PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=748031}
5,2 2 506
ocen
5,2 10 1 2506
5,3 22
oceny krytyków
Krew Boga
powrót do forum filmu Krew Boga

Dla mnie murowana Malina roku 2018 !!! To rzadkość, aby na Festiwalu ludzie wychodzili z seansu, raczej dajemy szansę filmom zakwalifikowanym do Konkursu Głównego, a tu taka niespodzianka...in minus, wszystko złe, muzyka, zdjęcia, gra aktorska ( a tak lubię Pieczyńskiego), montaż, może momentami twarze i ruchy "pogan" się bronią, choć te ruchy bardziej przypominają przodków homo sapiens, ale to detal.

wojciechgebert

Ci poganie to bardziej sprzed neolitu niż ze średniowiecza. Wymyślił ich ktoś z ujemną wiedzą historyczną i językoznawczą, jeden wielki absurd.

ocenił(a) film na 8
nemausicae

Język pruski odtworzono dość wiernie https://www.youtube.com/watch?v=pAL9VFYhca8

nemausicae

Dokładnie tak, to miałem na myśli.

wojciechgebert

O rany, właśnie za te" wspaniałe" zdjęcia dzieło to dostało nagrodę w Gdyni, gorze....

wojciechgebert

Skoro twoja opinia na temat zdjęć różniła się tak bardzo od opinii jurorów, to może coś z Twoją opinią jest nie tak? ;)

Tak, wiem, wysnuwam szokującą tezę, że specjaliści z jakiejś branży mogą znać się lepiej niż komentujący laik z sieci :-D

idiomka

Och, aż takim laikiem to ja nie jestem... Poza tym przy zdjęciach liczy się efekt końcowy właśnie dla widza, odbiorcy. Ważna jest spójność z całym filmem i jego przekazem. Dla ludzi z branży, owszem ważna jest technika tworzenia zdjęć, ale powtarzam na koniec jest obraz i albo się broni, albo nie. A co do nagrody...cóż, znamy praktyki grajdołkowe, że trzeba obłaskawiać różne środowiska, pogłaskać różne nazwiska, poklepać po ramieniu różne towarzystwa i tak to sobie leci, tyle, że żal tych którzy naprawdę zasłużyli...

wojciechgebert

Ty to zdaje się należysz do ludzi, którzy sobie wykreowali własną rzeczywistość, jak by takiemu napluć w twarz to by mówił, że deszcz pada

Tak tak, wszędzie spiski, kolesiostwo, jurorzy się nie znają.

Iksde.

wojciechgebert

Powiadasz, że "aż takim laikiem nie jesteś"?
Hmmm, pewnie za oceanem też się pomylili:
http://www.cinema.pl/aktualnosci/artykuly/12034-krew-boga-bartosza-konopki-nagro dzona-przez-joela-schumachera.html

ocenił(a) film na 1
jerryrowinski

Raczej tak, pomylili się, bo na festiwalu filmów grozy oceniali film sklasyfikowany jako historyczny...
A może jednak nie? Może to od początku miał być film z tej samej kategorii co seria Piła ( https://www.filmweb.pl/films/search?q=pi%C5%82a ) ? No to fakt - "dzieło" na całego.

ocenił(a) film na 3
wojciechgebert

Jeśli film jest zły,to czy to oznacza z automatu złe zdjęcia? Bitwa Warszawska też nie miała wysokich ocen,a dla mnie zdjęcia są świetne.

wojciechgebert

Tragedia nagłośnienie. Czemu w 99% polskich filmów nie słychać co gadają, trzeba tylko kręcić głośniej i głośniej. Polscy dźwiękowcy to porażka...

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones