PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=870175}

Kos

7,3 20 560
ocen
7,3 10 1 20560
7,8 48
ocen krytyków
Kos
powrót do forum filmu Kos

Ponoć premiera została przesunięta na 6 października. Mnie z kolei dziwi brak jakiejkolwiek promocji, nawet nie ma jeszcze zwiastuna. Dziwne to. Miesiąc do premiery i mogę się założyć, że tylko nieliczni wiedzą o tym filmie. Kolejny tytuł z kategorii "szkoły pójdą"?

BartekJerzy

Z reguły jeżeli promocja nie rusza tak krótko przed premierą tzn. że film został ponownie przesunięty. Tak było choćby z Doppelgängerem Holoubka w lutym i Ukrytą siecią w marcu. Wg. Filmpolski Kos całkiem wyleciał z kalendarza na ten rok. https://filmpolski. pl/fp/index.php

Ivelise

Ale z drugiej strony, według zapowiedzi, film powinien mieć dzisiaj "prapremierę" na Festiwalu w Gdyni, ciekawe czy został wyemitowany i jakie są pierwsze reakcje.

BartekJerzy

W Gdyni będzie na pewno. Nie wiem czy dzisiaj był juz wyświetlany, ale na stronie fpff można sprawdzić harmonogram projekcji.

Ivelise

juz byl, prawda? krazy juz duzo opinii po necie (pozytywnych) jakoby z festiwalu w Gdyni

maksymilian_pankiewicz

Był. A kinowa premiera w styczniu.

maksymilian_pankiewicz

Oj tak, tak. bylam na pokazei przedpremierowym i naprawde ciesze sie, ze doswiadczyla tego, czego doswiadczylam na pelnej sali kinowej.

marikaPos_2

Wszędzie same dobre recenzje. Jest fajna relacja Muszyńskiego z planu filmu i widać, że to naprawdę świetne widowisko. Kino historyczne zrobione z rozmachem i z rozsądkiem ;)

BartekJerzy

Dawno nie widzialem tak dobrego filmu, tak charakternego, tak "jakiegos" na tle polskich filmow. To byla prawdziwa uczta dla kinomana. Polecam kazdemu, bez wyjatkow.

ocenił(a) film na 8
BartekJerzy

Jest wszystko zgodnie z planem.

kukarda

A można coś więcej się dowiedzieć o tym planie? Choćby o dacie premiery?

ocenił(a) film na 8
BartekJerzy

18 września była premiera na fpff, wczoraj go oglądałam.

ocenił(a) film na 6
kukarda

I jak wrażenia?

ocenił(a) film na 8
werron_2

moim zdaniem mocna 8/10, jeden z najlepszych (jak nie najlepszy) film festiwalu, aktorsko kosmos, film podzielony na 3 akty, 3 akt troszkę smarzowskim trąci, ale jest dobrze, bardzo dobrze

kukarda

I o to chodzi! Bardzo brakowało filmu - nowego filmu o tej barwnej postaci (dlaczego kinematografia PRL trochę przespała takiego bohatera?), Cieszę się że film się podoba, a zwłaszcza że zaspokaja bardziej wykwintne i wymagające gusta.
Co do Smarzowszczyzny - ona była odkrywcza i świeża bardzo, bardzo dawno temu, dzisiaj to trochę suchy kotlet.

Lucas207

Przespala tego bohatera, to prawda. Dobrzze, ze to dostrzegasz. Moze potrzebowalismy troche czasu na jego "odkopanie" i przedstawienie z pazurem? Kto wie...?

ocenił(a) film na 6
BartekJerzy

Recenzje świetne, kasa wydana potężna, potencjał komercyjny jest. Tylko promocji nie ma. Niestety, dystrybutorem TVP, a oni ani nie potrafią dobrego zwiastuna zmontować, ani porządnej kampani rozkręcić. Szkoda tego filmu w ich rękach, bo przepadnie w kinach, a powinien być na językach od miesięcy.

domino

Też mam taką opinię odnośnie TVP. Nie wiem kto u nich odpowiada za marketing filmów ale powinni go zwolnić. Podobnie było z filmami "Grodno 39" i "Raport Pileckiego" (pomijam jakość tych filmów), przed premierą praktycznie brakowało ich promowania i przeszły bez większego echa.
Swoją drogą to ciekawe, że "Kos" zmienił dystrybutora z Kino Świat na TVP.

BartekJerzy

Ogólnie wydaje mi się, że to zabieg pod Oscary przyszłoroczne - w tym roku za dużo było filmów, które moglibyśmy wystawić - Chłopi, Zielona granica + trzeba patrzeć na to, że Kos ma bardzo patriotyczny wydźwięk - może tutaj też istotne było to, że data wyborów niedługo (chociaż Zielona Granica w tym roku też dziwnie wstrzeliła się w kalendarz). Dlatego premierę przesunięto. Żal, że TVP dystrybuuje, bo nie ma żadnego dobrego zwiastuna, kampanie dystrybutorskie TVP praktycznie nie istnieją. Kino Świat z kolei robi to lepiej i ich filmy są widoczne wszędzie. Z kolei prapremiera w Gdyni może być dobrym posunieciem - o filmie będzie się mówiło od dłuższego czasu, to i wieść sama się rozniesie. Zobaczymy, kiedy ogłoszą datę premiery kinowej, ale jak będzie to w przyszłym roku, no to się nie zdziwię.

k63

Niestety z promocją jest bieda. Gdybym nie oglądał wiadomości o festiwalu w Gdyni to bym w ogóle nie wiedział o tym filmie. No i tytuł - Kos. Kreatywnie, ale niektórych może zmylić i ciężej zapamiętać.

Lucas207

Dokładnie. Zgadzam się. Ja w miarę na bieżąco jestem z nowymi projektami, ale tutaj gdyby nie wygrana filmu wiele osób w ogóle by o nim nie wiedziało.

ocenił(a) film na 8
k63

k63 Polskim kandydatem do Oscara 2024 jest film "Chłopi", także Pudło!

S_J_Wilk

Jakie pudło? Przecież napisałam, że pod Oscary przyszłoroczne, czyli te przyznawane za sezon 2024

k63

A więc Oscary 2025

ocenił(a) film na 6
k63

Jam pisaliśmy o temacie, to premiera miała być lada dzień, a promocji żadnej. Na szczęście film wyleciał z kalendarza, więc może jeszcze rozkręcą kampanię, bo teraz wstępnie ma się pojawić w styczniu. Z drugiej strony styczeń jak zawsze jest wyładowany premierami - w tym mocnymi, jak 'Akademia Pana Kleksa' i 'Kogel mogel 5', więc może mu być trudno się przebić.

ocenił(a) film na 8
domino

Mnie zawsze przeraża jak TVP się za jakiś film bierze. Mamy piątą rocznicę filmu 'Klecha' ale niestety nie udało im się do dziś zrobić premiery, za to po sądach sprawy trwają. Oni zawsze mają czas, tylko widzowie cierpią, bo nie mogą zobaczyć skończonych filmów. Oby chociaż na przyszły rok się udało z 'Kosem' wejść do kin. W promocję raczej nie wierzę, bo kto im trailer zmontuje?

ocenił(a) film na 6
prezes84

Niestety, ale totalnie nie ogarniają dystrybucji, więc nie wiem, po co się tym zajmują. Mamy dziś dwie firmy, które potrafią rozkręcić dużą kampanię i sprzedać polskie kino - Kino Świat i Next Film. Mając za dystrybutora TVP film już na starcie traci.

BartekJerzy

Okej, czyli kolejna data premiery nie została dotrzymana. Według strony FilmPolski.pl przełożono ją na 26.01.2024r. Nie wiem co tam się odjaniepawliło, może powodem była chęć uniknięcia kolizji z premierą "Chłopów", ale mam nadzieję, że teraz zrobią porządną kampanię marketingową.

BartekJerzy

Promocja jakos sie nie wybija, ale slyszala bardzo dobre oceny po festiwalu. Krytycy i dziennikarze tez podchodza do produkcji entuzjastycznie

agacia1992

Promocja delikatna, ale film sam sie broni

BartekJerzy

Ja jestem bardzo ciekawa tego filmu. Zrobiony z rozmachem, aktorsko super, no i nagradzany. Pierwsze recenzje świetne. Mam wrażenie, że dawni nie mieliśmy czegoś takiego w polskim kinie

BartekJerzy

Mysle, ze to moze byc filmowy klasyk, na kory czekalam - polska produkcja z pazurem, z doskonala obsada, oryginalnym scenariuszem uderzajacym w historyczne tony, ktore my - Polacy, tak bardzo uwielbiamy

BartekJerzy

Bylem na pokazie przedpremierowym. Zdecydowanie warto

BartekJerzy

Mnie dziwi, że premierę "światową" dzieli tyle miesięcy, zważywszy na to że to polski film.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones