PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6880}

Król Lew II: Czas Simby

The Lion King II: Simba's Pride
7,5 102 tys. ocen
7,5 10 1 102393
5,8 16 krytyków
Król Lew II: Czas Simby
powrót do forum filmu Król Lew II: Czas Simby

Prawdopodobnie większość osób nie zgodzi się ze mną, że druga część "Króla Lwa" jako typowa kontynuacja historii, jest tym razem lepsza od oryginału. Tak więc postaram się uzasadnić, dlaczego tak uważam.

Wytwórnia Disneya postanowiła już chyba na stałe, że jeśli jakiś jej film odniesie spory sukces komercyjny, należy szybko (czytaj "w zbyt dużym pośpiechu") wydać kontynuację. W rezultacie kończy się na tym, że sequele mają gorszą animację niż oryginały. Z muzyką jest różnie - nie ma co prawda hitów, ale często jest równie dobrze jak w pierwszej części. Na przykład tutaj muzyka jest zupełnie inna, nowocześniejsza, przez co trudniej ją porównać. Na szczęście jeśli nie animacją to fabułą druga część "Króla Lwa" nadrabia wszystko z nawiązką. Jest tu po prostu ciekawiej, równie dramatycznie, jest sporo śmiechu (głównie dzięki Timonowi i Pumbie), a sama historia o tytułowej pociesze Simby jest po prostu ciekawsza i bardziej uniwersalna.

Jeśli ktoś już widział pierwszą część i polubił ją, koniecznie musi zobaczyć drugą, bo to po prostu naturalna kontynuacja, warta poświęcenia półtorej godziny przed ekranem.

ocenił(a) film na 8
_Michal

Nie zgadzam się z tobą, druga część jest jak dla mnie tylko dobra (7,5-10). Nie ma w sobie już tej magii i świetnej atmosfery jaka miała jedynka. Oczywiście nie jest zła, ale do jedynki rąk nieumywa. A poza tym muzyka moim zdaniem dużo lepsza była jednak w pierwszej części

ocenił(a) film na 8
_Michal

Nie zgadzam się z tobą, druga część jest jak dla mnie tylko dobra (7,5-10). Nie ma w sobie już tej magii i świetnej atmosfery jaka miała jedynka. Oczywiście nie jest zła, ale do jedynki rąk nieumywa. A poza tym muzyka moim zdaniem dużo lepsza była jednak w pierwszej części

ocenił(a) film na 9
marekkonsek

Domyślam się, że niewielu osobom bardziej od pierwszej będzie się podobać druga część. Po wielu latach pierwsza część nie robiła już na mnie specjalnego wrażenia, a przy dwójce bawiłem się lepiej. A trójka to już w ogóle moja ulubiona kreskówka.

_Michal

A ja się z Tobą zgadzam. Przynajmniej jeśli chodzi o muzykę i piosenki nie dam sobie wmówić, że "jedynka" była lepsza. Co do historii - zawsze bardziej podobała mi się druga część. Być może, że najpierw zobaczyłam drugą część (prezent urodzinowy), a po kilku latach sama pożyczyłam kasetę z pierwszą częścią i byłam rozczarowana. Nie wiem, może gdybym obejrzała filmy w kolejności byłoby inaczej. Jednak dla mnie CZAS SIMBY jest znacznie lepszy od pierwszej części Króla Lwa.

ocenił(a) film na 10
_Michal

Mi się dużo bardziej podobała czesc II ;D Miała fajną nutkę,nowe i ciekawe postacie,ogolnie byla bardziej wciagajaca ;D

ocenił(a) film na 9
_Michal

A ja powiem tak: według mnie obie części są wspaniałe (z lekkim wskazaniem na część pierwszą:P) pod względem fabuły i muzyki(The Lion King 1-Can you fell the love tonight,Circle of life,)(The Lion King 2 Simba's Pride-We are one,Not one of us)<--im lovin it!.

ocenił(a) film na 9
Aqualeo

feel* (damn it) [wcale nie za krótki :P]

ocenił(a) film na 5
Aqualeo

pierwsze zawsz lepsze bez dwóch zdań, ale nie można narzekać też na tą część, Disney się postarał i nie spaścił całej historii tak jak np. w Pocahontas:(

ocenił(a) film na 9
_Michal

Gdy byłam młodsza również bardziej podobała mi się cz. II, była radośniejsza. Dzisiaj - po ponownym obejrzeniu - wolę Króla Lwa I, ze względu na to jak mnie wzruszył...
W każdym razie Czas Simby wg. mnie jest bajką radosną, nie ma tam takich strasznych rzeczy, które po prostu wymuszają łzy. I jest tam dużo wpadających w ucho piosenek.
"Jakże serca słuchać, gdy odtąd mam zgodnie z tym porządkiem żyć."

_Michal

Jak dla mnie, pod względem scenariusza, wszystkie trzy części Króla Lwa są równie świetne. Niestety w dwójce bardzo nie podobała mi sie muzyka, jakaś taka sztuczna była. Dlatego "Czas Simby" spada u mnie o ocenę niżej od pozostałych...

ocenił(a) film na 9
DragonLady

Głównie ta pierwsza piosenka (duch żyje w nas) trochę mniej mi się podobała niż w pierwszej części. I to pokazanie lwiątka za mało uroczyste było...
Ale ogółem film świetny :D Równie jak jedynka :P

ocenił(a) film na 6
_Michal

jak dla mnie to 1. część jest lepsza niż 2:/ W dwójce nie było tego klimatu, poza tym jedynka jest wzruszająca i zarazem najzabawniejsza(Hakuna Matata itp)
Ale dwójka nie była taka zła, na szczęście nie zepsuli całej wizji Króla Lwa, jak w niektórych produkcjach Disneya(jak ktoś wspomniał powyżej- Pocahontas)

ocenił(a) film na 9
Yuzuki

Ja znowu uważam za najlepszą trójkę, bo jest tak śmieszna, że padałem ze śmiechu. Ale do tego trzeba znać poprzednie.
Wszystkie są dobre, co jest rzadkością w kinie.

ocenił(a) film na 8
_Michal

Dwójka lepsza od jedynki... no cóż, to twoja opinia Michal. Ja osobiście uważam że jedynce - która od pierwszych do ostatnich minut była arcydziełem - nie dorasta do pięt . Kontynuacja jednak nie jest zła, według mnie zasługuje na 7 ale z sentymentu do tego tytułu dałem 8/10.

Pozdrawiam

ocenił(a) film na 9
WujekAngelo

Wiem, ze obiektywnie rzecz biorac nie mozna porownywac jednej wielkiej produkcji do prostej i tanszej kontynuacji, dlatego to jest subiektywna opinia. Druga część bawiła mnie bardziej, ale nie miała wiele wspólnego z arcydziełem w przeciwieństwie do pierwszej.

_Michal

mi osobiście druga część się podoba bardziej...ale uwielbiam również pierwszą:)

ocenił(a) film na 8
_Michal

Mnie o wiele bardziej do gustu przypadła "jedynka". Tutaj brakuje mi czarnego charakteru. Moja całkiem prywatna opinia jest taka, że Zira nie dorasta Skazie do pięt. Animacja, muzyka w "dwójce" to nadal tzw. "full pro", dlatego za całokształt dostaje 8/10. Dla porównania "jedynka" 10/10 + znak jakości.

_Michal

Nie mogę się zgodzić ze stwierdzeniem, że fabuła 2. części jest lepsza. Zdecydowanie pierwsza część jeśli chodzi o fabułę i przesłanie miażdży Czas Simby. Poza tym nie wiem dlaczego Simba został pokazany jako niedoskonała kopia ojca - jako zawzięty i skrajnie niesprawiedliwy tyran, nie to co Mufasa - zdecydowany, sprawiedliwy i mądry.

ocenił(a) film na 10
sebik_mazur

A ja zgadzam się z założycielem tematu w stu procentach.Uważam,że w II części jest znacznie ładniejsza muzyka,dubbing,a teksty Timona i Pumby zwalają z nóg;D.

sebik_mazur

Mnie bardzo podobały się obie części (choć ze wskazaniem na drugą). Bardziej podobała mi się muzyka i uważam, że druga część więcej uczy. Jedynka koncentruje się na miłości i walce ze złem, w dwójce zdecydowanie większy nacisk jest na tolerancję.

Nie zgadzam się kompletnie ze stwierdzeniem, że Simbę przedstawia się tu jako tyrana. Owszem, miał uprzedzenia do Kovu, ale patrząc na to z jego perspektywy, nie dziwi mnie to (w końcu był adoptowanym synem Skazy, miał być jego następcą, a po wygnaniu z Lwiej Doliny, był wychowywany przez Zirę w nienawiści do Simby i jego stada, a ponadto Mufasa zginął na oczach Simby m. in. dlatego, że nie był dość surowy dla/ostrożny wobec Skazy). Choć Simbie spodobało mu sie to, że Kovu chce przystąpić do jego stada, był posłuszny pawu swego ojca i dał Kovu szansę. Nie żywił też do niego nienawiści, a obawiał się go, co widać np. w scenie koszmaru Simby. Pech chciał, że gdy zaczął mu ufać Zira ich zaatakowała. A że Simba ledwo uszedł z życiem, był wściekły, tym bardziej, że Zira na początku dała do zrozumienia, że to Kovu wciągnął go w pułapkę. Na jego miejscu większość osób nie chciałaby wysłuchiwać osoby, którą uważałaby za zdrajcę. A najważniejsze według mnie było to, że później Simba posłuchał Kiary i zrozumiał swój błąd. A to przecież świadczy o tym, że był mądrym władcą.

Poza tym, to on nauczył córkę tego, że są jednością. Mądrość Kiary nie wzięła się z powietrza. Simba w tym filmie, w przeciwieństwie do Mufasy(z całym szacunkiem i moją sympatią do tej postaci) nie jest wyidealizowany.

Choć wracając z postaci do filmów, trzeba przyznać, że jedynka była bardziej wzruszająca niż dwójka.

_Michal

W jednym to na pewno masz rację. Wielu się z tobą nie zgodzi.

ocenił(a) film na 9
Rago202

Wiem i to mnie bardzo cieszy, szczegolnie ze czesc sie zgadza, wiec nie jestem sam.

ocenił(a) film na 10
_Michal

Ja też uważam że drugą cześć jest lepsza.

ocenił(a) film na 8
R_a_d_z_i_o

2 część był lepsza