PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=193505}

Kowboje i obcy

Cowboys & Aliens
5,6 60 633
oceny
5,6 10 1 60633
4,9 12
ocen krytyków
Kowboje i obcy
powrót do forum filmu Kowboje i obcy

Naprawdę niezły

ocenił(a) film na 7

Długo unikałem tej produkcji odstraszony nieco groteskowym (kiczowatym na pierwszy rzut oka) tytułem i jak się okazało - zupełnie niepotrzebnie. Film ogląda się naprawdę przyjemnie, pomijam tu nawet gwiazdorską obsadę bo bardziej do gustu przypadły mi kreacje bohaterów jakie ci aktorzy stworzyli. Każda z nich była zapamiętywalna, charakterystyczna na swój sposób. Nie dostrzegałem tutaj wyraźnego podziału na bohaterów pierwszoplanowych i resztę tzw. "wypełniaczy", nie miałem wrażenia, że ktoś tu jest bo jest, wciśnięty na siłę bo liczba aktorów musi się zgadzać.

Nie wiem czego niektórzy oczekiwali od tej produkcji, ale ja podszedłem do niej jako do kina typowo rozrywkowego i w tym aspekcie Kowboje i Obcy sprawdzili się według mnie naprawdę dobrze. Sam mix westernu z science-fiction wydawał się pomysłem szalonym a jednak film ma to coś, oryginalna fabuła, zapadający w pamięć, charakterystyczni bohaterowie, efekty ok, czego chcieć więcej? Luźny film, taki na wypoczęcie i bardzo przyjemnie mi się go oglądało.

Podsumowanie: Mocne 7.

eclipticc

Skoro Twoim zdaniem film zasługuje na ,,mocne 7" to czemu dałeś mu ocenę 6 :)?

ocenił(a) film na 7
Mauser98

Faktycznie. Jakieś niedopatrzenie z mojej strony. Już poprawiłem :)

ocenił(a) film na 7
eclipticc

Całkowicie sięz Tobą zgadzam. Fabuła filmu dość orygnalna (chyba wcześniej nikt nie wpadł na połączenie kowbojów i kosmitów), ale z racji tak "nietypowego" połączenia w większości stał się pożywką dla hejterów...

Wg mnie też 7/10 (miałem dać 6, ale naciągnąłem na 7 bo bardzo lubię Olivię ;) ) i mogę z czystym sumieniem polecić innym użytkownikom ten film.

belamyszkow

Ja dałam 8 trochę na wyrost, za Craiga, ale na 7 zasługuje. :)

ocenił(a) film na 7
eclipticc

Mi też się bardzo podobał. Efekty specjalne na bardzo wysokim poziomie moim zdaniem :) Dałem 7 również dlatego, że to bardzo oryginalne połączenie, tj. kowbojów i obcych :)

ocenił(a) film na 7
eclipticc

Problem w tym, że szeroka publiczność dziwi się jak to można było osadzić obcych przybyszów z kosmosu w czasach westernu. Otóż pomysł okazuje się niezwykle oryginalny, tym bardziej na tle masowo dennych współcześnie produkcji kina rozrywkowego. Mało tego, bo jak się okazuje film jest adaptacją komiksów (znanych szerzej w USA), tak chętnie przecież ekranizowanych w tych czasach. Dlatego też dziwię się, że tak oryginalna produkcja nie spotkała się z większą aprobatą widzów.
Ford i Craig przyciągają przed ekran, ich postacie mają nakreślone osobowości, a efekty specjalne są stonowane i wkomponowują się w estetykę westernu. Typowe 7.0

ocenił(a) film na 8
eclipticc

U mnie podobnie. Również omijałem ten film od dawna, ale dziś w końcu nadszedł ten dzień i... Oglądało się świetnie! Po raz kolejny bardzo się cieszę, że olałem niską średnią i odpaliłem film. Oczywiście Olivia bardzo uprzyjemniała seans! :-)

ocenił(a) film na 7
eclipticc

Ja podobnie, tytuł trochę odrzucał od filmu, a wczoraj obejrzałam w tv i spodobał mi się, solidne 7/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones