PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=260505}

Książę Persji: Piaski czasu

Prince of Persia: The Sands of Time
6,9 159 615
ocen
6,9 10 1 159615
5,1 14
ocen krytyków
Książę Persji: Piaski czasu
powrót do forum filmu Książę Persji: Piaski czasu

Dobra przygodówka

ocenił(a) film na 7

i tyle, mówiąc szczerze, spodziewałem się więcej, z takim budżetem jakim dysponował film liczyłem na coś naprawdę ekstra, a tu mała porażka, ale całość nie jest taka zła, jest akcja, przygoda, no i humor, który wiele daje, Gyllenhaal nawet zabawnie zagrał swojego bohatera, ale z tego co mniej więcej wiem o grze, to film "Prince of Persia" ma zupełnie inny klimat niż gra, i to jest chyba minus tego obrazu, jako film jest ok, ale jako adaptacja gry to już jest niestety gorzej, jakby nie patrzeć na tytuł, film jest po prostu lekką rozrywką przygodową, na której można się zrelaksować

ocenił(a) film na 8
LucasLang

Ja miałem natomiast odwrotnie, ponieważ spodziewałem się raczej słabego filmu, i tu się bardzo miło zaskoczyłem. Nie miałem okazji zapoznać się z komputerowym pierwowzorem wcześniej więc de facto przed seansem nie wiedziałem o co chodzi w samej fabule. Okazało się, że przedstawiona fabuła była ciekawa, ale głównymi czynnikami które wpłynęły na końcowy efekt filmu były towarzyszące jej wszelkie detale, dopracowane zresztą do perfekcji. Zaliczyć tu można przede wszystkim świetne rekwizyty, scenografie, dopracowane stroje, widowiskowe akrobacje i wiele ciekawych pojedynków. Dobra obsada i gra aktorów także sprawiła, że nie męczyłem się oglądając poszczególne sceny w filmie, choć na początku irytował mnie trochę Gyllenhaal ale z czasem polubiłem graną przez niego postać. Bardzo dużym plusem w "Piaskach czasu" są zrealizowane zdjęcia, osadzone w takim właśnie lekko baśniowym klimacie, który od razu kojarzy się z pustynią, upałem i motywami rodem z Alladyna. Pozytywne są także dialogi, które są miejscami napisane bardzo zabawnie i dobrze oddają klimat danej sceny. Trochę rozczarowany jestem natomiast ścieżką dźwiękową, która gdzieś tam zaznacza swoją obecność ale nie potęguje efektów, płynących z ekranu. Podsumowując, jeszcze raz zaznaczę, że jestem bardzo pozytywnie zaskoczony "Księciem Persji" bo jest to ciekawie zrealizowane kino przygodowe, przy którym 2 godziny upływają szybciej niż piasek w filmowej klepsydrze. Moja ocena 8/10 :)

ocenił(a) film na 7
lukgof

Dobry film najbardziej mi sie podobało jak Ksiaze Persji skakał po budynkach naprawde to dopracowali ,i główna aktorka naprawde ładna

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones