PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32219}

Koszmar z ulicy Wiązów 2: Zemsta Freddy'ego

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge
6,6 22 844
oceny
6,6 10 1 22844
4,6 8
ocen krytyków
Koszmar z ulicy Wiązów 2: Zemsta Freddy'ego
powrót do forum filmu Koszmar z ulicy Wiązów 2: Zemsta Freddy'ego

Utrzymany klimat, do tego jeszcze lepsze sekwencje snów. Podobnie jak jedynka, klasyk. 8/10

ocenił(a) film na 9
klajsterbelej

Według mnie jest to jedna (oprócz 7) z najbardziej niedocenianych części serii. Faktycznie, jest istotna zmiana w fabule w stosunku do jedynki, ale w niczym to nie przeszkadza.

ocenił(a) film na 6
anonimowy

Dokładnie, kolega polecił mi "trójke" mówiąc:
-Ta jest zajebista, "dwójka" ssie.

Ta część, nie uwzględniając jedynki, jest według mnie najlepsza, ale i niedoceniona. Tak naprawdę to nie Freddy jest tu największym koszmarem :-)

klajsterbelej

Moim zdaniem sekwencje snów w tej części są dość "biedne". Świetne jest jedynie zabójstwo nauczyciela w-fu (te ręczniki same uderzające po jego nagich pośladkach - przezabawne :P ).
Nie od rzeczy jest wspomnieć, że zdaniem Englunda (odtwórcy roli Kruegera), Davida Chaskina (scenarzysty tej części) i licznych krytyków i historyków kina film ma "homoerotyczny" podtekst. Englund powiedział nawet kiedyś, że Freddy jest tutaj manifestacją wewnętrznej walki Jesse'ego - ujawnić się, że jest gejem i czuje miętę do Rona Grady, czy nie? Zresztą nie jest to jakoś szczególnie "ukryte" - Jesse ma ewidentne problemy z seksem z kobietami (co widać wyraźnie w scenie, w której zaczyna się "dobierać" do Lisy i ma coś na kształt odruchu wymiotnego (długi, szary język, będący dla niego doskonałą wymówką, żeby ją zostawić i pobiec do Rona)). Poza tym Jesse szuka rozrywki w klubie, o którym wie, że może w nim spotkać swojego - gustującego w homoseksualnych zabawach sadomasochistycznych z młodymi mężczyznami - nauczyciela. Nie bez znaczenia jest też fakt, że w roli Jesse'ego obsadzono Marka Pattona, który był już wtedy "wyautowanym" gejem.

ocenił(a) film na 4
Davus

jezu....to juz mi MNIEJ sie podoba :O :(

ocenił(a) film na 7
klajsterbelej

Nie zgodzę się, że klimat został utrzymany. Raczej przepadł.

ocenił(a) film na 9
jasiu15

Ale powstał nowy i wcale nie gorszy klimat. Jedynka i dwójka są zupełnie odrębnymi pod tym względem częściami, łączy je tylko miejsce akcji i postać Freda. Dla mnie druga część jest wielką ikoną kina la 80-tych, ma świetną muzykę... wiele rozwiązań akcji wydaje się komiczne, owszem, ale czy to źle? ;) Najciekawsze jest podłoże psychologiczne filmu, wskazujące na problemy z orientacją bohatera w czasie dojrzewania. Muzyka też jest świetna.

ocenił(a) film na 4
Stonkarium

dylematy homo/hetero w horrorze to PORAŻKA!
od tego dramaty sa.

ocenił(a) film na 9
schiz

Słucham? Ogarnij się ;/ kto tak powiedział? Horror może poruszać taki temat, jaki mu się podoba.

ocenił(a) film na 4
Stonkarium

sam sie ogarnij!
poczytaj o gatunkach filmowych.

ocenił(a) film na 8
klajsterbelej

Zgadzam się bardzo dobra kontynuacja, przede wszystkim zajebisty klimat!

ocenił(a) film na 8
lordofthedead

Też się podpisuję.8/10

ocenił(a) film na 9
cebul_297

Dla mnie jest to istne arcydzieło. W dzisiejszych czasach nie robią już takich genialnych filmów. Przynajmniej nie w strefie horrorów. 3. czeka...

ocenił(a) film na 8
kacper39

Zgadza się. ''Zemsta Freddy'ego'' ma wyjątkowy klimat.Mroczny,niepokojący i jest to prawdziwy ''Koszmar...'' utrzymany w stylistyce Wes'a Cravena .

ocenił(a) film na 7
kacper39

Lubię tę część, jednak za arcydzieło uważam tylko jedynkę, wszystkie inne sporo tracą przez porównanie z pierwszym Koszmarem.

ocenił(a) film na 9
jasiu15

Sam pomysł na film jest genialny i to zaskakuje w pierwszej części. W drugiej wiadomo o czym będzie ale nie wiadomo czego się można spodziewać i odskoczenie od tematu że Freedy zabija tylko w snach jest także znakomitym pomysłem. Czytałem wypowiedź jednego z filmwebowiczów który pisał że ta część ma przesłanie aby tępić homoseksualizm czy coś w tym stylu. Nie zaprzeczam ani nie potwierdzam. Jednak myślę że ten film nawet bez głębszego przesłania ma klimat m. in. dzięki doskonałej muzyce. Tego również brakuje w robionych obecnie horrorach. Większość obecnych ma bawić a nie przerażać.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones