Film

The Lion King II: Simba's Pride

1998 1 godz. 18 min.
7,5 96 853
oceny społeczności
7,5 10 1 96853
4 775
chce zobaczyć
{"rate":5.25,"count":4}
Córka Simby - Kiara poznaje lwa pochodzącego z wrogiej krainy.

Kiara, córka króla Simby, wymyka się swoim opiekunom i spotyka lwa wyrzutka ze złej ziemi o imieniu Kovu. Niestety ich zabawa szybko się kończy, bo rodzice zaniepokojeni długą nieobecnością dzieci znajdują je w "nieodpowiednim towarzystwie" dla każdego z nich. Przy okazji Zira - matka Kovu - przedstawia Simbie swojego syna jako przyszłegoKiara, córka króla Simby, wymyka się swoim opiekunom i spotyka lwa wyrzutka ze złej ziemi o imieniu Kovu. Niestety ich zabawa szybko się kończy, bo rodzice zaniepokojeni długą nieobecnością dzieci znajdują je w "nieodpowiednim towarzystwie" dla każdego z nich. Przy okazji Zira - matka Kovu - przedstawia Simbie swojego syna jako przyszłego władcę Lwiej Ziemi. Mijają miesiące. Kiara wyrusza na swoje pierwsze polowanie i przy okazji wpada w zasadzkę. Z płonącej sawanny wydostaje ją Kovu. Prosi Simbę o przyjęcie do stada. Król nie wie jednak, że ten ma polecenie zabicia go.

studio
DisneyToon Studios / Walt Disney Animation Australia / Walt Disney Pictures
inne tytuły
Król Lew 2: Czas Simby (tytuł telewizyjny) Polska
The Lion King 2: Simba's Pride Miedzynarodowe Australia Wielka Brytania (alternatywna pisownia) USA
Simba's Pride (tytuł roboczy) USA
Więcej...
W punkcie kulminacyjnym filmu Zira miała początkowo popełnić samobójstwo. Zmieniono to dopiero pod koniec produkcji.
Vitani (córka Ziry) na początku nazywała się Shetani, co znaczy "diabeł" w języku Kiswahili. Disney zdecydował, że byłoby to niestosowne. Imię zmieniono więc na Vitani, które nic nie znaczy. W oryginalnej wersji filmu słychać czasami, że postacie nazywają siostrę Kovu "Shetani".
Tak jak pierwsza część opiera się na motywach z "Hamleta", tak druga również zawiera kilka elementów z innego słynnego dramatu Shakespeare'a - z "Romea i Julii".
Nie macie za grosz wyobraźni...
Astartte ocenił(a) film  na 
Chyba wszyscy pamiętamy, kto wypowiedział słowa zawarte w tytule mojej recenzji. Należą do jednego z największych "złych" w historii bajek Disneya - Skazy. Odnosiły się ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 45%
My i oni to jedno
valkiria ocenił(a) film  na 
"Król Lew" to standard, wręcz zajmuje pierwsze miejsce wśród bajek Walta Disneya. Jest jedną z najbardziej wzruszających, opowiadających historię o miłości, przebaczeniu, ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 23%
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • Wbrew pozorom historia bardziej tragiczna niż w pierwszej części

  Oldfag ocenił(a) film na

  Uwaga Spoiler! Ten temat może zawierać treści zdradzające fabułę.

 • Moja ulubiona piosenka z tego filmu to....

  Goku

  ...Jeden Głos!!!Mam ten film od 1999 na kompie i kiedyś najbardziej lubiłem "On nie jest już jednym z nas"

 • Nie żałuję, że zobaczyłem

  Pablo333 ocenił(a) film na

  Dopiero po latach obejrzałem drugą część i warto było. Trudno jest zrobić lepsze kolejne części od pierwszej, która porwała praktycznie cały świat, więc nie porównując, uważam ten za bardzo dobry film. Jak zwykle humor, dramat i przygoda. Wspaniałe przesłanie pod koniec.

 • Spoiler

  użytkownik usunięty ocenił(a) film na

  Kto z was płakał przy piosence ,,Jeden z nas" ?

 • Oupendi :D

  Gepardzia_Natalia ocenił(a) film na 10 

  Najpierw oglądałam tę część, znam normalnie wszystkie piosenki i teksty... nie no, może nie teksty xd na pamięć :D Później dopiero obejrzałam jedynkę <3 No a potem trójkę :P

Twórz z nami drugą największą bazę filmową na świecie! To proste! Wystarczy, że skorzystasz z plusika przy sekcji, do której chcesz dodać treść lub klikniesz w przycisk „Lista elementów do edycji”.