PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=32219}

Koszmar z ulicy Wiązów 2: Zemsta Freddy'ego

A Nightmare on Elm Street Part 2: Freddy's Revenge
6,6 22 902
oceny
6,6 10 1 22902
4,7 10
ocen krytyków
Koszmar z ulicy Wiązów 2: Zemsta Freddy'ego
powrót do forum filmu Koszmar z ulicy Wiązów 2: Zemsta Freddy'ego

Dwa słowa: DO BANI!

użytkownik usunięty

To, że film był profanacją części pierwszej to za mało. To, że film był nieudaną parodią części pierwszej to stanowczo za mało. Żadne słowa nie opiszą, jak ten film był zły, okropny, nudny i śmieszny. Aktorstwo na niezwykle niskim poziomie (prócz Englunda oczywiście), scenariusz pisany na kolanie, dialogi drętwe (śmiałem się przez pół filmu) a tak to ogółem kilka fajnych scen z udziałem Freddy'ego. nie polecam, kicha. FvJ kilka razy lepszy. 2/10

Zgadzam się w 100%. Jest poniżej poziomu. Koszmar III jest sto razy lepszy. Tu mamy nudną fabułe, nie trzyma sie kupy. Poza tym realizacja i wykonanie jak w filmach klasy C. 3/10

Freddy, który nie zabija w snach nie przeraża. Zbyt 'złączył' się z Jessiem. Przecież on nie może mieć uczuć. A tu co? Nawet dziewczyna go całuje pod koniec. A zabójstwo tego nauczyciela? Porażka.
Jest jedna rzecz, która mi się spodobała. Sam początek, gdy autobus balansuje nad przepaścią. Freddy idzie do młodziaków i tym samym przeważa, więc żeby nie spaść dzieciaki musiły się przesuwać w jego stronę.
3/10

ocenił(a) film na 8
Scary__Nursery

troche przesadzacie może i najlepiej nie wyszedł ale i tak jest lepszy od wielu dennych horrorów obecnych.

goldi007

Więc przenieś się z nami do lat osiemdziesiątych i zauważ, że w porównaniu z I koszmarem, lub III ta część wypada słabo ^^

ocenił(a) film na 7

Bzdura... czesc zrobiona w innym klimacie i biegnaca w inna strone niz poprzedniczka ale caly czas - bardzo dobra czesc, tylko troche slabsza od jedynki...

shamar

"w innym klimacie i biegnaca w inna strone niz poprzedniczka" - zdecydowanie tak. Mało tego, jest jej beznadziejnym lustrzanym odbiciem ;] Oglądając II czułam się zażenowana niektórymi scenami, które pociągnęły cały film na dno.

ocenił(a) film na 7
Scary__Nursery

ktorymi ? ooo Pani ?

shamar

Choćby scena zabójstwa nauczyciela W-F. Pranie go ręcznikiem po gołym tyłku? Uuuu... Scarrrry. Chyba, że własnie coś takiego Cię straszy ;/

A pocałunek Freddyego? Co to w ogóle miało być? Takie sceny to do komediodramatu, nie do slasher'a.

Poza tym co to za Freddy, który nie zabija w koszmarach...

ocenił(a) film na 7
Scary__Nursery

nauczyciel byl kiepski, pocalunku nie pamietam... bardzo dobrze , ze istnieje taka czesc w ktorej Freddy nie zabija w snach...

shamar

Czy ja wiem? To zaburza cały wizerunek jego postaci. On został stworzony za zasadzie tak jakby kontrastów (patrz Jason i Myers): oni kryli się za maską, on 'prezentował' swoją paskutną twarz, oni nic nie mówili, ten miał ostre teksty, oni zabijali w realnym życiu, on natomiast w snach.
I moim zdaniem nie zabijając w snach Freddy traci swoją oryginalność ^^

ocenił(a) film na 7
Scary__Nursery

Ale co z tego ? to tylko jedna czesc... poza tym - to czesc 2 czyli scenarzysci nie wiedzieli za bardzo jak przedstawic dalsze losy to wpadli na cos takiego... mimo, ze jest to niespojne troche z 1 to jest to jedna z najlepszych czesci...


jak dla mnie 1,2,3 sie liczą jako horror... reszta to albo lipa albo autoparodie

shamar

Ja się o reszcie nawet nie wypowiadam ;/

No wiesz, jakoś Rosenthal nie miał problemu z nagraniem 2 części Halloweena i przedstawienia Myersa, takiego jak w jedynce.
Dobra, każde z nas ma inne zdanie na temat drugiego koszmaru, już to wiemy, powymienialiśmy się spostrzeżeniami, zagłosowaliśmy jak chcieliśmy, a teraz już zakończmy, bo robimy gg z tego postu :P

ocenił(a) film na 7
Scary__Nursery

"a teraz już zakończmy, bo robimy gg z tego postu :P"

To jest temat odnosnie filmu wiec po to jest zeby dyskutowac o nim do woli ...

shamar

I nie byłoby w tym nic dziwnego, poza tym, że 3/4 postów zajmują nasze, które tak naprawdę nic nie wnoszą, tylko głupie przekomarzanki na temat 'kto ma rację' ^^ Wymiania zdań i tyle. A teraz to w ogóle robimy ot.

ocenił(a) film na 7
Scary__Nursery

film by swietny,miał niezły klimat i ta czesc wogóle była inna niz wszystkie ;) 8/10..ale jako fan dałem10/10 ;)

ocenił(a) film na 7
chabek88

Film jest naprawde spoko...(w sumie nie wnosi nic nowego ale i tak wart
uwagi ;) 6.5/10 :)

Ja jak większość stawiam na pierwsze 3 cześci które były najlepsze pożniej to już raczej na siłe próbują go ożywiać i zabijać ;p a co do sceny pod natryskami to owy nauczyciel w-f był chyba gejem jak można się dowiedzieć w filmu, a jako że Freddy ma "specyficzne" poczucie humoru to można to sobie tak wytłumaczyć ;p Pozdrawiam.

ocenił(a) film na 7
Marvin_mln

that's right...

Zgadzam się z założycielem tematu, faktycznie koszmarny ten film. Po świetnej, bardzo ciekawej fabularnie "jedynce" II część jest badziewna, nudna i jej poziom bezsensowności przewyższa znacznie i tak wysoką średnią w gatunku horrorów. Dobry horror powinien mieć klimat, trzymać w napięciu, przerażać i zaskakiwać. Czym więc jest drugi Koszmar.. skoro żadnej z tych cech nie posiada? Parodią?
3/10

toporminator

Można nie lubić tej części, ale bez przesady. Mnie akurat ta bardziej podobała się od jedynki. Film na swój sposób był bardzo ciekawy, nie nudził i spodobał mi się motyw z opętającym Krugerem. Bardzo ciekawie w ten sposób wrabiał głównych bohaterów w swoje czyny. Poza tym obraz jest dość zróżnicowany i dużo się dzieje, a to i też napewno na duży plus.

Pozdrawiam!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones