1 godz. 19 min.
6,2 205
ocen
6,2 10 205
276
chce zobaczyć
{"type":"film","id":6884,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/Kr%C3%B3lowa+pszcz%C3%B3%C5%82-1977-6884/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Królowa pszczół
 • Mariusz005 ocenił(a) ten film na: 10

  Film fajny i dobrze się ogląda. Mieszkam niedaleko Fromborka i muszę przyznać że film dobrze oddaje klimat tego miasta.

 • Lejzorek ocenił(a) ten film na: 7

  Mariusz005 Naprawdę we Fromborku wciąż jest taki uroczy, sielski klimat?
  To ja się tam przeprowadzam ;)

 • Mariusz005 ocenił(a) ten film na: 10

  Lejzorek Zgadza się, wciąż jest tam taki sam uroczy i swojski klimat jaki widać w filmie. Pomimo że film "Królowa pszczół" został nakręcony w 1977 roku, to około 90% ujęć Fromborka jakie widać w filmie wciąż wygląda tak samo. Tak samo wygląda główna ulica w centrum miasta, tak samo wygląda port, tak samo wygląda wzgórze katedralne Mikołaja Kopernika. Jedynie stacja benzynowa z CPNu zamieniła się w stację Orlen. Ale i tak na stacji zachowało się wiele szczegółów z tej stacji benzynowej którą znamy z filmu Królowa pszczół. Zresztą uważam że wszystkie te małe miejscowości położone nad Zalewem Wiślanym tak jak Frombork,. mają swój urok i sielski spokój.

 • Mariusz005 Zgadzam się. Klimat po sezonie letnim wciąż ten sam. Zwłaszcza wrzesień przypomina mi tamte czasy.
  Miałem przyjemność chodzić w tym czasie do szkoły. Pamiętam tych chłopaków byli w mojej klasie na paru lekcjach.
  Często wracam do tego filmu. Może dla kogoś nudny, ja go oglądam z przyjemnością. Przypomina mi młode lata :)

 • stmaj Film dosyć ciekawy. Intrygowała mnie ta Mariola, oraz Wojtek. Rodzice oglądjąc go ze mną pamiętają kawiarnię, tą wystawę. Tata nawet trampoliny i wieżyczke na molu. Stacja dziś nie istnieje, molo niszczeje( brak latarni, barierek, i innych rzeczy). Kawiarni już nie ma, tak jak wystawy. Do portu nie ma bramki, pociągi już nie jeżdżą. Miło zopbaczyć swoje miasto piękniejsze i z czasów dzoeciństwa rodiców. Mówią, że kiedyś jak filmie pisało się na samochodach BRUDAS. co o były za czasy. Pierwszy raz ogłądłam film z na pewno do niego wrócę. Po mimi wszystko kocham Frombork. I miło zobacyć dawne miasto na filmie. Szkoda mi Mariolki. Tomek miał racje. Była królową pszczół. Ale jej śmierć była nie potrzzebna.

 • użytkownik usunięty

  Sherii a ostrzeżenie o spojlerze przed napisaniem, tekstu?!Przecież sporo ludzi czyta posty PRZED oglądnięciem filmu.

 • A można tak? Nie znam się na tym. Przepraszam. Pochodzę z Fromborka, a tak niedawno oglądałam to po raz pierwszy. Ale dla mojego taty te miejsca są znajome. Był dzieckiem, gdy kręcili ten film Pamięta te miejsca takie jak z tego filmu. Dzięki temu mogę lepiej skojarzyć miejsca. Mam nadzieję, że Frombork wróci do swojej świetności.

 • użytkownik usunięty

  Sherii :) Chodzi o to, ze jeśli napiszesz coś ważnego o treści a w szczególności zdradzisz zakończenie, to w tytule wiadomości powinieneś napisać, że tekst Twój zawiera spojler, aby osoba, która nie oglądała filmu została ostrzeżona. Frombork w filmie śliczny. Ja pochodzę z Torunia a we Fromborku nigdy nie byłem, lale zamierzam się tam wybrać. Co do filmu, to taki sobie. Z filmów Nasfetera polecam....większość :) ale szczególnie "Motyle" i "Nie będę cię kochać". Pozdrawiam.

 • Jeśli potrzebujesz informacji o Fromborku, lub chcesz coś wiedzieć to pytaj. Chętnie podzielę się swoją wiedzą. Kocham swoje miasteczko