PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6880}

Król Lew II: Czas Simby

The Lion King II: Simba's Pride
7,5 101 985
ocen
7,5 10 1 101985
5,6 14
ocen krytyków
Król Lew II: Czas Simby
powrót do forum filmu Król Lew II: Czas Simby

Zawsze się zastanawiałam dlaczego w podtytule pisało ,,Czas Simby'' przecież w połowie filmu,mamy tu o przygodach Kiary,o tym jak poznaje prawdę o wojnie pomiędzy Jej własną rodziną......No i jakby to powiedzieć nie rozumiem czemu tak twórcy postanowili,ale tak spojrzeć na Simbę,to może po prostu chodzi też o to jak wiele czasu spędzał kiedyś ze swoim synem Kopą,ale jak większość wie Zira,Go zabiła i dlatego Simba wygnał Zirę z Lwiej Ziemi i może dlatego Simba dał sobie czas na przemyślenie o przyjęciu do stada Kovu i całej reszty...

ocenił(a) film na 7
Patrycja_Waszczuk

Kwestia tłumaczenie. W oryginalne "Simba's Pride" czyli "Stado Simby". Pasuje znacznie lepiej, prawda? :)

ocenił(a) film na 9
Nit01

Heh,zapomniałam o oryginalnym tytule,tylko skupiłam się bardziej na Polskim X3

użytkownik usunięty
Patrycja_Waszczuk

,,Ale te zwierzęta to hipokryci, najpierw osądzają Kovu, a później znów go witają." Co na to odpowiecie ?

ocenił(a) film na 9

Tak już bywa,nie było by inaczej filmu =/

użytkownik usunięty
Nit01

Tytuł można też przetłumaczyć jako "Duma Simby", bo słowo pride w j.ang. oznacza również dumę. Więc idąc tym tropem tytuł odnosi się jednak do Kiary, która jest jego wielką dumą. :)

ocenił(a) film na 7
GPS_Grzegorz

To również jest poprawne tłumaczenie (choć jakby powiedziała nauczycielka od angielskiego - "jest poprawnie, ale mogło być jeszcze poprawniej!). Pokazuje to jak dobry jest anglojęzyczny tytuł. :)

ocenił(a) film na 9
GPS_Grzegorz

Mnie tego typu tłumaczenie kojarzy się z paradami - bądź koni arabskich (pride of Poland), bądź różowych (gay pride). Chyba jednak wolę ten 'czas'.

ocenił(a) film na 9
TangoAndWaltz

Dlaczego nie Kiary? Bo w 1. Sarabi też nie jest uwzględniona razem z Mufasą... ustrój patrialchalny.

Patrycja_Waszczuk

Tu chodzi o czas panowania

ocenił(a) film na 10
Patrycja_Waszczuk

Zdecydowanie tytuł mówi o córce SImby, a więc "Duma Simby" byłaby odpowiednia :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones