PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=870175}

Kos

7,3 20 560
ocen
7,3 10 1 20560
7,8 48
ocen krytyków
Kos
powrót do forum filmu Kos

Wszystkim, którym skacze ciśnienie i odczuwają silną potrzebę wyrzygania swoich ksenofobicznych wywodów o "poprawności politycznej" szczerze polecam zapoznanie się z historią własnego kraju. Warto zanim zrobi się z siebie idiotę na forum.

apriljana

W punkt!

apriljana

jean lapierre określany jako diabeł to kompan Kościuszki, jego były niewolnik czy też sługa, którego historia nie jest do końca znana. Ale to tak naprawdę przecież... Eazy-E z West Coast ;)

ocenił(a) film na 8
Mauna_Kea

Kościuszko chyba nie miał niewolników, ale miał ciemnoskórego adiutanta, który chyba był wyzwoleńcem.

per333

właśnie spotkałem się z różnymi wersjami funkcji jaką pełnił Lapierre rany tutaj przez rapera ;) Jedne źródła podają, że był adiutantem, inne że kimś w rodzaju służącego, ale koniec końców poprosił aby go uwolnić, a ten z własnej woli i przyjaźni dalej był u boku Tadeusza

ocenił(a) film na 8
Mauna_Kea

Był wolny zanim Kościuszko go poznał. Niewolnik nie mógłby być adiutantem amerykańskiego oficera. Ale faktycznie zaprzyjaźnili się a późniejszy testament Kościuszki był pośrednio efektem tej przyjaźni.

apriljana

czasy mamy takie że forumowe dzieci bronią cenzury tylko dlatego że nazwano to innym słowem i powiedziano że to dobre. kneblowanie ust nie jest dobre, i niczego dobrego nie przyniesie. nie zgadzam się aby ktokolwiek kneblował mi usta i zabraniał wypowiedzi.
bardzo wymierne realne skutki cenzury zwanej poprawnością polityczną to na przykład Paryż, regularnie od jakiegoś czasu podpalany i niszczony. dlaczego? ktoś kiedyś wmówił im że multikulturalizm jest dobry i zakazał pokazywania tego co naprawdę ze sobą niesie.
Czy będzie kiedyś tak jak kiedyś? nie nie będzie. ale spokojnie, 15 letnie dzieci zaakceptują rzeczywistość, bo innej(spokojnej, bezpiecznej) nie poznają. poznają tą w której palą się tysiące aut i budynków mieszkalnych no i się dostosują, będą musieli.

uFGoogle

I jak ten przydługi monolog ma się do tego co napisałam? Negowanie faktów historycznych tylko dlatego, że nie pasują do tego co sobie wklepałeś do głowy to nie jest żadna wolność wypowiedzi tylko głupota. Oczekujesz wymazania z historii wszystkich postaci, których kolor skóry albo narodowość ci się nie podoba? I uderzasz przy tym w pompatyczny ton jakby to była walka o niepodległość. Śmieszne. Nikt nikomu ust nie knebluje, to jest tylko serdeczna rada, wygooglaj zanim się wypowiesz w temacie, o którym masz tylko mgliste pojęcie, nie warto na każdym kroku obnażać swoich deficytów.

apriljana

jaki ja fakt neguję? ja ci przedstawiłem garść faktów realnych skutków wyobrażeń przedstawianych w filmach. Wyobrażeń o cudownym świecie którego nie ma i nie będzie bo fakty i realizm zapuka zawsze i zweryfikuje.
realizm wygląda tak że w Paryżu podpalono tysiące aut, budynki mieszkalne z ludźmi, zginęło kilkadziesiąt osób, straty wyceniono na miliard euro. zapłaci podatnik prawda? i to tylko dlatego że policjant chciał zatrzymać do kontroli narkomana. idź krok dalej wyobraź sobie że mieszkasz w Paryżu spalono ci mieszkanie, i auto na które miałaś kredyt. idź krok dalej, wyobraź sobie że ci do Warszawy przywiozą milion czarnych na przykład. gdzie uciekniesz? na peryferia miast jak rdzenni Paryżanie czy Londyńczycy? stać Cię?
te wasze 'fakty' filmowe wyglądają tak że mozarta się przedstawia jako czarnego. oczywiście realizm zweryfikuje życzliwe wyobrażenia i zamiast czarnego mozarta będziecie mieli zdemolowane sklepy lub coś podobnego. to właśnie jest to o czym piszesz czyli wymazywanie. przykładów można mnożyć to jest w zasadzie element każdej już produkcji. ogólnie właściciele produkcji filmowych wypuszczanych w świat przedstawiają w nich swój(nie twój ani nie mój) wzorzec świata(jednolity kalka w każdej produkcji) jaki im się podoba. to się zapisuje przez powtarzanie w świadomości ludzi. tak samo jak reklamy podobnie to działa.
nie widzę u siebie żadnych deficytów, raczej deficyty widzę u ludzi młodych - masa problemów psychicznych, agresja, nieporadność, oczywiście to wynika z wielu czynników. choćby z rozbitych rodzin które stanowią w zasadzie chyba większość już. temat jest szeroki. ogólnie, dzieci, czeka was trudniejsze i gorsze życie od wcześniejszych pokoleń, magicy od nowego lepszego świata nie dadzą wam spokoju. lista kryzysów które wytworzyli jest długa, począwszy od pandemicznego(choroba o przeżywalności 99.8% strasznym zagrożeniem ludzkości, migracyjnego(nie można robić nic tylko przewozić statkami każdego chętnego do Europy Afrykańczyka w doborowym wieku i siłowo lokować ich w państwach członkowskich UE) ukraińskiego - ukraina walczy do ostatniego Ukraińca(jak wypowiedział się amerykański dyplomata a Polska jest sługą Ukrainy(oddano im niemal cały Polski arsenał), energetycznego(Polska siedząca na złożach węgla nie będzie produkować taniej wydajnej energii bo nie wolno, będą robić to Niemcy(prąd z węgla) i sprzedawać Polsce - w budowie jest potężna linia przesyłowa PL-GER.
to oczywiście tylko kilka najjaskrawszych przykładów, paranoi, degrengolady i choroby psychicznej w której bytujemy.

apriljana

Wymazuje się masę białych postaci, albo koloruje się je na czarno, więc czemu by czarnej nie wymazać, albo zrobić białą?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones