PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=561591}
6,8 28 926
ocen
6,8 10 1 28926
6,0 4
oceny krytyków
Kruk. Zagadka zbrodni
powrót do forum filmu Kruk. Zagadka zbrodni

Na 7,5 - 8/10. Cały czas na tym samym poziomie, troszke z kolekcjonera kosci, troszke z sherlocka i mozna by tak wymieniac. Co z tego, że czerpie po trochu z kilku filmów? Jest zagadka, mroczny klimat i aktorzy dobrze się spisali. Mnie nie znudził, wręcz czułam zaciekawienie i śledziłam rozwój wydarzeń. Zaniżona ocena - nie zwracać na to uwagi. Film godny polecenia:)

ocenił(a) film na 4
o_olkaa_

Mi się wydaje, że tu głównie chodzi o końcówkę i brak jakiegoś tropu w trakcie. Mogło być super a było tak średnio.

ocenił(a) film na 6
o_olkaa_

A ja ją rozumiem i cieszę się, że wyższa nie jest. Film przewidywalny do bólu (i nie mam tu na myśli zdradzenia finału Edgara zaraz na początku co akurat uważam za zgrabny element scenariusza) a dla kogoś znającego choć trochę twórczość Poe'go momentami wręcz zabawny. Powstał pewnie na fali zachwytów, przesadzonych zresztą, nad Prestiżami, Sherlockami itd. Zagadka owszem jest ale marna bo znika w połowie filmu a wszystkie kolejne poszlaki albo 'oczywiste' albo, dla nieznających Poe'go, zupełnie nieczytelne. Klimat może i jest, chyba właśnie dlatego nie dałem niższej oceny a aktorów, generalizując, nie należy ani chwalić ani ganić. Słowem film absolutnie przeciętny i nie zasługuje na wyższą ocenę.

HarmoniaCaelestis

Dla mnie dobry, a że poszlaki nieczytelne :p hm trzeba najpierw poczytać Poe'go, a potem brać się za filmy o nim i jego twórczości i tyle

ocenił(a) film na 6
pixi222

Mniej więcej to właśnie miałem na myśli. Film stawia większość widzów w pozycji biernego, niezaangażowanego obserwatora poczynań głównego bohatera i za to duży minus

HarmoniaCaelestis

coś podobnego jest z Sherlockami, a nikt nie zarzuca im tego :P

ocenił(a) film na 6
pixi222

Masz rację przy czym w przypadku Holmesa układa się to przynajmniej, w mniej lub bardziej logiczny, ciąg dedukcji, który widz może bez problemu odtworzyć. W Ravenie nie ma logiki ani dedukcji, jest jedynie znajomość (lub nieznajomość) opowiadań. Tak na marginesie, fanem Sherlocka też nie jestem.

HarmoniaCaelestis

Ja też nie, za to Poe'go od jakiegoś czasu wielbię :P Prawda, ostatnio obejrzałam te 2 filmy o Sherlocku i nie jest to jakaś wysoka sztuka... Taka rozrywka dla każdego średnio rozgarniętego widza, żeby załapał ten pokazany ciąg zdarzeń i dedukowanie Holmesa. Nie wiem, jak to wygląda w serialu z 2010 r.
A ten film jest mimo swojego "zamknięcia" dobry i nawet można się przestraszyć momentami :D i ten Cusack fajnie zagrał, a bałam się, że będzie gorzej...

ocenił(a) film na 6
pixi222

Też bardzo cenię Poe'go i może po części właśnie dlatego podświadomie spodziewałem się więcej, choć nie mogę powiedzieć, że jestem jakoś szczególnie zaskoczony poziomem filmu, dla mnie po prostu przeciętny. A serial jest dobry (oczywiście jak na serial).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones