PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=870175}

Kos

7,3 20 682
oceny
7,3 10 1 20682
7,8 48
ocen krytyków
Kos
powrót do forum filmu Kos

Film zrobił na mnie ogromne wrażenie. Nie mogę przestać o nim myśleć. A dlaczego? Ponieważ, pośrednio jest to film o mnie. Tak o mnie. Zapytacie jak to? No właśnie, jak to?
Temat, który został poruszony tak naprawdę istnieje w mojej rodzinie do dziś. Dla niektórych to film historyczny opowiadający o może trochę odległych czasach. Dla innych poruszający trudny temat, który już nie istnieje. No właśnie, czy naprawdę nie istnieje?
Moj dziadek i pradziadek byli szlachcicami u księcia Radziwiłła. Tak. Byli. Obraz, który zobaczyłam tlumaczy zachowania członków mojej rodziny.
Bo tak naprawdę to co było wtedy "normalne" przetrwało w mojej rodzinie. Dziadek i pradziadek bił chłopów, jest mi ogromnie wstyd że mam takich przodków. Ale co się stało jak zabrakło chłopów do bicia? Czy potrzeba przylania komuś zniknęła? Nie, niestety. Nie ma chłopa to obrywali synowie , a synowie kogo lali? No właśnie. Kogo?
Oglądając film zrozumiałam okrutne zachowanie mojego ojca. Jak bardzo mu wpojono, że mu wolno, że to normalne, że jest kimś lepszym.
Nie, nie wolno. Dla mnie pańszczyzna żyje we mnie do dziś

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones