plakat - Koralina i tajemnicze drzwi (2009)

opisy filmu

(6)
  • Film zrealizowany na podstawie książki Neila Gaimana „Koralina”. Pewnego dnia, kiedy Koralina zwiedza nowy dom, odkrywa, że jej mieszkanie ma 14 drzwi. 13 drzwi otwiera się bez problemu i prowadzi do rzeczywistych miejsc w mieszkaniu. Czternaste drzwi znajdują się w odległym kącie pracowni i są zamknięte. Drzwi prowadzą do ciemnego przejścia, a stąd do niespokojnego miejsca spowitego mgłą i zamieszkałego przez alternatywną wersję jej sąsiadów i rodziców. Ci rodzice, jej druga mama i drugi tata, chcą by została z nimi. Zapewniają ją że będzie kochana bardziej, niż w rzeczywistości, że jedzenie będzie o wiele lepsze, niż w rzeczywistym świecie. I wszystko początkowo jest lepsze aż do chwili gdy jej druga mama chce zatrzymać Koralinę na zawsze, używając do tego magii i przemocy, i porywa jej prawdziwych rodziców. Koralina musi stawić czoło własnemu strachowi i uwolnić rodziców i dusze trzech martwych dzieci. Na szczęście znajduje w tym pomocnika-czarnego, mówiącego kota.

  • "Koralina", okrzyknięta w Stanach Zjednoczonych "nową Alicją w Krainie Czarów", opowiada o pewnej młodej dziewczynie, która mieszka wraz z rodzicami w starym, wiktoriańskim domu. Pewnego dnia, kiedy Koralina zwiedza dom, odkrywa, że jedne z drzwi prowadzą do ciemnego przejścia i miejsca spowitego mgłą, zamieszkałego przez alternatywną wersję jej sąsiadów i rodziców. Chcą oni, by dziewczyna została z nimi zapewniając, że będzie przez nich bardziej kochana, i że wszystko będzie o wiele lepsze, niż w rzeczywistym świecie. I początkowo tak jest, aż do chwili gdy jej "nowa" mama chce zatrzymać Koralinę na zawsze, używając do tego magii i przemocy i porywając jej prawdziwych rodziców. Dziewczyna musi uwolnić rodziców i dusze trzech martwych dzieci przezwyciężając przy tym własny strach...

  • Tytułowa Koralina jest sprytną, dociekliwą i nieco za bardzo ciekawą świata dziewczynką, która właśnie przeprowadziła się z rodzicami do starego domu w stylu wiktoriańskim. Pewnego dnia odkrywa ukryte drzwi w przedpokoju, które prowadzą ją do Innego Świata w którym już czekają na nią Inna Mama i Inny Tata. Inny Świat jest wersją "zwykłej" codzienności, w której przedmioty i postacie nabierają dodatkowego wymiaru. Wszystko wydaje się fajniejsze, bardziej niesamowite, zaskakujące i śmieszne. I wszystko tutaj ma tylko jeden cel - uczynić Koralinę szczęśliwą. Dziewczynka z czasem zaczyna zauważać pierwsze szczegóły w tym niesamowitym świecie, które zaczynają ją niepokoić. I dlaczego wszystkie postaci mieszkające w tym niezwykłym miejscu zamiast oczu mają czarne guziki?

  • Mała dziewczynka przeprowadza się z rodzicami do starego, dziwnego domostwa. Z równie dziwacznymi sąsiadami i otoczeniem. Trawiona nudą, podczas gdy rodzice są pochłonięci pracą a jej jedyną rozrywką jest liczenie okien oraz zepsutych sprzętów w nowym mieszkaniu, odnajduje tajemnicze drzwi, za którymi cała nuda i szarość świata "normalnego" znika. Wszystko jest jaskrawe, ciekawe - jak w wymarzonej krainie zabaw. Nawet zdziwaczałe, podstarzałe aktorki z dołu, w tym drugim świecie są młode, gibkie i genialne. Wszystko byłoby pięknie, gdyby nie drobny szczegół - postacie z lepszego świata mają guziki zamiast oczu. Wkrótce Koralina zrozumie, że drugi świat jest tak naprawde pułapką utkaną przez potworną kreaturę, chcącą zatrzymać ją przy sobie, jako nową "córeczkę". I nie wiadomo, jakby się mogło to wszystko skończyć, gdyby nie magiczny Kot - przewodnik i bohater w tej samotnej bitwie o dusze zaginionych dzieci, porwanych rodziców, oraz życie tytułowej Koraliny.

  • Kultowy reżyser “Miasteczka Halloween” przedstawia spektakularną, animowaną ekranizację bestsellerowej książki Neila Gaimana! Koralina Jones (Dakota Fanning) nudzi się przeokropnie do momentu, gdy odkrywa tajemnicze drzwi, które przeniosą ją do innej, lepszej wersji jej życia. Jednak kiedy wymarzony świat zmieni się nagle nie do poznania, a jej własna matka (Teri Hatcher) zapragnie uwięzić w nim dziewczynkę na zawsze, Koralina będzie musiała wytężyć wszystkie siły i wykorzystać wszystkie umiejętności, aby wyrwać się z tego niebezpiecznego miejsca i ocalić swoją rodzinę.

  • Dziewczynka o imieniu Koralina czuje się samotna i zaniedbywana przez rodziców, którzy nie poświęcają jej tyle czasu, ile by chciała. Przeprowadzka do nowego domu teoretycznie nie powinna poprawić jej humoru, ale od czego są tajemnicze drzwi? Pewnej nocy dziewczynka dostaje się przez nie do świata po drugiej stronie, który wydaje się perfekcyjny pod każdym względem. Tam Koralina znajduje alternatywnych i idealnie troskliwych rodziców. Ku jej zaskoczeniu wszyscy mieszkańcy tego doskonałego świata zamiast oczu mają guziki.