Odtwórz Zwiastun nr 1

Zobacz Kraina Jane Austen zwiastun

Film

Austenland

2013 1 godz. 37 min.
6,1 10 206
ocen
6,1 10 1 10206
2 520
chce zobaczyć
{"id":"628207","linkUrl":"/film/Kraina+Jane+Austen-2013-628207","alt":"Kraina Jane Austen","imgUrl":"https://fwcdn.pl/fpo/82/07/628207/7555974.2.jpg"}
Mająca obsesję na punkcie "Dumy i uprzedzenia" Amerykanka wybiera się do parku poświęconego Jane Austen w poszukiwaniu idealnego mężczyzny.
#ZOSTAŃWDOMU
Sprawdź filmy, seriale i gry, które warto nadrobić
Kraina Jane Austen
Zwiastun nr 1 2:04
Kraina Jane Austen - Zwiastun Nr 1 To opowieść o kobiecie zakochanej w panu Darcym z powieści Jane Austen "Duma i uprzedzenie". Z powodu swoich nierealnych wymagań, bohaterka nie może zaznać szczęścia w miłości, choć wciąż rozpaczliwie go poszukuje.

Uwielbienie Jane Hayes (Keri Russell) dla wszystkiego, co jest związane z Jane Austen bardzo utrudnia jej miłosne życie. Chcąc zostać bohaterką własnej historii, Jane wydaje oszczędności swojego życia na podróż do Austenland, ekscentrycznego kurortu, gdzie goście zanurzają się w świecie z czasów regencji. "Uzbrojona" w czepek, gorset iUwielbienie Jane Hayes (Keri Russell) dla wszystkiego, co jest związane z Jane Austen bardzo utrudnia jej miłosne życie. Chcąc zostać bohaterką własnej historii, Jane wydaje oszczędności swojego życia na podróż do Austenland, ekscentrycznego kurortu, gdzie goście zanurzają się w świecie z czasów regencji. "Uzbrojona" w czepek, gorset i tamborek, Jane usiłuje uniknąć staropanieństwa... Wszystko się zmienia, gdy kończy się fantazja, a zaczyna prawdziwe życie... a może nawet miłość.

boxoffice
$2 313 509 na świecie
$2 159 041 w USA
$154 468 poza USA
na podstawie
studio
Fickle Fish Films / Moxie Pictures
tytuł oryg.
Austenland
inne tytuły
Kraina Jane Austen (tytuł telewizyjny) Polska
Więcej...
Zdjęcia do filmu kręcono w West Wycombe (Anglia, Wielka Brytania).
Podczas sceny na lotnisku Henry Nobley obraził Martina mówiąc, że jest tak słabym aktorem, że nie potrafił zdobyć roli w pierwszej części Hobbita. W rzeczywistości Bret McKenzie (filmowy Martin) otrzymał rolę jednego z elfów w dwóch częściach Władcy Pierścieni oraz pierwszej części Hobbita.
Weźmy "Dumę i uprzedzenie" i przepuśćmy przez naoliwione tłoki popkultury, komercji, konsumpcjonizmu i współczesności. Co otrzymamy? "Austenland", ekranizację powieści o ... więcej
zdaniem społeczności pomocna w: 98%
Od najlepszych
 • Od najnowszych
 • Od najlepszych
 • ubawiłam się aż miło 8/10

  dziubeq ocenił(a) film na 8

  Film miły, łatwy i przyjemny... ciekawe zakończenie dodaje pikanterii ;) dla miłośników Jane Austen jak znalazł na leniwy, długi wieczór.

  18
  • 7/10 film mile zaskakuje

   konrad_84 ocenił(a) film na 7

   Dobry poziom, niezła obsada, przyzwoita gra aktorska, .... i zaskakująca końcówka. Długo zwlekałem z obejrzeniem tego filmu, ale znowu puścili go na HBO i tym razem postanowiłem go zobaczyć. Warto było.

  • rewelacyjna komedia romantyczna

   8
   • Kraina Jane Austen?!

    TeamJosef ocenił(a) film na 9

    Nie można było zostawić oryginalnego tytułu? o.0 Na filmwebie jest o wiele więcej innych tytułów, które wymagają przetłumaczenia...

   • Film dla fanów "Dumy i uprzedzenia"...

    paulina_kiepas

    Mi film się bardzo podobał, nie jest wymagający, prosta komedia romantyczna. Dodatkową atrakcją było szukanie podobnych elementów między Austenland a Dumą i uprzedzeniem.