PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=193505}

Kowboje i obcy

Cowboys & Aliens
5,6 60 661
ocen
5,6 10 1 60661
5,1 13
ocen krytyków
Kowboje i obcy
powrót do forum filmu Kowboje i obcy

Wielu podnieca się s-f na dzikim zachodzie, ok coś nowego, fajny pomysł na film, aktorzy konkretni, więc pytam..dlaczego wyszło takie dziadostwo? Film może być lekki, ale nie ogłupiający! Facet z błyskotką na ręku zestrzeliwuje myśliwce obcych...ludzie to tak jak by północnokoreański wieśniak zestrzelił f-22 za pomocą pistoleciku , obcy po zaatakowaniu swej bazy wyskakują na ziemian nadzy, hehehe, cywilizacja niesamowicie bardziej rozwinięta od nas, w walce nie używa żadnej ochronnej zbroi czy czegoś podobnego, nie mam pytań. Cywilizacja wysoce rozwinięta, boi się ludzi których największym wynalazkiem była elektryczność..hehe, i musi robić rozpoznanie? Ludzie zmiłujcie się. Obcy potrzebują złota więc szukają go na zadupiu zamiast zaatakować największe skarbce świata? Film lekki, za bardzo, z wieloma błędami, nie tego się spodziewałem, 6/10 najwyżej, kto daje 10 ???? Przeginacie

misior823

Obcy traktowali ludzi jak robactwo. Robactwo się zdeptuje niejako przy okazji i nie spodziewa się zmasowanego ataku. Obcy nie docenili kowboi. W filmie zostało to powiedziane. Poza tym "błyskotka" o której byłeś łaskaw wspomnieć, to był as w rękawie (nomen omen), którego obcy się nie spodziewali. Ta broń była sterowana wolą nosiciela, więc nie ujmując nic głównemu bohaterowi, każdy idiota w krótkim czasie nauczyłby się nią poprawnie posługiwać. Była to zaawansowana broń obcych. Czemu więc nie miałaby zestrzelić niewielkiego myśliwca? Kolejnym sprzymierzeńcem rasy ludzkiej była kosmitka - Ella Swenson. Posiadała wiedzę o obcych i dążyła cały czas do jednego celu. Tym celem było uniemożliwienie powrotu zwiadowców z Ziemii do bazy. Nawet rola złota została zgrabnie wytłumaczona. W końcówce widać było że używane jest między innymi do napędu statku.
Naprawdę tak ciężko jest przełamać konwenanse i otworzyć się na coś nowego? Temat jest kontrowersyjny, więc trzeba się nieco przestawić. Natomiast od strony aktorskiej i technicznej nic nie można mu zarzucić. Odbiór z pewnością zależy od nastawienia, towarzystwa w jakim oglądamy i humoru w jakim trafimy na film. Dla mnie 7.5/10

ocenił(a) film na 3
Pete

Aktorstwo ok. Ale po co ? O co walczymy? :) Słabiutki.

Czerepacha

Siła Twoich argumentów drogi przedmówco, przekonała mnie. Masz rację.

ocenił(a) film na 3
Pete

Po prostu co tu komentować. Dla pieniędzy film zrobiony. Nazwiska przyciągają.
A. Jak to jest, że Ci biedni Kosmici są tacy głupi i ciągle USa napadają?? :)

ocenił(a) film na 5
Czerepacha

na , fakt nie było filmu , że kosmici zaatakowali na naszych czerwonych braci

bzykus100

Kosmici boją się czerwonego koloru i wiecznie żywego Lenina...:))

ocenił(a) film na 5
gimi

tak , i jaruzela który zrobi im stan wojenny

ocenił(a) film na 3
Czerepacha

Gadasz głupoty Czerepacha. Ot, po prostu to napiszę. Nie będę używał argumentów. Po prostu co tu komentować.

Pete

Jakby traktowali ludzi jak robactwo to powinny cokolwiek rozpylić, bo tak się tępi robactwo....:) i wtedy mieli by spokój. Jest to kolejny film o kosmitach gdzie kosmita traktowany jest jak idiota, pomimo swojej bardzo zaawansowanej technologii. Ale z drugiej strony filmy te muszą się kończyć dobrze dla ludzkości i nie ma co narzekać......

ocenił(a) film na 1
misior823

a ja zgadzam sie w stu procentach!!! scenariusz ciekawy, a wyszedl badziew.

ocenił(a) film na 8
misior823

A mnie się film podobał .
Jakoś bardzo poważna to produkcja nie jest ale dobrze się to ogląda taka nowoczesna bajka :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones