Polecamy najlepsze dokumenty przyrodnicze dostępne w sieci

Filmweb
https://www.filmweb.pl/news/Polecamy+najlepsze+dokumenty+przyrodnicze+dost%C4%99pne+w+sieci-137111
Po serii odjechanych propozycji do oglądania w czasie kwarantanny, mało znanych horrorach, najlepszych dokumentach o wstrząsających zbrodniach (a także komediach, serialach s-f czy filmach dla całej rodziny) mamy dziś dla Was listę bardzo kojących tytułów. Przed Wami nasze ulubione filmy i programy przyrodnicze. Ich piękno i poziom realizacji są tak zachwycające, że zapomnicie o wszystkim, co dookoła. Warto wybrać się na taką wycieczkę. A wszystko to bez wychodzenia z domu. How cool is that?

***


"Królestwo" (Ipla)Film twórców bardzo udanych "Makrokosmosu" i "Oceanów" opowiadają historię mieszkańców lasu na przestrzeni wieków. Na ekranie pojawiają się m.in. wilki, sarny, lisy, niedźwiedzie i dzikie konie. Całość przypomina teledysk dający możliwość podpatrzenia różnych stworzeń w ich codziennych sytuacjach, często zabawnych, jakby reżyserowanych specjalnie na życzenie twórców. Nie możecie wyjść do lasu? Las przyjdzie do Was.

Dla kogo? Dla każdego, kto ma ochotę na spacer po lesie. 

***

"Nasza planeta" (Netflix)Na każdą kolejną serię dokumentalną z Davidem Attenboroughem w roli narratora (w polskiej wersji językowej usłyszymy Krystynę Czubównę) czekamy na równi z najpopularniejszymi kinowymi blockbusterami. Za każdym razem, kiedy wydaje się, że twórcy przeszli już samych siebie i nie ma szans, by zaproponowali coś nowego, oglądając ich kolejną produkcję, zbieramy szczęki z podłogi. Dzięki najnowocześniejszym sprzętom udaje im się nagrać wiele scen z życia zwierząt, które jako ludzkość możemy zobaczyć na własne oczy po raz pierwszy. Seria pozostawi Was też w wieloma mądrymi refleksjami. Dobre to. 

Dla kogo? Dla każdego wrażliwego na piękno natury. 

***

"Pingwiny" (HBO GO)Wielu upiera się, że nie ma zabawniejszych stworzeń niż pingwiny. W wodzie – dystyngowani pływacy, na lądzie – mało skoordynowane fajtłapy. Nie da się im jednak odmówić zachwycającego piękna – no może pomijając uroczo pokraczne, obrośnięte furą puchu maleństwa. Z dokumentu twórcy m.in. "Planety Ziemi" (jedna z serii dokumentalnych BBC One) dowiecie się też wielu ciekawych rzeczy o tych zachwycających stworzeniach – wszystko to śledząc jednego bohatera, pingwina Steve'a, który musi zbudować gniazdo i znaleźć partnerkę. Gwarantujemy emocje niczym przy oglądaniu kina akcji.  

Dla kogo? Dla każdego, bo kto nie lubi pingwinów?

***

"Mission Blue" (Netflix)Bohaterką dokumentu Fishera Stevensa i Roberta Nixona jest legendarna oceanografka Sylvia Earle. Jej pasja i pogoda ducha z łatwością zarażą Was poczuciem misji ratowania oceanów przed współczesnymi zagrożeniami, które sprawiają, że bogactwo podwodnego świata znika na naszych oczach. Wspaniała i pouczająca przygoda. 

Dla kogo? Dla każdego, komu losy naszego świata nie są obojętne i lubi czasem popluskać się w morzu.  

***

"Ziemia nocą" (Netflix)Tego jeszcze nie widzieliście! Najnowsza technologia w końcu umożliwiła sprawdzenie, co porabiają zwierzęta, kiedy nikt ich nie widzi. "Ziemia nocą" okazuje się zupełnie nowym, dotąd nieznanym rozdziałem z życia fauny. Cieszy nas ogromnie, że twórcy postanowili nie spać, żebyśmy my mogli spać spokojnie i oglądać tak zachwycające sceny. 

Dla kogo? Dla wszystkich ciekawskich, dokąd tupta nocą jeż.