La putain du roi

2 godz. 12 min.
7,0 976
ocen
7,0 10 976
859
chce zobaczyć
{"type":"film","id":110584,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/La+putain+du+roi-1990-110584/tv","text":"W TV"}]}

Historia oparta na faktach. Jeanne De Luynes ma 17 lat, kiedy zostaje przeznaczona na żonę młodego księcia, szambelana królewskiego Alessandra de Verua. Małżonkowie są bardzo szczęśliwi, jednak do momentu przedstawienia Jeanne królowi Piemontu, Vittorio Amadeo. Jeanne urzeka władcę swoim charakterem i niesamowitą urodą. Król robi wszystko, aby ją zdobyć. W swoje działania włącza księży, nawet własną żonę. Jeanne zaczyna odczuwać także presję teściowej. Kiedy okazuje się, że nie ma wsparcia nawet w osobie męża, ulega królowi.

Koniec XVII wieku, dwór królewski w Turynie. Księżniczka Jeanne de Luynes wychodzi za mąż za Aleksandra di Verua. Zakochani małżonkowie nie kryją się ze swym szczęściem, wzbudzając zazdrość całego dworu. Po ślubie piękna szambelanowa zostaje przedstawiona królowi. Wiktor Amadeusz zakochuje się w niej od pierwszego wejrzenia. By zdobyć serce nieprzystępnej kobiety, wysyła szambelana z tajną misją do Madrytu. Jeanne, pomimo rozłąki, pozostaje wierna mężowi. Wkrótce cały dwór zmęczony szaleństwami zakochanego króla namawia ją do uległości.

Beta
opis użytkownika

Jak wielka, mobilizująca i ... obezwładniająca może być bezgraniczna miłość? Do jakiego poświęcenia, jakich czynów i ... jakiej zbrodni może popchnąć fatalne zauroczenie zżerając duszę i umysł człowieka, ktory został nim porażony?
Odpowiedzi na te pytania poszukamy wraz z bohaterami filmu w zakamarkach królewskiej alkowy, w zgiełku bitewnych pól, pośród szczęku stali w pojedynkach na śmierć i życie. W imię miłości. Interesujący dramat w historycznej oprawie.
[opis dystrybutora]

DrunkenMaster
opis użytkownika