PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6852}

Kosiarz umysłów

The Lawnmower Man
6,3 9 186
ocen
6,3 10 1 9186
6,0 5
ocen krytyków
Kosiarz umysłów
powrót do forum filmu Kosiarz umysłów

rewelka...

ocenił(a) film na 8

zwłaszcza kiedy ten film pamieta się z VHS! Efekty na tamte czasy to było mistrzostwo czasu! Dziś też chętnie sobie go oglądam:)

pawelex

Mistrzostwo świata? Chyba żartujesz!?
Popatrz na taki "Park Jurajski". Został wyprodukowany rok później, a amigowe dinozaury wcale się tak mocno nie zestarzały przez ten czas. W filmie Spielberga przede wszystkim zachowano umiar podczas korzystania z CGI. Twórcy nie próbowali jej wcisnąć wszędzie na siłę. Wiedzieli, że w niektórych ujęciach lepiej sprawdzi się mechaniczny model. Szkoda, że twórcy "Kosiarza Umysłów" nie wyszli z tego samego założenia.

ocenił(a) film na 7
Atlantis86

Jakie tam one amigowe były... ;P

ocenił(a) film na 8
Atlantis86

Ale dlaczego każdy film sf musisz od razu oceniać przez pryzmat efektów specjalnych? Moim zdaniem to, że efekty specjalne są gorsze od tych w "Park Jurajski" to nie oznacza wcale że "Kosiarz umysłów" jest filmem gorszym. Innym na pewno. Ja np.: w ogóle nie pamiętam jakie były tam efekty specjalne, natomiast doskonale pamiętam historię, którą film opowiadał - a to już chyba najlepszy dowód na to, że film był bardzo dobry. Niewiele znam filmów, które mimo upływu tylu lat tak dobrze się pamięta.

ocenił(a) film na 6
vicovaro25

Porównujesz Kosiarza umysłów do JP czy T2 ? :):):)
Znałem te filmy bardzo dobrze w erze Vhs i między nimi jest przepaść bardzo duża.
Kosiarz umyslów 1992 imdb 5,4
Terminator 2 1991 imdb 8,5 (4 oskary)
Jurajski park 1993 imdb 8,1 (3 oskary)

ocenił(a) film na 8
returner

Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy - 0 Oskarów.
Mad Max: Na drodze Gniewu - 6 Oskarów.
i według twojej bezbrzeżnej logiki między tymi dwoma obrazami musi być "przepaść bardzo duża" lol.

ocenił(a) film na 6
vicovaro25

Oskar był tylko jako dodatkowy atut. Ocena wysoka mówi samo za siebie.
T2 i JP mają wyższą ocenę od Kosiarza umysłów bardzo mocno.

SW VII imdb 8.4
Mad max imdb 8.2
Porównywalnie. Na rotten tomatoes i metacritic także oba filmy mają wysokie oceny i dość podobne. Bardziej nagradzanym filmem na festiwalach jest jednak Mad max nie bez powodu.

ocenił(a) film na 8
returner

O czym ty do mnie piszesz bo już się pogubiłem, raz o ocenach raz o Oscarach - jak nie sraczka to padaczka. Ja napisałem, że moim zdaniem efekty wcale nie przesądzają o jakości filmu s-f i choć Kosiarz umysłów miał gorsze efekty od ówczesnego blockbustera to zrobił na mnie niezapomniane wrażenie. A ty stwierdziłeś że to nie prawda bo nie dostał Oscarów, a później jeszcze raz że to nie prawda co wcześniej pisałeś bo nie liczą się Oscary tylko oceny. Nie oceniam cię, albo byłeś za głupi, albo za często chodziłeś na wagary i nie nauczyłeś się pisać jakoś z sensem, ale musisz zrozumieć, że w tej chwili bardzo ciężko się ciebie czyta i nie można cię w ogóle zrozumieć.

ocenił(a) film na 6
vicovaro25

Bzdury wygadujesz. Oskary były w nawiasie.
Od początku oceny były najważniejszym punktem odniesienia.
Sam sobie ubzdurałeś, że oskary :)
Sądzę, że masz mały móżdżek lub jesteś niewidomy. Pewnie nawet nie masz wykształcenia wyższego tylko średnie skoro masz problemy z czytaniem ze zrozumieniem.

Samymi Efektami odstaje ?
A co ze scenariuszem ? Montażem ? Klimatem ? Muzyką ?
Dziękami ? Aktorstwem ? Dialogami ? Reżyserią ?

Nikt nie jest na tyle ślepy, by nie widzieć, że kosiarz umysłów także w tym aspektach odstaje od ww.

ocenił(a) film na 6
returner

Zresztą oceniać Kosiarza umysłów na 8, który w swoim gatunku jest amatorszczyzną też wiele mówi o słabym guście lub niskiej inteligencji.

ocenił(a) film na 8
returner

Śmieszą mnie typy, które piszą o wykształceniu i sami sobie odpowiadają na posty, ale dyskutować z kimś takim jak ty mi się nie chce. Szkoda czasu tym bardziej, że świetnie potrafisz rozmwiać sam ze sobą.

ocenił(a) film na 5
vicovaro25

Przepraszam, że się wtrącę, ale to nie była dyskusja. Twój oponent pisał - tu masz rację - dla siebie i pod innych znawców podpierających się zagranicznymi portalami filmowymi. Miałem do czynienia z takim osobnikiem, który miał o mnie jak najgorsze zdanie, bo nie podobał mi się film, który jemu się podobał. Takich niekumatych jest, niestety, legion.

ocenił(a) film na 9
vicovaro25

Racja kosiarz to już klasyk. Klimacik tego filmu był wspaniały a historia bardzo wciągająca.

ocenił(a) film na 7
Atlantis86

Amigowe? W wszystkich trzech efekty były robione za pomocą Silicon Graphics.

pawelex

Rok wcześniej wyszedł Terminator 2. Tam były świetne efekty, jak na swoje czasy ;)

ocenił(a) film na 3
jest_jak_jest

Jak na tamte czasy? A co takiego brakuje dinozaurom z Jurassic Park i T-1000 z T2 w obecnych czasach ? Bo na pewno nie rażą one sztucznością. Bardziej sztucznością razi nowa trylogia Gwiezdnych Wojen, gdzie widać ,że praktycznie wszystko jest robione przy użyciu komputera.

DSLMarvel_Behnke

A gdzie pisałem, że im coś brakuje? :]

ocenił(a) film na 7
ocenił(a) film na 6
DSLMarvel_Behnke

T2 1991 ma lepsze efekty niż Terminator Genesis 2015
Jurassic park 1993 nie ma gorszych efektów niż Jurassic world 2015.

Nie było przypadków, że spece dali oskary akurat T2 i JP, które do dziś się bronią.

DSLMarvel_Behnke

Idealizujesz. Brachiozaur z początku filmu wygląda mega sztucznie i widać że jest wklejony. Spojrzyj na jego kontury, aż oczy bolą.

ocenił(a) film na 8
pawelex

POPIERAM .A a tak przy okazji dla sasiada ponizej: Kosiarz umysłow budzet 10 mln $ Park jurajski 63 mln .Gdyby wpompowac roznice w kosiarza to ......

ocenił(a) film na 8
romano1999

a terminator 2 ...102mln $

pawelex

Chyba sobie żartujesz, Terminator 2 był starszy i tam efekty miażdżyły, tutaj to jak Quake 2 ^^ I tak obejrzę z sentymentu jeszcze raz.

Aldirien

Kosiarz umysłow budzet 10 mln Terminator 2 102 mln.
Teraz rozumiesz różnicę w efektach specjalnych ?

pawelex

Super film, zaraz go sobie przypomne :)

ocenił(a) film na 7
grazig

Dokładnie

ocenił(a) film na 9
grazig

Święta racja :-)

ocenił(a) film na 7
pawelex

Stary ale jary!

ocenił(a) film na 9
pawelex

Filmik wymiata,gimbaza go nie doceni,ale fani VHS wiedzą o co chodzi :-)

ocenił(a) film na 8
Chlor_3

tak jest:P

ocenił(a) film na 8
Chlor_3

Przemiana głównego bohatera jest wprost fenomenalna.

ocenił(a) film na 9
ChubakaCieLubi

Jak nie jak tak panie Ferdku. ;-))

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones