Królestwo (2015)

Les saisons

W pełnym tajemnic lesie rozgrywa się niesamowita opowieść o przyrodzie, tej najdzikszej i nietkniętej jeszcze ludzką ręką.

Królestwo (2015): zwiastun nr 2 (polski) ...

zdjęcia

(33)

Twórcom udaje się uchwycić sporo zabawnych i nieoczekiwanych sytuacji, jakby wyreżyserowanych specjalnie na ich życzenie. Kamera jest w dodatku bardzo blisko "aktorów", czasem nawet kilka centymetrów za nogami galopujących koni bądź w samym centrum pędzącej watahy wilków. Brak spójnej opowieści i powtarzalność sekwencji sprawiają jednak, że nawet te piękne obrazy zaczynają w końcu nudzić.  czytaj dalej

zdaniem społeczności pomocna w: 24%
pokaż:
 
Krystyna Czubówna Krystyna Czubównajako: Krystyna Czubówna (narrator)

ocena aktorów w filmie

9,1 66 głosów

Królestwo zamyka słynny dokumentalno-przyrodniczy cykl Mikrokosmos (1996), Makrokosmos (2001) i Oceany (2009). Tym razem twórcy skoncentrowali się na zwierzętach lądowych, zabierając widza w cudowną podróż przez tysiące lat, aby oczami zwierząt na nowo odkryć dobrze nam znane europejskie terytoria i opowiedzieć historię natury, naszego kontynentu i człowieka od epoki lodowcowej do czasów współczesnych. Zapierające dech w piersiach ujęcia zwierząt, fenomenalne obrazy przyrody i wyjątkowa rola Puszczy Białowieskiej, jedynego miejsca na świecie, które najlepiej oddaje charakter lasu w postaci, w jakiej istniał tysiące lat temu, jeszcze nietkniętego działalnością człowieka.

recenzje użytkowników

Na razie nikt nie dodał recenzji tego filmu. Możesz być pierwszy! Dodaj swoją recenzję.

pozostałe informacje o filmie
Królestwo

muzyka:
zdjęcia:
(więcej...)
 
oceń twórców
boxoffice:
  • $150 092 w USA
  • $11 275 008 poza USA
dystrybucja:
M2 Films
studio:
  • France 2 Cinéma
  • Galatée Films
  • Pandora Filmproduktion
(więcej...)
inne tytuły:
Unsere Wildnis
  • Niemcy

(więcej...)
  • Zdjęcia do filmu zrealizowano w Villars-les-Dombes, Saint-André-de-Corcy, Civrieux, Mionnay, Bramans, Termignon, Talloires, La Chaussée Tirancourt, Chantilly, Crotenay, Chambord, Montpezat, Laruns, Sourdeval, Cléville (Francja), Białowieży, Osowiec-Twierdzy (Polska), regionie Laponia (Norwegia), Holandii, Rumunii i na Węgrzech. 
zobacz wszystkie tematy na forum

twórcy strony zobacz więcej

Cieszymy się, że Ty też masz łeb pełen filmów i chcesz podzielić się swoją wiedzą z innymi.
Niniejsza strona została utworzona dzięki takim jak Ty! Najwięcej treści dodali:

Dowiedz się więcej o