Film

1987 9 min.
7,6 655
ocen społeczności
7,6 10 1 655
187
chce zobaczyć
{"rate":8.0,"count":1}
Wyścigi konne "Wielka Pardubicka" i dramaty startujących w nich koni.
Jeszcze nikt nie dodał obsady i twórców do tego filmu. Dodaj ich i współtwórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie!
Dodaj obsadę i twórców

Niezwykły reportaż z Wielkiej Pardubickiej, ukazujący nie tylko trud samej gonitwy, ale i sprawy zakulisowe - los zwierząt, ich strach, zmęczenie, śmierć w wyniku odniesionych kontuzji. Zwolnione i zatrzymane zdjęcia, zbliżenia, powtórzenia ujęć, stosowanie czarno-białej i barwnej taśmy, cisza skontrastowana z gwarem, impresyjny nastrój z dramatyzmem tworzą tkankę tego wstrząsającego filmu.

studio
Wytwórnia Filmów Oświatowych
inne tytuły
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • .

  Druu ocenił(a) film na 10 

  Jeden z tych filmikow, po ktorych siedzi sie jeszcze pare minut w fotelu bez najmniejszej mozliwosci ruchu. Sugestywny obraz ukazujacy swiat z zupelnie innej perspektywy. Daje do myslenia i porusza do glebi.

 • Szok.

  Szapok ocenił(a) film na

  Cóż za cholerne barbarzyństwo. Sam film świetny.

  2
  • muzyka

   kolorowyekran ocenił(a) film na 10 

   Czy ktoś wie, kto zrobił muzykę do tego filmu?

  • wstrząsające

   filmm ocenił(a) film na

   To jest prawda. Taka okrutna prawda, pokazana w niebanalny sposób. Aż mi głośniej zaczęło serce bić.

   1
   • Mini recenzja.

    Bialy_Pielgrzym

    Moje pierwsze zderzenie z realiami polskiego filmu dokumentalnego. Bławut jest mi oczywiście znany jako mistrzowski dokumentalista, ale do tej pory nie obejrzałem ani jednego jego dzieła. Zacząłem od "Kostki Cukru" z 1987 i... no cóż filmik jest poruszający i bardzo sugestywny. Na uwagę zasługuje również ... więcej

    1
    Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.