PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=757871}

Krew Saamów

Sameblod
7,2 2 148
ocen
7,2 10 1 2148
7,2 5
ocen krytyków
Krew Saamów
powrót do forum filmu Krew Saamów

Czuję się totalnie zniesmaczona stosunkiem Szwedów do Saamów. Czytałam na ten temat i obecnie mniejszość ta jest nadal w podobnym stopniu dyskryminowana. Tymczasem muzułmańscy uchodźcy mogą liczyć na własne szkoły, meczety, często nawet narzucają Szwedom swoje zasady. Jak naród może się tak zachowywać w stosunku do obcych, jednocześnie poniewierać ludnością która zamieszkiwała ich ziemię od wieków. Brak mi słów.

ocenił(a) film na 8
Angelique_92

Pamiętaj, że to film szwedzki. Skoro się rozliczają i biczują znaczy, że się zmieniają. Mają świadomość. To już inny naród, niż przed wojną. Czy my potrafilibyśmy się w ten sposób samooskarżać? Pewnie nie. Wg nowej ustawy, gdy podważysz wspaniałość Polaków, pójdziesz na 3 lata. Inna sprawa, że jeszcze do końca lat 80. mieli własne organizacje jawnie faszystowskie. Potrafią jednak walczyć z własnymi demonami, czego o nas nie można powiedzieć. Pamiętasz film o przymusowych adopcjach aborygeńskich dzieci? To są symptomy zmian w myśleniu. Inna sprawa, że jako ojciec córki, często miałem ochotę kogoś dotkliwie pobić podczas ogładania :)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones