PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=651932}

Kraina lodu

Frozen
7,5 266 725
ocen
7,5 10 1 266725
6,9 25
ocen krytyków
Kraina lodu
powrót do forum filmu Kraina lodu

marne 4

ocenił(a) film na 4

Czy tylko mi się nie podobała ta bajka?

ocenił(a) film na 9
apootampkin

Najprawdopodobniej ... tak.
ps. sprawdź co to bajka, ok ?

ocenił(a) film na 10
apootampkin

Kurde wszystkim się podoba a jednemu trollowi nie.
A ta animacja dostała aż 4 oscary:
1-za rewelacyjny dubbing
2-świetne piosenki
3-w kategorii najlepsza animacja Disneya
4- za krótkometrażówkę Koń by się uśmiał

kevinek

... ale że co?
Primo, "Kraina Lodu" nie mogła jeszcze dostać Oscara, bo rozdanie nagród jest na początku marca.
Secundo, ma dwie nominacje do tej nagrody - za piosenkę i najlepszą animację.
Terito, nawet gdy "Koń by się uśmiał" dostanie statuetkę, nie będzie to nagroda dla "Krainy Lodu" - jedyne co łączy te dwie animacje to studio, w którym powstały i to, że są puszczane razem w knie.
Quatro, nie ma czegoś takiego jak Oscar za dubbing (nie mam pojęcia, o co ci chodziło o.o)
Quinto, to że komuś się nie podobał film, nie musi od razu oznaczać, że jest trollem.
Mam nadzieję, że pomogłam :)

ocenił(a) film na 10
kevinek

Cóż, przez takich ludzi ten film ma tylko 7,9. Dokładnie jest tak samo w przypadku HTTYD

apootampkin

Nie tylko tobie, ale można było to napisać w jakimś innym temacie. Znaczy, mnie się podobało, ale parę skarg już było.
Tylko mam jedno zastrzeżenie - Frozen to nie BAJKA, to FILM ANIMOWANY.

ocenił(a) film na 5
apootampkin

mnie rónież się nie podobało.. przesłanie faktycznie piękne, grafika świetna, natomiast sama fabuła niespójna jakaś..

ocenił(a) film na 10
zawierucha

Proszę, podaj jeden (może dwa) powody. Postaram się rozwiać twe wątpliwości. Jeśli ciężko ci jest przypomnieć konkretne momenty, przeczytaj moje rozmyślenia ;)

Anna - tragiczna postać
http://www.filmweb.pl/film/Kraina+lodu-2013-651932/discussion/Anna+-+tragiczna+p osta%C4%87,2394278

Elsa - a Queen of Kingdom of Isolation
http://www.filmweb.pl/film/Kraina+lodu-2013-651932/discussion/Elsa+-+a+Queen+of+ Kingdom+of+Isolation,2399734

Elsa i jej lód
http://www.filmweb.pl/film/Kraina+lodu-2013-651932/discussion/Kolor+lodu,2398387

Hans - niekoniecznie zły?
http://www.filmweb.pl/film/Kraina+lodu-2013-651932/discussion/Hans+-+niekonieczn ie+z%C5%82y,2399049

Hans smutny, zapomniany, niekochany
http://www.filmweb.pl/film/Kraina+lodu-2013-651932/discussion/Hans+-+smutny%2C+z apomniany%2C+niekochany,2399119

ocenił(a) film na 5
foxbond

ależ ja nie mam żadnych wątpliwości do rozwiania. Nie jestem osobą, która wchodzi w wielogodzinne dyskusje na temat filmów i zagłębia się z rozmyślania innych. Poprostu nie przekonuje mnie fabuła.Widocznie mam inne oczekiwania wobec tego typu filmów.
Oprawa muzyczna jak dla mnie absolutnie bez zarzutu!

ocenił(a) film na 10
zawierucha

"Nie jestem osobą, która wchodzi w wielogodzinne dyskusje"
Ja też nie, to wszystko przez ten film :>

ocenił(a) film na 10
apootampkin

Napisałeś że ci się nie podoba, a mógłbyś konkretniej co ci się w niej nie spodobało??

ocenił(a) film na 4
kuba000078

Napisałam. Dla mnie ta ANIMACJA była po prostu nudna, wszyscy tak chwalili, podobno lepsze od Minionki Rozrabiają, a one były świetne, tymczasem Kraina Lodu mnie bardzo zawiodła, ani razu się nie zaśmiałam i fabuła mnie nie porwała, piosenki też marne.

ocenił(a) film na 10
apootampkin

No wiesz każdy ma swój gust.
Chociaż w zupełności się z tobą nie zgadzam.

ocenił(a) film na 10
apootampkin

Jak się słucha Kwiatkowskiego to wiadomo, że 'piosenki marne'. No ale dobra - kwestia gustu.

Minionki to komedia, wiadomo, że będzie to film weselszy i śmieszniejszy od "Krainy Lodu", która (jak dla mnie) jest dramatem.

Frozen > Despicable Me 1 > Despicable Me 2
Tak naprawdę DM2 to jest dość duże rozczarowanie, animacja nie poszła do przodu, a fabuła nie istnieje.

ocenił(a) film na 4
foxbond

Skąd przekonanie, że słucham Kwiatkowskiego? Jaki prawem wypowiadasz się na mój temat nic o mnie nie wiedząc?

ocenił(a) film na 10
apootampkin

Mych wypowiedzi nie traktuje się dosłownie.

Pod "słuchaniem Kwiatkowskiego" miałem na myśli pokazanie, że obecnie słucha się tylko mainstreamu, popu i dudnienia. Coś jest fajne, bo słucha tego dużo osób, a nie, że coś sobą reprezentuje. Do samego Kwiatkowskiego też nic nie mam, bo nie przesłuchałem nawet jednej piosenki. Nie będę oceniał czegoś, czego nie słyszałem choć wiem, że wiele osób tak robi.

"Kraina Lodu" to musical, coś co w Polsce jest praktycznie nieznane. Każdy wie co to, ale nikt na żadnym nie był, żadnego nie widział. Pomińmy "hity" w stylu High School Musical :>

Piosenki zawarte w tym filmie nie są piosenkami przy których można się bawić. Weź tu porównaj "Happy" i "Let it go". Wiadomo, która pojawi się w mainstreamowym radiu.

Ciekawostka:
USA, Korea, Hiszpania, Japonia i jeszcze kilka azjatyckich krajów - piosenki z "Frozen" w radiu! i to wszystkie, nie tylko "Let it go"!

ocenił(a) film na 4
foxbond

Jak mam nie traktować Twoich wypowiedzi dosłownie? To trochę hipokryzja. Oglądałam kilka musicali, więc wydaje mi się, że dalsza wymiana zdań nic nie da, ponieważ szufladkujesz ludzi.

ocenił(a) film na 10
apootampkin

Może inaczej: "Moje wypowiedzi zawsze mają drugie dno", albo "Moje wypowiedzi zawsze mają ukryte znaczenie"
Wróć, jednak słabo to brzmi.

"ponieważ szufladkujesz ludzi"
Analiza mojej psychiki i sposobu postrzegania świata znajduje się na tym forum w innym temacie, ale tak, to prawda.


Pozdrawiam, nie chciałem cię urazić, ale tak jak niektórzy bronią Tibię krzesłem tak ja będę bronił tego filmu.

ocenił(a) film na 9
apootampkin

Twoje prawo.Mnie się podobała. :P

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones