PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=668}

Książę Egiptu

The Prince of Egypt
7,4 34 429
ocen
7,4 10 1 34429
6,9 7
ocen krytyków
Książę Egiptu
powrót do forum filmu Książę Egiptu

Przyznaję się- wierzę tylko w to co można zobaczyć gołym okiem. Jednakże ta ekranizacja Księgi Wyjścia do mnie przemówiła. Zawiera wszystko to co dobry film animowany powinien mieć: magię, przepiękną muzykę (nikt mnie nie przekona, że Hans Zimmer przekonuje, że jest wielkim kompozytorem bo zrobił sobie zdjęcie przy fortepianie, jak napisał jeden kolega, dla mnie Zimmer jest wielkim kompozytorem), wspaniałą animację. Ta opowieść potrafi poruszyć człowieka do głębi, a scena wyjścia z Egiptu przy znakomitej piosence "When you belive" jest mistrzostwem świata.

Jednak to co zwróciło moją uwagę po niedawnym, ponownym zapoznaniu się z filmem to konflikt pomiędzy dwoma głównymi bohaterami - Mojżeszem i Ramzesem.
Moim zdaniem pokazali Ramzesa jako faraona pełną parą, ale absolutnie nie jest on czarnym bohaterem tej opowieści. Wszystkie jego działania były podyktowane wpojoną koniecznością podtrzymywania potęgi dynasti. To kwestia wychowania. Idealnie pokazuje to scena następująca po wyścigu konnym. Nie należy go jednoznacznie oceniać za swoje działania. W końcu Mojżesz również nie dostrzegał męki Hebrajczyków dopoki nie dowiedział się prawdy o swoim pochodzeniu. Napisanie, że jest to postać, którą da się lubić, byłoby nadużyciem, nie mogę powiedzieć, że był całkowicie negatywny. Dzięki temu ukazany w filmie konflikt wywołuje tak angażujące emocje.




elvis1977

Wierzysz tylko w to co można zobaczyć gołym okiem... Czyli atomy, wifi, fizyka kwantowa, satelity są tylko wytworami wyobraźni tak jak Stworca. Muszę cię zmartwić... Wiatru te nie widać a powietrze jednak wdychasz więc może zerknalbys do swojego wnętrza i pomyślał chwilę jakie inne rzeczy mogą istnieć o których nie masz bladego pojęcia. Powodzenia!

elvis1977

aż muszę to skomentować bo parskłem śmiechem. Wierzysz tylko w to co widać gołym okiem. Więc nie wierzysz w swoją żonę, gdy jej nie widzisz w pracy? Nie widzisz też Afrykańczyków wiec oni nie istnieją? - A widzisz że świat ma wiele wojen, patologii, że są morderstwa i gwałty? To widać gołym okiem. Ja to wiedzę. I to jest właśnie Bóg. Bo Bóg poprzez pisma święte powiedział nam, że na tym świcie są i będą morderstwa i patologie, bo to nie jest jego świat a szatana. Bo zostaliśmy wygnani z edenu. Nie ma tu boga, nie widzę go, nie wierzę w niego, tak jak ty. Bo on sam powiedział że ma go tu, bo to świat szatana! Ja już zrozumiałem Prawdę Biblijną, i dlatego się mądrze, ale mi nikt tego nie wytłumaczył, jak ja tobie, a był bym wdzięczny za to.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones