PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=651932}

Kraina lodu

Frozen
7,5 266 876
ocen
7,5 10 1 266876
6,9 25
ocen krytyków
Kraina lodu
powrót do forum filmu Kraina lodu

Jak w tytule jak Elsa zamrażała wszystko to jak wchodziła do wanny i brała kąpiel

ocenił(a) film na 10
ZwOdEk

Ej, nie czepiaj się.

Jej dłonie miały magiczną moc, w dodatku była w stanie to częściowo kontrolować. Myślę, że czynność taka jak kąpiel nie wywoływała nadmiaru emocji ;)


ocenił(a) film na 10
foxbond

A ja się zastanawiam po tym jak już zbudowała swój lodowy pałac to czy coś jadła?
No bo z piciem to raczej problemu nie było w końcu lód się topi i można napić się wody.

ocenił(a) film na 10
foxbond

Oto proszę "nieco naukowa" odpowiedź:

Może Elsa kąpała się w dość słonej wodzie?
Zakładając maksymalne możliwe zasolenie (ok.21%) punkt zamarzania wynosi ok. -20st. C, praktycznie wynosi on ok. -8st. C

ocenił(a) film na 10
foxbond

Tylko nie wiemy jaką miała moc zamarzania.
Możliwe że pod wpływem gniewu mogła zamrozić substancję mającą większą temperaturę zamarzania niż 0

ocenił(a) film na 7
foxbond

Przypuszczam, że kąpanie w słonej wodzie mogło by się jednak skończyć swędzeniem całego ciała :/

ocenił(a) film na 10
Tagak

To może inne naukowe rozwiązanie - może kąpała się w alkoholu?

To rozwiązanie ma już więcej minusów. W dzisiejszych czasach nie byłoby z tym problemu, ale kiedyś nie dało się uzyskać tak czystego alkoholu. Czysty spirytus nie pozostawia zapachu, ale średniowieczny bimber - hmmm ;)



Oczywiście są to już luźne gdybania. Zgodnie z moją rozprawką to negatywne emocje sprawiały, że Elsa traciła kontrolę nad mocą. Ciepła kąpiel jest raczej pozytywna.

ocenił(a) film na 10
foxbond

Ciepłą kąpiel słynie z właściwości relaksacyjnych tak więc Elsa raczej podczas brania tejże kąpieli nie stresowała się zbytnio(Zwłaszcza że w tym momencie pewnie była sama)

ocenił(a) film na 10
kuba000078

Wyobraź sobie teraz, że przez przypadek wchodzi ktoś ze służy (jakiś facet), a ona zamraża wodę w wannie (będąc w niej) ;)

ocenił(a) film na 10
foxbond

Ewentualnie cała łazienkę

ocenił(a) film na 10
ZwOdEk

Gdy Elsa biegła po tafli jeziora, a ta natychmiast zamarzła, to była bardzo zestresowana i przestraszona tym co się stało w zamku a potem na dziedzińcu. A jak wiadomo jej moce były kontrolowane w durzej mierze przez emocje. (Gdy była zestresowana to traciła nad nimi panowanie). Jak już powyrzej napisano na codzień nie miała tak traumatycznych przerzyć, więc poniekąt miała nad nimi kontrole i wchodząc do wanny nie zamrarzała wody, która się w niej znajdowała. Ale to tylko moje przupuszczenia:)

ocenił(a) film na 9
karola1110

Zgadzam się. Ten Troll (Bazaltar) powiedział, że największym zagrożeniem dla Elsy jest strach. Kto, oprócz psów, boi się kąpieli? :D

Irma100

Ktoś, kto ma fobię przed wodą ;D
<uwaga, żart poniżej>
Ja powiem, że Elsa... prała się na sucho.

ocenił(a) film na 9
Crazy12

<uwaga, sarkastyczno - ironiczno - mało śmieszna uwaga>

HA HA HI HI HO HO Ależ się uśmiałam!

Jak by powiedziała moja koleżanka
<uwaga, powiedzonko>

Ale suchar


ocenił(a) film na 10
Crazy12

Tia, myła się piaskiem jak naczynia na obozach ;)

ocenił(a) film na 10
foxbond

Ewentualnie nigdy się nie brudziła.(Może była pokryta jakąś folią zabezpieczająca)-tak to tez suchar :)

ocenił(a) film na 10
kuba000078

Skrobała bród skrobaczką. (taka jak w samochodach od szronu) :D

ocenił(a) film na 10
foxbond

Jak odpowiednia warstwa się zebrała to sama odpadała :)

ocenił(a) film na 10
kuba000078

Oj to chyba wtedy tak wyglądała: http://www.deviantart.com/art/Alternate-Elsa-432379105

ocenił(a) film na 10
foxbond

Nie mam nic do czarnych osób aczkolwiek w połączeniu z tym tematem wygląda to komicznie

ZwOdEk

Myła się śniegiem, proste :D A tak na serio to Elsa raczej nie bała się kąpieli na tyle, żeby przestać kontrolować swoją moc. Mogła najwyżej martwić się że woda jest za gorąca ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones