PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=589666}

Kopciuszek

Cinderella
6,6 74 891
ocen
6,6 10 1 74891
6,4 20
ocen krytyków
Kopciuszek
powrót do forum filmu Kopciuszek

Co łączy "Królewnę Śnieżkę", "Królewnę Śnieżkę i Łowcę", "Maleficent" i "Cindirellę"? Są to filmy
oparte na schemacie "stara bajka w nowej odsłonie", w każdym z nich rolę "głównej złej" gra znana i
podziwiana aktorka starszego pokolenia (w kolejności - Julia Roberts, Charlize Theron, Angelina Jolie,
Cate Blanchett), a rolę protagonistki - młoda, lecz już popularna młodsza aktorka (Lili Colins, Kristen
Steward, Elle Fanning, Lily James). Zastanawia mnie, co sprawiło wysyp takich filmów. Może ktoś
mnie oświeci?

Irma100

Małe zmiany w scenariuszu ,szybka kasa ponieważ te stare bajki z pewnością zarobią na siebie a poza tym Disney ma teraz kasy jak lodu wiec teraz multum filmów będzie

wort801

Ma kasy jak lodu, bo robi dużo dobrych filmów, a że robi dużo dobrych filmów, to będzie miał kasy jak lodu na robienie większej ilości dobrych filmów. I dobrze, bo Disney jest mistrzem w swoim fachu (chodzi mi głównie o animacje - jestem świeżo zachwycony "Krainą Lodu").
Odnośnie tematu - moim zdaniem dobrze, że powstają produkcje na bazie starych baśni, czy, jak kto woli, odświeżone wersje wcześniejszych adaptacji. Młodsi rzadko sięgają po starsze tytuły (o książkach nie wspominając), a to piękne historie, które każdy powinien znać, nawet w trochę odmienionej postaci.

Irma100

Jeszcze nakręcą "Piękną i Bestię". ;)

cloe4

Tak, już o tym przeczytałam. Masakra:D

Irma100

Lubie bajki, tylko szkoda ze nie beda to basnie typu krolewna sniezka I lowca bardziej mrocznym klimacie....

mrowka1504

Ja też dosyć lubię, ale KiŁ jakoś nie strawiłam. Charlize była świetna, Kristen żałosna, scenariusz pełen plagiatu, ogólnie jednak słabo.

Irma100

ta wersja kopciuszka raczej będzie podobna do mirror mirror z julia roberts? szkoda :(

mrowka1504

A ja się bardzo cieszę, lubię ten film i jego klimat :)

mrowka1504

Oba filmy według mnie poległy w scenariuszu i grze (Charlize wyjątkiem, który nie zmienia całej produkcji) - no i dwa filmy o śnieżce, które wyszły prawie w tym samym czasie, to już całkowita pomyłka. Jednak oba miały po jednej dobrej stronie: mirror mirror miał świetne kostiumy a łowca efekty specjalne. Nie genialne - nie chce być zbombardowana tytułami filmów z efektami - fajne. jak na ten film.

Irma100

Bo są genialnie zrobione i to genialny pomysł!!

wstawka

Maleficent jest ok. Ale Królewna Śnieżka i Łowca to parująca kupka

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones