na kawke) nie informujac nikogo. zmienia trase sama kiedy chce. poza tym na filmie widac ze w czasie jazdy wiezniarka ma obrotomierz na 0 pomimo ze sie toczy. Transportuja niby niebezpiecznego wieznia bez dodatkowej obstawy ( a na koncu naczelnika z taka wioza). duzo sprzecznosci i nie przylozono sie do detali.

ocenił(a) film na 5
dariusz_koszkul

oooooo to to właśnie kolega dobrze ujął :D nieuzasadniony postój konwoju czy zmiana trasy sie kwalifikuje nawet pod zwolnienie ze służby ;) No i przede wszystkim od dobrych 4 lat funkcjonariusze GISW nie jezdzą w konwoje z "kałachem", więc jeśli film oparty na realiach jakie były kilkanaście lat temu to nie wypowiadam się bo nie wiem jak wtedy było ;)

ocenił(a) film na 6
dariusz_koszkul

Może i wszystko byłoby ok. z twoją "teorią". Problem polega tylko na tym, że (jak wiadomo) siedział w tym wszystkim dyrektor więzienia, więc raczej nie czepiałbym się o to, że "więźniarka" łamała jakieś reguły i nikt na to nie reagował ;)

ocenił(a) film na 5
marulek

Może i racja ;) tylko widzisz nawet jeśli tak to ten dyrektor to cipa nie dyrektor bo planując takiego wała to pierwsze co ustalasz skład konwoju z góry a nie tak, że nagle znajduje się w nim twój zięć :P

ocenił(a) film na 5
Motor

był zaplanowany - to że znalazł się w nim zięć zdzwiło też dyrektora.
coś słabe te twoje argumenty kolego

ocenił(a) film na 5
BartasBartas

Robie w kryminale i wiem jak wygląda organizowanie konwoju ;) i jak dla mnie zbyt dużo niedorzeczności jeśli chodzi o film :)

ocenił(a) film na 5
Motor

no to ciebie zaskocze - w każdym filmie tak jest.
-mam znajomych lekarzy i bogowie albo ostry dyżur to dla nich parodia
-mam znajomych maklerów grających na giełdzie i każdy film, który zachacza o tę tematyke to parodia,
-mam znajomych w szeroko pojętej branży rozrywkowej i dla nich każdy film poruszający temat agentów, gwiazd czy showbizu to śmiech na sali i nie ma nic wspólnego z rzeczywistością.
-sam obracam się branży finsasowej i każdy film w którym widze nawiązania do tego jak to funkcjonuje to woła o pomste do nieba

Także sam widzisz. Film a rzeczywistość to dwa odległe światy :-D Nie można oceniać porównując do rzeczywistości tylko oceniajmy logike filmu na podstawie uniwersum filmu

BartasBartas

Ty sie obracasz w branży finansowej xD chyba mlm xD

Motor

no,no ,no nawet gad się trafił.

ocenił(a) film na 7
kalifkol

a już nie przesadzajcie, film dobry do obejrzenia po pracy do piwka, obejrzałem z dozą ciekawości :) Pitbull również przekoloryzowany w stosunku do pracy wydziałów kryminalnych i cóż z tego ? ma się przyjemnie oglądać :)

ocenił(a) film na 6
luzikseba

Z tym "Pitbullem" to bym nie w pełni się zgodził. Pamiętam że po emisji 1wszego "Pitbulla" i zwłaszcza pierwszego sezonu serialu było pewne poruszenie i pretensje środowiska policjantów, że Vega zbyt dużo pokazał z tej "kuchni" i z kulis pracy Wydziału Zabójstw. W późniejszych sezonach Vega trochę zmodyfikował formułę serialu i to już było takie bardziej "997" w gwiazdorskiej obsadzie. Swoją drogą to 1 i 2 sezon Pitbulla i może jeszcze "Pitbull-Nowe Porządki" to chyba jedyne dobre filmy Vegi, później to już był sam ściek... Heh , a szczytem megalomanii jest nakręcenie filmu o samym sobie...

ocenił(a) film na 6
Motor

Myślałem, że masz na myśli Star Wars ;)

ocenił(a) film na 5
Pyrogenus

Naczelnik do paki, a co z panem chorążym i kapitanem, którzy również uczestniczyli w pościgu?

Motor

Tylko po co doszukiwać się realizmu, z zachowaniem wszystkich przepisów i zasad, skoro sam dyrektor chce nielegalnie zlikwidować więźnia? Wymierzałby samosąd zachowując przepisy? To jakiś absurd.

ocenił(a) film na 1
romenek

Ale całość potem musi przejść śledztwo wewnętrzne. Tu wielcy spiskowcy sami się podkładają co minutę.

romenek

dzięki za spojler miszczu

ocenił(a) film na 9
Motor

To nie jest film dokumentalny, ani reportaż z NatGeo. Chwała reżyserowi, że potrafił w miarę skromnymi środkami pokazać problem bandytów i morderców w mundurach. Czekam na podobny film o policji, bo coraz więcej niewyjaśnionych śmierci łaczy się z tymi, co niby mają pilnowac przestrzegania prawa.

ronin29

Skoro tak piszesz, to trzeba było dać konwojentom laserowe miecze.

ocenił(a) film na 1
wojtek63b

Bigno!

ocenił(a) film na 9
wojtek63b

Bardziej pasowało by do obrazu polskich resortow "siłowych" zamiast takich zabawkowych akcesoriów sfilmowanie pożaru w burdelu połączonego z pielgrzymką

ocenił(a) film na 5
ronin29

dokumenty to też obrazy subiektywne, zawsze.

Motor

Zgadzam się z Tobą całkowicie. Wystarczyło skonsultować się z kimś z SW i zrobić małe poprawki w scenariuszu. Zamiast tej parodii z wszechwładnym dyrektorem jakiegoś tam więzienia, który może wszystko załatwić i wszystkich znaleźć w każdym nawet areszcie w kraju. Który ze swoją prywatną armią komandosów z szeregu SW, niczym oddział "Rambów" urządza akcje oraz strzelaniny gdzie i kiedy chce, bez żadnych oporów i konsekwencji wystarczyło niewiele zmienić w scenariuszu, by filmowi dodać cienia realizmu. Zamiast tych parodii wystarczyło np. z jednego z konwojentów zrobić "kreta", który jako jedyny wiedziałby o planach dyrektora i próbowałby w jakiś bardziej skomplikowany sposób zlikwidować więźnia. Nie strzelając mu w głowę przy wszystkich, tylko np. próbując upozorować wypadek, problemy zdrowotne. W międzyczasie wszczepić wątek podejrzliwości pomiędzy pozostałymi konwojentami. Rozbudować wątek napięcia. Można z tego było zrobić dobry thriller, a nie iść na łatwiznę typu "najpierw strzelaj potem pomyśl".

wojtek63b

Powiem szczerze, że mnie Twój pomysł na rozwój wątków w scenariuszu przekonał. Tak więc ode mnie na plus.

ocenił(a) film na 10
Motor

również z punktu widzenia SW, nie pierd0l nie jest to regulaminowa sytuacja, ale poznaj wreszcie realia, jest to prawdopodobne.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones