Teri Hatcher 

Teri Lynn Hatcher

7,6
3 712 ocen gry aktorskiej
Teri Hatcher
Córka Esther Hatcher, informatyczki i Owena Hatchera, fizyka od dzieciństwa, w szkole wykazywała się umiejętnościami ścisłymi ze ścisłych przedmiotów. Uczyła się w Fremont High School, gdzie została jedną z tancerek. Gdy kończyła szkołę dostała tytuł "Most Likely to Become a Solid Gold Dancer", czyli "Najbardziej Prawdopodobna Aby Zostać Złotym Tancerzem". Aktorstwo sutdiowała w "American Conservatory Theatre" choć miała plany iść na Poiltechnikę Kalifornijską. W roku 1984 została członkinią zespołu profesjonalnych czilriderek zespołu futbolowego San Francisco 49ers. Następnie wygrała casting na rolę w Amy - tańczącej i śpiewającej syreny w "Statku Miłości" i zadebiutowała w 1985r. Wkrótce potem trafiły jej się gościnne występy w kolejnym serialu "MacGyver". Jej debiut filmowy to hollywoodzki film "The Big Picture", ale w tym samym roku dostała większą rolę w przeboju kinowym "Tango i Cash" gdzie zagrała rolę Katherine Tango. Jednak jej kariera potoczyła się w dobrym kierunku po uzyskaniu roli Lois Kane w "Przygodach Supermana". Popularność zyskała też w jedej z części przygód Jamesa Bonda "Jutro nie umiera nigdy".
Jej ulubionym sportem jest golf. Zdjęcia Teri Hatcher są jednymi z najchętniej ściąganymi przez internautów.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 8 grudnia 1964

miejsce urodzenia: Palo Alto, Kalifornia, USA

wzrost: 168 cm

Złoty Glob
Zdobyła Złoty Glob, 3 inne nagrody oraz 11 nominacji
Sprawdź wszystkie nagrody
dwukrotnie zamężna: 1. Marcus Leithold (04.06.1988 - 02.06.1989, rozwód); 2. Jon Tenney (27.05.1994 - 05.03.2003, rozwód), córka Emerson Rose (ur. 10.11.1997)
Październikowy numer magazynu "Movieline" (edycji amerykańskiej) z 1996 zamieścił na swojej okładce zdjęcie Teri, na którym aktorka nie miała na sobie nic prócz liny owiniętej wokół ciała. Wzbudziło to wiele kontrowersji i na drugiej wersji okładki zdjęcie zostało zastąpione. Przedstawiało Teri w sukience.
Starała się o rolę Jamie Buchman w serialu "Szaleję za tobą". Dotarła aż do etapu zdjęć próbnych, ale angaż otrzymała Helen Hunt.
Podczas kręcenia jednej ze scen komediowego serialu "Gotowe na wszystko", w której jej bohaterka potyka się i wpada w weselny tort, uległa wypadkowi. Niefortunny upadek w tort kosztował ją dwa złamane żebra.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

choć młódką już nie była, wyglądała zajebiście :) No a w "Tango i Cash" to już w ogóle zjawisko emanujące pięknem i zmysłowością...

Pamiętam z filmu "Tango & Cash"...

Normalnie na zawsze mi utkwiła w pamięci jako dziewczyna Supermana. Szkoda, że wcześniej nie była taka sławna, jak jest teraz. Ale jest dobrze ;]

Czy ktoś z Was jeszcze pamięta tą zagubioną Lois? :D

Ciągle tylko "Gotowe na Wszystko" bleh.. Teri to przede wszystkim Lois Lane!! i to właśnie w tej roli byla REWELACYJNA.

tylko kilka odcinków, nawet nie bardzo pamiętam oprócz jednego, w którym jadą do opuszczonego domu ciotki penny, hehe dla mnie to był odcinek jak z serii czy boisz się ciemności, a za dzieciaka to uwielbiałam :D no i w ten sposób Teri Hatcher utkwiła mi w pamięci