PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=193505}

Kowboje i obcy

Cowboys & Aliens
5,6 60 637
ocen
5,6 10 1 60637
4,9 12
ocen krytyków
Kowboje i obcy
powrót do forum filmu Kowboje i obcy

Gdy pierwszy raz zetknąłem się z tytułem, pomyślałem, że to największa wpadka Forda i Craiga. Po obejrzeniu filmu, byłem zadowolony. Prawie dwu- godzinna akcja na dzikim zachodzie trzyma dobre tempo i potrafi wciągnąć lepiej, niż sprawdzona marka Indiana Jones 4( kryształowa czaszka)- dla przykładu. W tej historii nie ma cienia absurdu, którego na pierwszy rzut oka można by się spodziewać, ahistoria ma ręce i nogi. Nie jest to szczyt Gatunku( ciekawego jakiego- fantasy i western rzadko kiedy się spotykają), ale film nieźle się ogląda, stąd ocena DOBRY z minusem

ocenił(a) film na 9
ocenił(a) film na 7
ralftriclinum

No właśnie - o wiele lepszy film od choćby takiego najnowszego Indiany Jonesa... Czy chociażby od wielu innych hitów - Battleship, Totall Recall i tak dalej.... Myślałem że będzie o wiele gorzej a całkiem przyjemnie się ogląda

ocenił(a) film na 9
Kulasisko_Pospolite

Dokładnie, ale znaffcy kina tak dadzą 1/10 bo nazwa jest głupia.

A film jest wbrew pozorom znakomity:

-Fabuła jest logiczna, złoto to rzadki minerał o wielu właściwościach- zrozumiałe, ze obcy mogą go potrzebować. Dobre połączenie z motywem gorączki złota
-Postacie zachowują się logicznie i zrozumiale, obcych mylą z demonami i stosują sposoby myślenia z epoki.
-Niezła gra aktorska, film momentami ogląda się jak western z eastwoodem.
-Brutalne sci-fi, nie jest to bajeczka dla dzieci. Sporo brutalnych i nawet obrzydliwych scen.
-Efekty specjalne na poziomie, nie rzucają się w oczy i ciekawy wygląd kosmitów.
-Kilka naprawdę niezłych i trzymających w napięciu scen np na statku odwróconym do góry dnem.

Ale może się nie znam ^^

ocenił(a) film na 8
ralftriclinum

Popieram :)

ocenił(a) film na 7
ralftriclinum

stary sam bym tego lepiej nie ujął :) Twój post powinni przeczytać wszyscy hejterzy których jedynym argumentem jest "Jak można było nakręcić taki film?" całkowicie zamknąłbyś im gęby :)

ocenił(a) film na 3
Kulasisko_Pospolite

Total recall bije ten film na łeb i głowe.

ocenił(a) film na 7
Floyt

Twoja opinia. W mojej, nowy Total Recall to najgorszy śmierdzący syf jaki powstał w ubiegłym roku. Ale żeby się o to sprzeczać trzeba by było pójść na odpowiedni temat pod tym filmem, bo nie ma co zaśmiecać tego

ocenił(a) film na 7
Futro69

Popieram. Film całkiem nieźle się oglądało, spodziewałem się czegoś naprawdę słabiutkiego po ocenie na filmwebie, lecz po raz kolejny stwierdzam, że nie ma co się sugerować ocenami na tym portalu. Lekkie i przyjemne kino akcji, całkiem niezła gra aktorska, Fabuła trzymająca się kupy i dobre efekty specjalne. Idealny film na zimowe wieczory. Polecam 7/10

ocenił(a) film na 8
SLukasz

dokładnie !! oceny filmwebu w żaden sposób mają się do rzeczywistości. Film dobry, a eksperci filmwebowi od sci-fi obejrzyjcie po raz setny blade runnera i odyseje bo przecież według was nie ma innych filmów niżeli klasyki którym nikt nie dorówna........ sic !

ocenił(a) film na 7
kossity1

Złe przykłady wybrałeś :) bo te filmy są cudowne akurat. Mi podoba się zarówno klasyka jak i to :)

ocenił(a) film na 8
Kulasisko_Pospolite

wiem, że są dobre i też dla mnie to mistrzostwo ale sci-fi nie kończy się na nich, a tutaj większość filmwebowiczów ma klapki na oczach i nie dopuszcza innych tytułów, dla mnie to ignorancja...

ocenił(a) film na 7
Futro69

mhm... zachęciliście mnie waszymi wypowiedziami do oglądnięcia tego filmu. Jestem ciekawa co z tego wyniknie. Jak przeczytałam, motywem Obcych jest zdobycie złota, to duży plus, że jest sensowny powód na najeżdżanie ziemi! To zabieram się do oglądania ;3

ocenił(a) film na 7
kami0sama

Zawsze znajdzie się powód żeby zaatakować naszą planetę...ostatnio nawet niezły film z Keanu Reevsem widziałem, który chciał nam odebrać planetę, bo źle ją gospodarujemy.., ale złoto też daje radę;) miłego oglądania.

ocenił(a) film na 7
Futro69

Dzień w którym Ziemia zatrzymała się? Świetny! Jeden z moich ulubionych, a film ''Zapowiedź'' jest do niego bardzo podobny, więc może ci się spodobać! Ja już kończę oglądać, i jak na razie akcja idzie wartko i wciąga! W tej chwili mocna 7.

ocenił(a) film na 7
kami0sama

Pod tym względem Kowboje są według mnie dobrze zrealizowani- szybka akcja i wciągająca treść..7/10 Utrzymane? Czy jednak końcówka niezadowalająca?;) Jak dla mnie- Do końca ciekawie się oglądało i pomimo tego, że zarówno Ford, jak i Craige zagrali rolę o wiele ciekawsze, niż tu, to dali z siebie wystarczająco dużo.., a jeśli mogę polecić: Dream house właśnie z Danielem Craigiem- Bardzo ciekawa postać stworzona przez "Bonda" i nietuzinkowa historia, w której można przez chwilę "zgubić" granicę między tym co rzeczywiste a tym co jest wytworem wyobraźni.., więcej nie powiem bo SPOILa zaliczę i za dużo powiem.

ocenił(a) film na 7
Futro69

Daniel Craig a nie Craige- mój błąd..

ocenił(a) film na 7
Futro69

Taak akcja porządnie wciąga! Od ekranu mogła mnie oderwać jedynie pora obiadowa;) dostał o de mnie mocną 7, ale muszę powiedzieć, że mogłaby być nawet 8 ale w sumie finałowa walka mnie lekko zawiodła... UWAGA SPOILERY zakładam, że skoro byli inteligentni ( bardzo mądrze postąpili badając wroga najpierw , zamiast atakować od razu ,nie znając przeciwnika i za to duży plus) to jak mogli tak lekceważyć ludzi ? Chyba zauważyli, że kilka z ich statków nie wróciło, więc nie powinni może jakoś zmobilizować się, lub przede wszystkim nie ignorować ludzi i zainwestować w ochronę miejsca gdzie znajduje się ich "okręt" ? A nie każdy sobie wchodzi na kadłub jak by to byl statek wycieczkowy xd( i to w dodatku nie zauważony jakby kamer nie mieli albo pola ochronnego lub nawet psa na łańcuchu ) Jeszcze ten tunel prowadzący do wnętrza pojazdu kompletnie nie chroniony ! Ale żeby najważniejsze miejsce -serce statku to chociażby wstawili drzwi zabezpieczonych kodem , cokolwiek. Aj chyba się czepiam o.o ale jeszcze brakowało mi trochę więcej informacji o tej dziewczynie z gwiazd co wszystko wiedziała i pomagała ludziom... Ale to przecież i tak już 2 godziny trwało a minęło jak z bicza strzelił ! Właściwie to tylko motyw z niechronionym statkiem mnie raził. Za gładko to poszło :3 KONIEC SPOILERÓW w każdym razie plusów było zdecydowanie więcej niż minusów! A ty co sądzisz o tej finałowej walce ?
Dream house ? Dwa dni temu zaznaczyłam , że muszę go obejrzeć ;D lubię takie klimaty a i aktor przypadł mi do gustu ;>

ocenił(a) film na 7
kami0sama

Później dopiero zauważyłem, że chcesz obejrzeć;) Rozłożyłaś końcową walkę na czynniki pierwsze:D Rzeczywiście łatwo poszło- z kamer obca cywilizacja nie korzystała i pola ochronnego też nie było...choć w większości filmów Obcy zabezpieczają się w ten czy inny sposób;).., więc rzeczywiście końcówka wygląda trochę jakby zabrakło funduszy na taśmę i trzeba było kończyć. Z sercem statku też racja- nie spodziewali się ataku Naszych:)

ocenił(a) film na 7
Futro69

PS. Przed chwilą mój Asystent Filmwebowy poinformował mnie, że znalazł film dla mnie: Czarodziejka z księżyca: Sailormoon cośtam cośtam. To Ci Asystent:D Nie obrażając Miłośników Sailormoonki to nie moja działka:D

ocenił(a) film na 7
Futro69

sailormoon, ahaha ! odpadłam po pierwszym odcinku, za stara jestem ;D Mój asystent jeszcze nie zauważył, że bardziej od dramatów i romansów interesuje mine sci-fi i horror ... chyba ani razu mi nie zarpoponował żadnego filmu z tego gatunku ! OMG... sama muszę szukać, i zaczynam się bać, że gdy obejrzę wszystkie dobre filmy to zostaną te klasy Z, tak jak Kosmiczna Gorączka ( nawet nie próbuj tego oglądać ! ), Latający wirus czy bóg wie co jeszcze O_O Tak, dokładnie , szybko szybko byle do końca. ;( eh.. Brakowało tylko napisu ''welcome'' i budki z biletami xd , ale przecież, z drugiej strony, jakby tą ochronę mieli to by ich żaden kowboj nie pokonał i dla Ziemian to by się fatalnie skończyło , a happy end był raczej obowiązkowy. Czy w ogóle jakiś film o inwazji kończy się wygraną obcych? hmm.... niestety nic sobie nie przypominam :O Chociaż, a'' dzień w którym ziemia zatrzymała się'', było baaaardzo blisko! Jeżeli już mielibyśmy przetrwać taką inwazję to jedynie dzięki partyzantce i to kilku-kilkudziesięcioletniej ale nie w ten sposób . Ale mniejsza z tym, nie zawiodłam się ( może ten facepalm kiedy zobaczyłam jak serce statku jest chronione) Doobra kończę moje wywody bo się za bardzo nakręcam, aah kocham sci-fi i tyle ;)

ocenił(a) film na 7
kami0sama

Happy End to podstawa w filmach pt Najazd na ziemie przez Obcych..chociaż są ciekawe wyjątki, a czasami niuanse....jak np. Planeta małp( chyba z 2011r) Oglądałaś? SPOILER: końcówka, w której wirus się rozprzestrzenia... Koniec SPOILERA;)...Ruch Oporu, tzw Partyzantka wspomniana przez Ciebie- to moje pierwsze skojarzenie to oczwiście TERMINATOR- jak dla mnie jeden z najlepszych filmów Sci-Fi...i jedynkę mogę polecić, T2 po prostu trzeba obejrzeć. Trzecia część to- przepraszam, jeśli urażę- PORAŻKA...Arnie nie spisałeś się.., ale szczerze mogę polecić na wieczór Terminatora IV z Fenomenalnym odtwórcą Batmana- Christianem Balem. Ten aktor wyśmienicie pasuje do ról, w których ma szansę na patetyczne, wzniosłe i heroiczne przemówienia- kojarzysz nową trylogię Batmana?- każdy tekst wypowiadany spod Maski- powoduje chęć wcielenia się w Batmana...a tutaj, w T4- SPOILER- Christian Bale świetnie wciela się w rolę Johna Connora i kieruje ruchem oporu( słaba 8 dla filmu, albo mocna 7..tak ok 7,63)...To tak odnośnie pierwszego skojarzenia z ruchem oporu- Partyzantką;) ...a podsumowując z mojej strony Kowboi, to jedynie ten Happy end nie spodobał mi się, bo myślałem, że Bond "zwiąże" się z Kosmitką:)...romantyk mi się Aktywował:) Jednak logicznie zostało to rozwiązane, gdyż Kosmitce najbardziej zależało na Rewanżu za to co obcy zrobili z jej planetą...PS Twoje obawy wcale nie są takie nie na miejscu, gdyż wydaje mi się, że co raz większą mamy tendencję- jeżeli chodzi o reżyserów- do "odgrzewania wczorajszych kotletów". Tak w jednym zdaniu podsumowując co raz mniej tak spektakularnych filmów jak Matrix, Star Wars, Indiana Jones...takich Historycznych Klasyków:) Good night;)

ocenił(a) film na 7
Futro69

Jeśli chodzi o Planetę Małp to od dłuższego czasu próbuję go zobaczyć ten film, ale zawsze coś nie wychodzi :C OOoh no pewnie, że terminatora widziałam :) Część druga zdecydowanie najlepsza! Co do cz.3 zgadzam się z tobą w 100%, ta kobieta robot działała mi strasznie na nerwy ( nawet sama nie wiem dlaczego aż tak , może przyzwyczaiłam się kojarzyć terminatory z mężczyznami o.o ) 4 widziałam niestety tylko od połowy, bo akurat tata w tv oglądał, ale zrobiła na mnie wieelkie wrażenie ! Zwłaszcza gra Sam'a Worthington'a ! Z pewnością obejrzę go całego jak tylko znajdę czas, bo pamiętam własnie ,że baardzo mnie zainteresował! Batmana oczywiście też widziałam , na ostatniej części byłam nawet w kinie (niestety film był dość słabej jakości ,albo wyświetlacz nie taki i efektów nie można było podziwiać w pełnej ich krasie :C ) ma świetną barwę głosu i ten stanowczy ton. Idealny do przemówień.
Kosmitka i Bond? Ja miałam to samo! Myślałam, że jakimś cudem uratuje się z tego statku, że włączy powiedzmy detonację za 3 minuty i wyskoczy z zidentyfikowanego obiektu latającego . A tu nie. Trzeba detonować ręcznie, co jest trochę dziwne, czyżby extra funkcja dla samobójców? AAh..właściwie to Predator miał podobne cudeńko , w ostateczności , gdy nie ma już szans i nadziei wielkie BUM. Właściwie to ciekawe jak ''naprawdę'' wyglądała ta kosmitka, nie wiem czy byłaby w swoim ciele taka urocza xd No chyba, że jej postać to ta ognista sylwetka, w co szczerze wątpię xd A ja niedługo po prostu muszę przypomnieć sobie trylogię Matrixa! Jak byłam mała , to co roku w tvn puszczali i ja ZAWSZE oglądałam, ah mam wielki sentyment ;) A Star Wars to w ogóle już nie pamiętam tak dano to widziałam ;C

ocenił(a) film na 7
kami0sama

Atlas chmur obejrzyj i daj znać czy się spodobał;)

ocenił(a) film na 7
Futro69

Daję znać bo byłam w kinie na Atlasie jakieś 3-4 tyg. temu C: Tak jak przewidziałeś podobał mi się. ba! Zakochałam się w nim! A bałam się trochę na niego iść , bo po obejrzeniu trailera sądziłam, że historia będzie maksymalnie zagmatwana ! Ale z łatwością się połapałam! Gra Henksa i Weaving'a b-o-s-k-a ! Więcej takich perełek <3

ocenił(a) film na 7
kami0sama

Ja dzisiaj oglądam już trzeci raz:D. Przedwczoraj obejrzałem z napisami, wczoraj bez napisów, a dzisiaj jeszcze raz, bo wszystkich wątków nie poznałem jeszcze wystarczająco. Ten film jest piękny i bardzo mądry. :)

ocenił(a) film na 7
Futro69

tytuł może niepokoić ze to szmira. ale film naprawdę dobry

MARWEL13

Miałam to samo :)

Futro69

Całkiem zabawny, śmieszą mnie komentarze napuszonych kabotynów, którzy zdecydowali się obejrzeć film pt KOWBOJE I OBCY a potem wielce narzekają, że film jest połączeniem westernu i sci-fi. Żałosne.

Futro69

Zgadzam się :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones