PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=86}

Koszmar minionego lata

I Know What You Did Last Summer
6,1 51 038
ocen
6,1 10 1 51038
5,5 11
ocen krytyków
Koszmar minionego lata
powrót do forum filmu Koszmar minionego lata

Wytłumaczcie mi

ocenił(a) film na 6

Nie rozumiem za bardzo zakończenia filmu.
Dlaczego Julie na koniec mówi, że "jednak nikogo nie zabiliśmy"? Przecież wrzucili do wody tamtego potrąconego gościa choć jeszcze żył, utopił się? To chyba jednak zabili?
I kim był ten morderca? To ojciec tej laski, która zginęła w wypadku z winy tamtego wrzuconego do wody? Jeśli tak, to dlaczego ścigał głównych bohaterów i przy okazji zabijał postronnych ludzi? Bo ktoś go wyręczył i zabił gościa, który był winien śmierci jego córki? To chyba powinien być zadowolony, że go główni bohaterowie wyręczyli. Nie kumam...

Victor_

Ben to facet którego potracili i wrzucili do wody (jeszcze żył o czym mowa była kilkakrotnie w filmie). W rezultacie nie utonal, przeżył i mścił sie na tych, którzy go potracili. W okolicach tej sytuacji facet, którego początkowo myśleli ze zabili popełnił samobójstwo topiąc sie(mówiła o tym jego siostra). Młodzi nie mieli z tym nic wspólnego, jedynie miejsce wymówienia ciała sie zgadzało.

ocenił(a) film na 6
Zochaaa

Naprawdę? Kurde, to takie banalne... Myślałem, że jest to jakaś bardziej zakręcona intryga :D

Victor_

No właśnie nie. Morderca-rybak miał córkę. Zginęła ona w wypadku samochodowym, który spowodował jej chłopak. Rok po incydencie chłopak meczony wyrzutami sumienia idzie w to samo miejsce, gdzie umarła jego narzeczona i chce popełnić samobójstwo. Ubiega go jednak niedoszły teść. Zabija go a zwłoki wrzuca do wody. Wracając po dokonanej zbrodni zostaje potrącony przez 4 przyjaciół. Ci, myśląc, że nie żyje wrzucają go do wody. Policja wylawia zwloki ofiary rybaka i opisuja to w gazecie. Stad Juli mysli, ze to oni go zabili. Sam rybak natomiast przeżył i w kolejnym roku dokonuje na nich zemsty. Jest na tyle szalony, że nie wahał się zabijać niewinnych dookoła, by podsycić grę w kotka i myszke.

Lisitto

Tylko w tym całym burdelu padło gdzieś, że to właśnie ten niedoszły teść wyławia narzeczonego, choć córka i tak ginie. Zaprawdę, zgłębianie tego koncepcyjnego pier_dolnika mija się z powołaniem rozumu.

ocenił(a) film na 6
Lisitto

Tak! Dokładnie.

ocenił(a) film na 8
Lisitto

No - w końcu ktoś to wyjaśnił. Oglądałem ten film kilka razy (wczoraj też) i zawsze coś mi umknęło. Nigdy mi to aż tak nie przeszkadzało, bo film bardzo lubię - taki fajny, już trochę w starym stylu. I choć znam go prawie na pamięć, to pewnie obejrzę jeszcze nie jeden n raz:-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones