James Callis 

7,3
2 101 ocen gry aktorskiej
James Callis
James Callis dorastał w Londynie gdzie uczęszczał do Harrow School w North West London. w 1990 roku zaczął studiowac literature angielską na Uniwersytecie Yorku. Po dyplomie w 1993 roku, James dostał sie do London Academy of Music & Dramatic Arts, którą ukończył w 1996 roku. Od tego czasu zaczął pojawiac się w róznych produkcjach z West Endu oraz serialach telewizyjnych, a także w radio. Za swój debiut na West Endzie w "Old Wicked Songs", gdzie partnerował m.in. Bobowi Hoskinsowi, otrzymał nawet nagrodę Jack Tinker Award dla najbardziej obiecujacego debiutanta. James, który wierzy, że "trzeba spróbowac wszystkiego", zangażował się równiez w projekty po drugiej stronie kamery, jako scenarzysta i reżyser. jęgo reżyserskim debiutem był film "Beginner's Luck". W 2000 roku zakończył zdięcia do swojej pierwszej kinowej roli w "Dzienniku Bridget Jones".
James ma dwie siostry. Mieszka w Londynie ze swoja żoną Neha i ich małym synem Joshem, urodzonym w 2003 roku. Oprócz aktorstwa, reżyserii i pisania, gra także na pianinie i gitarze na profesjonalnym poziomie.
więcej

Dane personalne:

wiek:

data urodzenia: 4 czerwca 1971

miejsce urodzenia: Londyn, Anglia, Wielka Brytania

wzrost: 170 cm

Saturn
Zdobył Saturn, 1 nominacja
Sprawdź wszystkie nagrody
żona Neha (od 30.12.1998), 3 dzieci: 2 synów: Joshua Amaan (ur. 2003) i Sacha (ur. 2005) oraz córka Anika Jahan (ur. 2009)
W 1993 roku ukończył studia licencjackie w zakresie literatury angielskiej na University of York w Heslington (Anglia, Wielka Brytania), a następnie w 1996 roku London Academy of Music and Dramatic Art w Londynie (Anglia, Wielka Brytania).
Ma polskie pochodzenie.
Od najlepszych
  • Od najnowszych
  • Od najlepszych

Niesamowicie zagrał dr Gaiusa Balatara... tego się nie da ubrać w słowa, postać którą w jednym momencie kochasz, w drugim zaś nienawidzisz.

Całkowicie rozbraja w roli Emila. Cwaniak jakich mało ;)

Gra tam Gabriela McDowa i bardzo dobrze mu to idzie- on jest chyba stworzony do ról takich świrów :] .

Moim zdaniem nadawałby się na 13 Doctora - jest Anglikiem, umie grać inteligentych i uroczych szaleńców, no i spodobałby się damskiej publiczności :p

Ciekawe, że nie ma tej roli w jego historii tutaj.
Przez cały serial grał jedną z głównych ról - głównego oficera medycznego - dr Juliana Bashira.

Panowie moderatorzy to koniecznie poprawić trzeba ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones