PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=723444}

Krąg

Cirkeln
5,7 273
oceny
5,7 10 1 273
Krąg
powrót do forum filmu Krąg

Nie bede tutaj spoilerowal, porownywal bardzo do ksiazki, to przyjdzie potem.


Film byl dobry, bardzo.
Bardzo podobal mi sie poczatek, przeciagu paru minut po intrze poznajemy cechy bohaterek poza Ida i Linnea, jest to moim zdaniem male puszczenie oczka do ksiazki gdzie watki opisane sa z punktu widzenia Wybranych, poza wlasnie Linnea i Ida.
Zaraz potem przechodzimy to histori, ktora jest bardzo dobrze prowadzona.
Postacie uwielbiam, bardzo dobrze napisane i zagrane.
Moja ulubiona postacia z ksiazki jest Minoo, z Linnea zaraz po niej, tutaj spada na trzecie miejsce, nie dlatego ze jest splycona, zle zagrana, lub cos z nia nie tak, otoz bardzo podoba mi sie filmowa wersja Linnei oraz przede wszystkim Idy.
Ida narzeka, marudzi, i robi to w bardzo smieszny sposob.

Nie podobalo mi sie za to calkowite usuniecie dwoch postaci z filmu.
Nie podoba mi sie rowniez muzyka, nie ogolna, ale czasami jest za glosna.


Ogolnie to ekranizacja na wysokim poziomie, to juz 3 film ze Szwecji ktory bardzo mi sie podobal (Pozwol mi Wejsc i Trylogia Millennium to poprzednicy).

Film jest mroczny, chlodny, ale nie jest bardzo krwawy czy brutalny, ma klimat, klimat skandynawskiego filmu i polecam go tym co czytali ksiazke i tym ktorzy jej nie czytali, tak sa zmiany, ale nie powinno byc problemu w zrozumieniu watkow, polecam jednak siegnac po trylogie "Engelsfors" z pierwsza ksiazka "Krag", druga "Ogien" oraz trzecia, "Klucz", warto przeczytac, zwlaszcza ze kontynuacji nie widac, mam nadzieje ze bedzie, bo zasluguje na nie bardziej niz Zmierzch, czy 50 twarzy Greya.

Goraco Polecam!
Moja ocena 8.5/10

FenrirLokeson

Przepraszam ale czy wiesz gdzie można to obejrzeć bardzo mi na tym zależy. Jeszcze widząc tak pozytywną opinię, Mam jeszcze większą ochotę go obejrzeć

ocenił(a) film na 9
jowar

Niestety ci nie pomoge, film widzialem w szwecji, wiec, coz tyle powiem, ale powinien wyjsc w polsce, a jak nie to pozostaje czekac na dvd i torrenta

użytkownik usunięty
FenrirLokeson

Mógłbyś powiedzieć, które dwie postacie zostały usunięte? I oglądając zwiastun miałam wrażenie, że bohaterowie byli wręcz przerysowani. Nie ma takiego wrażenia podczas oglądania filmu?

też chciałbym wiedzieć trylogia bardzo dobra jedna z najlepszych jaką czytałem

Epickenobi

i mam nadzieję na dobrą kontynuację.

ocenił(a) film na 7
Epickenobi

Usuneli Nicolausa mozna powiedzieć ich mentora przez wszystkie 3 części. Ciekawa jestem jak zakończą pozostałe dwa tomy jeżeli dojdzie do ekranizacji. (Mam taka nadzieje :) )Oraz Mone- medium do której mama Vanessy uczęszczała.


Wiadomo coś o dalszej ekranizacji? Przymierzają sie do kontynuacji filmu ?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones