PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=118658}

Krwawa Pani Śniegu

Shurayukihime
7,3 2 236
ocen
7,3 10 1 2236
7,5 6
ocen krytyków
Krwawa Pani Śniegu
powrót do forum filmu Krwawa Pani Śniegu

Błagam o remake!

ocenił(a) film na 8

Rewelacyjna tandeta. Ale wyobraźcie sobie, jakie arcydzieło byłoby to, gdyby zrobić to
jeszcze raz, tylko z lepszą kreacją i mniej kiczowatymi scenami! Uważam, że najpiękniejsze
byłoby w anime. A może już ktoś zrobił? Bo fabuła jest genialna.

ocenił(a) film na 9
tygryniu

Patrz Tarantino Kill Bill... "prawie plagiat"... ale mówią, że inspiracja...

Agaafuj

Hahhahahahahahah xD
Dokładnie patrz Tarantinno a my się podniecamy ze jest taki zajebisty... No jak się przepisuje gotowe scenariusze to się nie dziwie ;)

użytkownik usunięty
marcin2800

Ja to raczej traktuje jako hołd dla tego filmu ...

ocenił(a) film na 7

"It was also a major inspiration for Quentin Tarantino's Kill Bill, which borrows plot, characters, visual motifs and settings. In particular the character O-Ren Ishii is based on Lady Snowblood. The scene in which The Bride fights O-Ren Ishii uses a snowy landscape that echoes scenes in Lady Snowblood. The theme song, "Shura No Hana", sung by Meiko Kaji (translated by Tarantino as "The Flower of Carnage") is also used in Kill Bill, Vol. 1. According to Meiko Kaji, Quentin Tarantino made the staff of Kill Bill watch DVDs of Lady Snowblood during break times."

fabio

O-Ren Ishii stworzona na podstawie Shurayuki-hime? Nie chce mi się wierzyć. Prędzej główna bohaterka grana przez Kill Billa, to ona kierowała się zemstą.

ocenił(a) film na 8
marcin2800

To może damy Ci napisać na nowo scenariusz "Lady Snowblood" i zobaczymy, co z tego wyjdzie, co? No bo jak się przepisuje scenariusze, to tak łatwo...

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem
tygryniu

W anime jak by się chciało to by się znalazło kilka serii o zemście itp.

A za nową wersję to podziękuję. Raczej nie chciałabym obejrzeć współczesnej adaptacji. Cały urok tkwi w tym starym filmie: muzyka, śpiew Meiko Kaji, niepowtarzalny klimat. W dzisiejszych czasach zrobiliby z tego film akcji, nastawiony na "dynamiczne i trzymające w napięciu walki". Bez sensu.

ocenił(a) film na 8
Marilee_chan

jestem w szoku pomijając wszystkie inne podobieństwa nawet fabuła kill billa jest bardzo podobna, ładna mi to inspiracja na studiach to się nazywa plagiat xD

danielpocztol

Wydaje mi się, że reżyser Kill Billa tak ma. Inspiracje (według mnie to plagiaty) czerpie z dzieł wcześniejszych, mało znanych.

użytkownik usunięty
danielpocztol

sam najlepiej to skomentowal:
"I steal from every single movie ever made. If people don't like that, then tough tills, don't go and see it, all right? I steal from everything. Great artists steal, they don't do homages. "

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones