PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=6892}

Krull

6,3 2 686
ocen
6,3 10 1 2686
Krull
powrót do forum filmu Krull

Obawiałbym się tylko że w dzisiejszych czasach zrobiono by z tego film pod PG-13, gdzie wolałbym wariant mroczniejszy. Z drugiej strony Władca Pierścieni pokazał że przy odpowiednim budżecie i wizji da się zrobić wielkie kino fantazy.

ocenił(a) film na 10
Sherman86

Skoro już kolega zrobił temat o REMAKU jednego z moich ulubionych filmów :) to moje zapytanie brzmi kogo by widział w poszczególnych rolach ;) uwielbiam takie zabawy. Pozdrawiam.

Mateo_SF

Wszystko zależy od wybranej koncepcji. Czy stawiać na klasyczny remake kina nowej przygody czy zdecydować się na drastyczna zmianę klimatu i zrobić z tego mroczne widowisko fantasy jak „Dwie Wieże”?
W każdym wariancie widzę innych aktorów odgrywających główne role…

ocenił(a) film na 10
Sherman86

Ale tutaj kolego jest dużo miejsca do puszczenia wodzy swojej fantazji ;) ja np w roli Księcia Colwyna widziałbym między innymi Chrisa Hemswortha a np w roli Ynyra dałbym Liama Neesona żeby oddać pokłon w stronę orginalnej wersji. Reszta aktorów dopisze jak najdzie mnie wena ;) wiem że to Twój temat ale pozwól że pozwól że zapraszę tu wszystkich którzy chcą sobie troszkę pofantazjować.

Mateo_SF

Wcale bym się nie zdziwiły teraz kino z lat 80 i 90 powraca - Ale z miłą chęcią powróciłbym do świata z tego filmu .

Ja w roli księcia Colwyna widziałbym Toby'ego Regbo http://www.filmweb.pl/person/Toby+Regbo-798996

- Uważam jest podobny do aktora który grał w oryginale, ale też oczywiście dlatego że pasuje do roli księcia co już udowodnił w Nastoletniej Mari Stuart .

ocenił(a) film na 9
Mateo_SF

Myślę, że w rolę księcia idealnie wpasuje się Karolak, natomiast księżniczki Szyc w makeupie.

ocenił(a) film na 8
Sherman86

Ja bym chciał remake'u ale bardzo wiernemu oryginałowi, oby zachował ten sam klimat baśni, horroru i space opery.

Na reżysera bym chciał kogoś zakorzenionego w horrorze. Wspomniany PETER JACKSON to taki klasyczny przykład tego czego oczekiwali by fani. Obecnie tacy reżyserzy wychwytywani są do tworzenia adaptacji komiksów: JAMES GUNN (tutaj bym nie chciał zgrywy z Prattem) , SCOTT DERRICKSON, JAMES WAN a wcześniej SAM RAIMI miał swojego "Spidermana". Nie wiem z czego to wynika może tacy reżyserzy umiejętniej ukazują mrok, strach czyli coś co jest potrzebne w takim kinie.

A z innej półki reżyserów ciekawy bym był jak by odnalazł się ktoś z koreańskich reżyserów, np. JOON-HO BONG.

Co do obsady to może Dan Stevens pasował by na Colwyna, dobry pomysł też był by udział Liama Neesona.

Dude_

A Guillermo del Toro na stołku reżyserskim?

ocenił(a) film na 8
Sherman86

Wizualnie i plastycznie było by idealnie. Świetny kandydat.

Dude_

Co do Dana jako księcia Colwyna to uważam że to święty pomysł bo względem aktorski jaki i wizualnym, uważam też że i reżyser odpowiedni bez problemu by się znalazł jednak najważniejszy to i tak jest scenariusz .

Sherman86

Ja jestem zdania że Krull jest jednym z takich dzieł, które należą do konkretnej epoki i o ile pomysł zrealizowany w latach 80 wyszedł wybitnie i jest pewnie jednym z lepszych filmów w ogóle, ale obawiam się że próba uwspółcześnienia mogłyby się skończyć fatalnie.
Wydaje mi się że albo zatracono by kompletnie ducha pierwowzoru i zostałaby tylko ładna wydmuszka, albo co gorsza wyszedłby kicz. Dlatego jestem zdania że takie klasyki powinny pozostać na zawsze w formie takiej jakiej są - filmu legendy, który jest pewnego rodzaju wyznacznikiem dobrego filmu.
Chociaż to już kwestia gustu, ponieważ wiele osób może się kłócić dajmy na to Gwiezdne Wojny - ktoś powie że te "starsze" filmy są wybitne, a te "młodsze" nie są w stanie się z nimi równać. Niby nowsze dzieła czasem potrafią wyjść fajnie, ale pytanie na ile potem ktoś ma rozumu w głowie, żeby nie zniszczyć marki i nie tworzyć potem chłamu, ponieważ wiele kultowych serii tak skończyło.
Pozdrawiam

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones