Kronika wypadków

The Falls

1980 3 godz. 5 min.
7,4 190
ocen
7,4 10 190
475
chce zobaczyć
{"type":"film","id":10343,"links":[{"id":"filmWhereToWatchTv","href":"/film/The+Falls-1980-10343/tv","text":"W TV"}]}
powrót do forum filmu Kronika wypadków
  • buc ocenił(a) ten film na: 5

Film bardzo obsesyjny o jakichś bardzo dziwnych rzeczach. 92 króciutkie historie o różnych ludziach którzy doświadczyli zarażenia jakąś okropną zarazą (katastrofą?). Wszystkie osoby mają nazwiska zaczynające się na Fall (stąd tytuł - the falls). Czarny humor przypominający trochę Monthy Pytona jednak moim zdaniem stanowczo w nadmiarze (film trwa 187 minut). Całość wyłącznie dla fanów Petera Greenawaya (tych najbardziej wytrzymałych).

• buc Też dostrzegłam pewne analogie w stosunku do Monty Pythona i czuję się wielka, że wytrwałam ten seans, który rozpoczął się w TVP Kultura o godzinie 1, a skończył się z 10 minut temu :)
    Filmu nie oceniam, lecz dorzucam do kolekcji tych, gdzie zamiast gwiazdek mogę postawić co najwyżej znaki zapytania.
    Nie oznacza to wcale, że uważam 3 godziny poświęcone na jego oglądanie za zmarnowane, tylko po prostu ogarnięcie czegoś takiego jest ponad moje siły o tej porze :)
    Panie Greenaway: 1:0 dla Pana :)

Niemniej jednak, ciekawa produkcja ze względu na formę.