PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=10034267}

Krew i złoto

Blut & Gold
5,7 3 483
oceny
5,7 10 1 3483
5,0 5
ocen krytyków
Krew i złoto
powrót do forum filmu Krew i złoto

Western po niemiecku :)

użytkownik usunięty

Film jest pastiszem na wojnę. Troche tu westernu, troche Tarantino. Bardzo sprawnie nakręcony a wszystko to z przymrużeniem oka. Fajny film! (i nie ma się co tutaj doszukiwać prawd historycznych ponieważ ten film jest tylko zabawą konwencją). Mocne 7.

Jeżeli chodzi o klimat Tarantino, a zwłaszcza westernu, to radzi sobie nawet lepiej niż Sisu (który ma zadziwiająco zbliżoną fabułę jak na 2 filmy, które wyszły w tym samym czasie), można powiedzieć, że jak Włosi mieli spaghetti westerny, tak Niemcy mają pierwszy bratwurst western (celowo pomijam ekranizacje Karola Maya z lat 60, bo to jednak była straszna chała)

użytkownik usunięty
nietzsche

Westerny z NRD (one byly z at 70) będę bronił gdyż będąc wtedy dziecięciem w kinie położonym na ogródkach działkowych o nazwie Tęcza (z neonem teczowym...co by teraz wzburzyło katotalibow) oglądało się z wypiekami na twrzy :) I dzięki temu książki Karola Maya (obecnie złego niemca etc ) zostały pochłonięte w caloscit i były świetne :) A to że ekranizacje kręcili w Chorwacji to szczegół. :)

Myślałem, ze one były z RFN ;)

ocenił(a) film na 8

Napisałeś właśnie to co chodziło mi po głowie gdy skończyłem oglądać ten film. Dodam do tego fajną muzykę . Kino w stylu Tarantino! 8/10 z mojej strony.

użytkownik usunięty
dyziorro

Tak. Muzyka była swietnie dobrana :)

ocenił(a) film na 6

Całkiem fajny. Oczywiście w kategorii filmów klasy b. Szkoda, że twórcy popełnili parę rażących absurdów, których mogli uniknąć.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones