PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=876037}
4,9 14 705
ocen
4,9 10 1 14705
4,5 26
ocen krytyków
Kryptonim Polska
powrót do forum filmu Kryptonim Polska

Zważywszy iż akcja filmu dzieje się w Białymstoku liczę na sporą rolę Krzysztofa Kononowicza.

Franz_33

Szyc jak Dmowski, ale mówi jak... Duda (te pauzy, ten patos, to nadymanie się - cały Dudi!) - i że PIS-F dał na to pieniążki?! :-)

AutorAutor

Po co robisz copy-pastej tego samego komentarza pod każdym postem?

EMERSION

Lewicy świat zawdzięcza takie wynalazki jak :
publiczna edukacja i publiczna służba zdrowia, prawa wyborcze dla kobiet, związki zawodowe, 8-godzinny dzień pracy i 40-godzinny tydzień pracy, żłobki i przedszkola dla dzieci, domy starców i domy dziecka, renty i emerytury, wolne soboty, urlopy macierzyńskie i tacierzyńskie, zasiłki dla bezrobotnych, tanie jadłodajnie dla potrzebujących, stypendia naukowe i sportowe dla wyróżniających się uczniów i studentów - to wszystko są zdobycze lewicy.
Ale to są sprawy socjalne. Micha.
A inne wartości? A wyższe sprawy, duchowe, niematerialne? Np. NIEPODLEGŁOŚĆ.

Taka Polska zawdzięcza niepodległość... lewakowi, Józefowi Piłsudskiemu.
Ojciec polskiej niepodległości był założycielem i wieloletnim przewodniczącym PPS - Polskiej Partii Socjalistycznej (nie mylić z PPK - Polską Partią Komunistyczną ; nienawidzili się jak psy. Komuniści uznawali zwierzchnictwo ZSRR, co dla Piłsudskiego było zdradą stanu).

Co zatem Świat zawdzięcza prawicy?
A konkretnie: co Polska zawdzięcza prawicy?

Nic nie przychodzi mi do głowy… A, racja, zabiła nam pierwszego w dziejach prezydenta, Gabriela Narutowicza. W kraju, w którym nigdy nie dokonano królobójstwa, nawet za caratu. Faktycznie jest być z czego dumnym.

Ale zaraz, chwila, na Marszach Niepodległości maszeruje prawica! Dumnie stroszy się w piórka obrończyni Polski. Z czego wynika to coroczne ogólnonarodowe pomylenie?
Z braku edukacji.
Nie jest to winą tych młodych ludzi, którzy wykształcenie odbierają na Uniwersytecie YouTube'a, albo na zebraniach bojówek kibolskich. I bezmyślnie defilują pod sztandarami falangi, ozn, onr i tym podobnych nacjonalistycznych i faszystowskich łobuzów (a nawet nie potrafią rozwinąć tych skrótów). Tych prawicowych drani, którzy ich w tak bezczelny sposób oszukują, wykorzystują, manipulują, zarażają złem.
To dzięki nim, ich „pracy”, w następnym 11 listopada zobaczymy dokładnie to samo: demolkę miasta w imię patriotyzmu.
Co więc pozostało?
Nauka.
Trzeba się uczyć, upłynął wiek złoty.

AutorAutor

Wierzę na słowo. Oglądać nie zamierzam. Ani filmu. Ani (nawet) zwiastuna.

Franz_33

Jesteś przezabawny ze śmianiem się z upośledzonego.

angazetka

Z tego niewdzięcznego socjopaty, sadysty i konfidenta śmieje się co najmniej pół Polski.


I bardzo dobrze.

Franz_33

Ja mam takie marzenie, żeby z tego filmu nie było niczego.

Franz_33

To będzie okuratny film boży dla jego. ;-)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones